środa, Czerwiec 26, 2019

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając meble do salonu

0
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając meble do salonu.

Salon jest miejscem, które reprezentuje cały dom. Meble w salonie są wizytówką gospodarzy a jednocześnie powinny pasować do siebie i być wygodne. Ważne jest więc, aby ich zakup był dobrze przemyślany, tak aby mogły służyć nam długi czas.

Jakie meble wybrać do ogrodu?

0
Jakie meble wybrać do ogrodu?

Coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się piękne i funkcjonalne meble. Dzięki nim można nie tylko odpocząć, ale także zwiększyć estetykę otoczenia. Na jaki materiał warto postawić, aby długo cieszyć się z mebli?

Na czym polega ocieplanie stropodachu?

0
Na czym polega ocieplanie stropodachu?

Utrata ciepła to jeden z trudniejszych problemów, z którym borykamy się szczególnie w okresie grzewczym. Są jednak technologie, które redukują utratę ciepła i chronią przed przegrzaniem. Na czym polega ocieplanie stropodachu?

Czym są stropodachy?

Pod tym pojęciem kryją się wielowarstwowe układy konstrukcyjne, w których każda warstwa pełni konkretną funkcję. Rozwiązanie to stosuje się przy konstrukcjach dachowych o kącie nachylenia od zera do pięciu stopni. Układ warstw w stropodachach zależy od rodzaju konstrukcji, sposobu użytkowania, a także warunków zewnętrznych. W polskim budownictwie stosuje się stropodachy pełne oraz wentylowane. W pierwszej konstrukcji wszystkie warstwy są ułożone na sobie. Stosuje się je w budownictwie przemysłowym. W wentylowanych natomiast  między dwiema powłokami znajduje się przestrzeń połączona z powietrzem zewnętrznym. Jakie wyróżniamy warstwy stropodachu? Warstwa nośna to zazwyczaj strop lub inny element nośny dachu. Może nim być chociażby trapezowa blacha fałdowa. Kolejną warstwą jest warstwa rozdzielcza i wyrównująca. Odpowiada ona za pokrycie wszelkich pęknięć w warstwie nośnej, wyrównanie podłoża i ochrona warstw ułożonych wyżej. Paroizolacja natomiast chroni stropodach przed nadmierną dyfuzją pary wodnej do jego wnętrza. Dzięki temu ogranicza zawilgocenie do akceptowalnego poziomu. Izolacja termiczna ma natomiast za zadanie utrzymywanie komfortu cieplnego wewnątrz budynku przez cały rok. Ogranicza także straty energii przy ogrzewaniu oraz zyski ciepła przy chodzeniu wnętrza. Termoizolacja chroni również warstwę nośną przed naprężeniami oraz odkształceniami termicznymi. Następną warstwą jest ta wyrównująca ciśnienie pary wodnej. Po niej przychodzi warstwa pokrycia, która luźno ułożona na termoizolacji może jednocześnie pełnić rolę wyrównującej ciśnienie i rozdzielczej. Na koniec przychodzi warstwa ochronna oraz warstwa użytkowa.

Ocieplanie stropodachu – jakie są jego zalety?

Wybierając stropodach gwarantujemy sobie wygodę oraz komfort. Odczujemy to zarówno pod kątem finansowym, jak i termicznym. Ocieplanie stropodachu chroni bowiem zarówno przed chłodem, jak i upałem. Zimą pozwala utrzymać przyjemną temperaturę i redukuje utratę ciepła. Latem natomiast ocieplanie stropodachu zapewni jak najmniejsze przewodzenie ciepła. Dzięki temu wnętrza naszego domu pozostaną przyjemnie chłodne. W tym miejscu przeczytasz więcej na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Co ciekawe, ocieplanie stropodachu  chroni także przed hałasem dochodzącym z innych pokoi czy z zewnątrz. Wszystko to jest możliwe dzięki włóknistym materiałom absorbującym dźwięki. Izolacja wypełnia także puste przestrzenie w ścianach, stropach i podłogach, co z kolei niweluje zjawisko rezonansu.

Stoliki do salonu w stylu skandynawskim. Jak wybrać nowoczesną ławę?

0
Stoliki do salonu w stylu skandynawskim. Jak wybrać nowoczesną ławę?

Jesteś w trakcie urządzania salonu i brak Ci już pomysłów na nowoczesną, lecz jednocześnie funkcjonalną aranżację? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak wybrać stolik do salonu, który urządzony jest w stylu skandynawskim. Mamy też kilka konkretnych propozycji.

Plakat kawa, czy owoce i warzywa? Wybierz wzór do swojej kuchni

0
Plakat kawa, czy owoce i warzywa? Wybierz wzór do swojej kuchni

Wybierając dekoracje do swojego domu, czy mieszkania nie można zapomnieć o tak istotnym pomieszczeniu jakim niewątpliwie jest kuchnia. Tam nie tylko przygotowuje się posiłki i je zjada, ale również jest to miejsce, w którym toczą się rodzinne rozmowy jak i debaty nad poważnymi decyzjami. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednią atmosferę w tym pomieszczeniu.

Plakat kawa lub owoce i warzywa – na co się zdecydować?

Nie ulega wątpliwości, że plakat kawa, czy też owoce i warzywa będzie znakomicie komponował się z kuchennymi dodatkami. Ten pierwszy będzie nawiązywał do orzeźwiającego, a zarazem pobudzającego rytuału odbywającego się w niejednym domu. Mowa tu oczywiście o przyrządzaniu kawy, która ma zapewnić odpowiednią dawkę energii na przetrwanie godzin porannych. Z kolei owoce i warzywa powinny być i często są nieodłącznym elementem naszego żywienia. Właśnie dlatego umieszczenie ich na kuchennych ścianach wydaje się być jak najbardziej właściwe. Co ciekawe tego rodzaju plakaty posiadają wiele opcji personalizacji. To właśnie dzięki nim można uzyskać prawie niepowtarzalna grafikę, która idealnie wpasuje się we wnętrze. Co więcej będzie ona zgodna z upodobaniami właściciela. O jakich opcjach tutaj mowa? Przede wszystkim o wyborze konkretnej grafiki. Okazuje się, ze plakat kawa, czy owoce i warzywa może występować naprawdę w wielu odmianach. Poszczególne plakaty odróżniać się będą od siebie nie tylko rodzajem grafiki, ale również zastosowanymi barwami. Zamawiający taką ozdobę może zdecydować się na zakup ozdoby w kolorach natury, lub np. czarno-białych barwach. Warto zauważyć, że tylko dzięki tym dwóm opcjom można stworzyć coś co nie prędko odnajdziemy na ścianie innej niż nasza. Daje to oczywiście poczucie indywidualności i wyjątkowości. Jeśli właśnie komuś zależy na takich cechach to z pewnością powinien zdecydować się na zakup plakatu kawa lub owoce i warzywa.

Plakat kawa, owoce i warzywa – gdzie można kupić?

Tak plakat kawa jak i owoce i warzywa można nabyć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Zaleta tych pierwszych jest możliwość zakupu i od razu odbioru. Minusem brak możliwości personalizacji. Tą otrzymuje się w przypadku zakupów robionych on-line. W internecie jest wiele sklepów, w tym https://posterilla.pl/pl/c/PLAKATY-KUCHNIA-I-JEDZENIE/129, które oferują wiele ciekawych wariantów grafik. Decydując się na zakupu w sklepie internetowym należy liczyć się z tym, że produkt raczej nie będzie dostępny od ręki. Zwłaszcza jeśli do wy branej grafiki wprowadziliśmy własne zmiany. Mimo to warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ ma się możliwość prawdziwej personalizacji produktu.

Moskitiery – prosty sposób na dokuczliwe owady

Moskitiery – prosty sposób na dokuczliwe owady

Moskitiery, od lat spotykane w krajach o cieplejszym klimacie, ostatnio stają się coraz popularniejsze również w Polsce. Te specjalne siatki mocowane w oknach lub na drzwiach potrafią na prawdę uprzyjemnić życie podczas długich letnich wieczorów, bez obaw o niechciane ukąszenia. Co warto wiedzieć o moskitierach? Czy na prawdę warto je stosować?

Dlaczego warto stosować moskitiery?

Zapewne każdy z nas pamięta sytuację, gdy w piękny poranek, lub wieczór chcieliśmy otworzyć okno, by delektować się ciepłym, świeżym powietrzem, ale strach przed ukąszeniami komarów skutecznie nas zniechęcił. W krajach o cieplejszym klimacie, ze względu na wysoką temperaturę otwieranie okien to niemalże obowiązek dlatego już od wielu lat powszechnie wykorzystuje się tam moskitiery. Dzięki bardzo niewielkim dziurkom umożliwiają one swobodny przepływ powietrza, całkowicie przy tym wykluczając możliwość dostania się do mieszkania, biura czy domu niechcianym komarom i muchom. Co prawda można ich się pozbyć, również wykorzystując chemiczne środki owadobójcze, jednak nie pozostają one bez wpływu na nasze zdrowie, a także w ogólnym rozrachunku wychodzą one znacznie drożej.

Na tym bynajmniej nie kończą się zalety moskitiery. Dzięki niewielkim oczkom zatrzymują one również większość pyłków, które, choć nie zawsze mogą być łatwo dostrzeżone, to utrudniają życie alergikom.

Rodzaje moskitier

Warto mieć na uwadze, że istnieje co najmniej kilka typów moskitier, dzięki czemu możemy je dobrać zależnie od naszych potrzeb. Średnica oczka jest zazwyczaj standaryzowana i wynosi około 1,2 mm, co skutecznie zabezpiecza nawet przed bardzo małymi owadami.

Niektóre ze stosowanych rozwiązań pozwalają na zdejmowanie raz zamontowanych moskitier, na przykład na zimę, kiedy aktywność owadów jest niemalże zerowa. Warto wtedy przyjrzeć się bliżej ich mocowaniom i wybrać takie, które bez obaw będziemy mogli zakładać i zdejmować. Dobrze sprawdzają się tutaj np. rzepy lub paski magnetyczne. Dobrym pomysłem wydają się również ramki aluminiowe, choć zazwyczaj kosztują nieco więcej.

moskitiera

Decydując się na moskitiery całoroczne, warto zobaczyć czy ich mocowanie jest wystarczająco solidne, by wytrzymać zarówno upływ czasu, jak i trudnych warunków atmosferycznych, jak np. intensywnych opadów deszczu czy śniegu. Dobrze, jeśli ich konstrukcja pozwala na otwieranie, choćby dla sprzątania wnęki okiennej.

Bardzo użyteczny rodzaj moskitier to te wyposażone w antyalergiczną powłokę, zatrzymującą również pyłki traw, drzew czy krzewów, które mogą przynieść ulgę osobom zmagającym się z uczuleniami. Mimo mniejszego przekroju oczka nie pogarszają one widoczności ani swobodnej wentylacji, a ponadto są łatwe w czyszczeniu.

Coraz częstsze stosowanie moskitier sprawiło, że coraz większa liczba dystrybutorów okiennych systemów osłonowych zaczyna je oferować. Przykładem tu może być firma Winrol i jej znakomita oferta moskitier: https://www.winrol.com.pl/moskitiery/. Decydując się na moskitierę, powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne na rynku warianty. Nie warto kierować się wyłącznie najniższą ceną – bardzo często okazuje się, że dokładając kilka złotych, możemy nabyć zdecydowanie bardziej dopasowany do naszych potrzeb produkt, którym będziemy cieszyć się przez długie lata.

Opracowanie: Alicja Błysk

Agregat prądu – rozeznaj się przed zakupem!

0
Agregat prądu - rozeznaj się przed zakupem!

Zakup agregatu prądotwórczego to wcale nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które wpłyną na funkcjonowanie sprzętu. Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, którymi powinno się zainteresować.

Agregat prądu – podłączane odbiorniki

Okazuje się, że zakup odpowiedniego agregatu prądotwórczego powinien w głównej mierze zostać uwarunkowany rodzajem jego potencjalnych odbiorników. Mowa tutaj o urządzeniach, które miałyby korzystać z wytworzonej przez generator elektryczności. Wziąć pod uwagę trzeba kategorię, do której należą. Odbiorniki mogą być tak indukcyjne jak elektryczne, a także jedno- lub trójfazowe. Do pierwszych zaliczyć można np. lodówki i zamrażarki, a do drugich sprzęt komputerowy i telewizory. To właśnie te ostatni są najbardziej wrażliwe na jakość dostarczanego prądu, a także na ewentualne skoki napięć. Wówczas agregat powinien zostać wyposażony w stosowne systemy zabezpieczające, które ochronią tego rodzaju sprzęt. Co więcej to odbiorniki warunkują również moc, którą powinien posiadać generator prądotwórczy. By ją poznać należy zsumować wszystkie wartości mocy z potencjalnych odbiorników. Takie dane znajdują się najczęściej na ich tabliczkach znamionowych. Niestety zdarza się, że informacji trzeba poszukać w dokumentacji sprzętu, zwłaszcza gdy poszukuje się wartości mocy rozruchowej. Ona jest kilka razy większa niż moc pobierana na stałe. Takiej kwestii nie można zignorować, ponieważ może się okazać, że po podłączeniu odbiorników, agregat nie będzie w stanie zapewnić im odpowiedniej ilości prądu.

Agregat prądu – kwestie praktyczne

Agregaty prądotwórcze dzielą się na stacjonarne i przenośnie. Śmiało można stwierdzić, ze te pierwsze będą pracowały w dużych przedsiębiorstwach, czy instytucjach użytku publicznego. Z kolei drugie odnajdą się np. w przydomowym warsztacie, na działce rekreacyjnej, czy też na wycieczce kamperem. Właśnie miejscem przeznaczenia powinno się kierować przy zakupie. Kolejną kwestią dodatkową, na którą można zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert sklepów takich jak https://agregaty.com.pl/ jest posiadanie lub brak obudowy. Ten aspekt wpływa nie tylko na estetyczny wygląd urządzenia, ale także na poziom wydostającego się hałasu podczas pracy generatora. Tak więc  jeśli będzie to sprzęt do domu, czy małego biura to z całą pewnością taką obudowę powinien posiadać. Podczas zakupu należy jeszcze zwrócić uwagę na oferowaną gwarancję, a także usługi serwisowe.

Największe zalety kinkietów – dlaczego warto je wybrać?

0
Największe zalety kinkietów – dlaczego warto je wybrać?

Kinkiety, czyli lampy ścienne to rozwiązanie aranżacyjne, które zostało zaczerpnięte z hoteli, barów i innych lokali usługowych. Obecnie ten typ oświetlenia wykorzystywany jest we wszystkich typach pomieszczeń, a także jako zewnętrzne źródło światła. Rozbudowana gama produktowa obejmuje modele przeznaczone do klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Przyjrzyjmy się ich największym zaletom.

Gdzie najlepiej sprawdzą się kinkiety?

Kinkiety odznaczają się niezwykłą wręcz uniwersalnością. Dlatego nie powinno dziwić, że ochoczo stosowane są jako dodatkowe lub główne źródło światła w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, kuchniach, łazienkach, przedpokojach, a także na zewnątrz. W pokoju dziennym kinkiet stanowi doskonałe uzupełnienie oświetlenia głównego jak lampa sufitowa czy wisząca i jest znakomitą alternatywą dla lamp stojących. Ten gustowny akcent świetlny, równocześnie jest elementem dekoracyjnym oraz sposobem na wprowadzenie przytulnej atmosfery w pomieszczeniu. W sypialni lampa ścienna również odpowiada za nastrój, poza tym może emitować światło o łagodnym natężeniu, przez co można się zorientować w pokoju bez konieczności budzenia śpiących tam osób. Ponieważ kinkiet dostępny jest także w wersji obrotowej z kierunkowym źródłem światła, można go wykorzystać zamiast lampki nocnej, np. podczas wieczornej lektury. W pokoju dziecięcym tego typu rozwiązanie zapewni dziecku spokojny sen, skutecznie rozprawiając się ze wszystkimi potworami, chowającymi se pod łóżkiem. Zwłaszcza że producenci przewidzieli wiele modeli wykończonych w bardzo przyjazny i zachęcający sposób. W łazience kinkiety z kolei umieszczane często nad lustrem gwarantując odpowiednie doświetlenie bez irytującego odbicia. W przedpokoju lampa naścienna sprawdza się przy oświetlaniu wieszaków oraz jako światło orientacyjne.

Kinkiety wewnętrzne i zewnętrze – główne różnice

Podstawowe różnice między kinkietami wewnętrznymi i zewnętrznymi wynikają ze środowiska pracy oraz oczekiwanej funkcjonalności. O ile wewnętrzne stanowią przede wszystkim dodatek dekoracyjny, zewnętrze charakteryzują się praktycznością. Kinkiety zewnętrzne są odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Dzięki temu w trakcie opadów atmosferycznych nie ma ryzyka zwarcia. Stosowane materiały często odznaczają się ponadto odpornością na działanie promieni UV. Znajdziesz je tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/47-kinkiety-nowoczesne. Dzięki temu całość odznacza się długą żywotnością. W kinkietach z tej kategorii wykorzystuje się mocniejsze żarówki, ponieważ ich głównym zadaniem jest doświetlenie garażu oraz obejścia. Z tego powodu producenci często implementują w modelach tej klasy czujnik ruchu. Kinkiety wewnętrzne wykorzystywane są we wszystkich typach pomieszczeń, a z racji swojej dekoracyjnej funkcji ich intensywność święcenia jest niższa, niż w przypadku przeznaczonych do pracy na zewnątrz. Z tego powodu raczej nie uświadczymy tu tak solidnych zabezpieczeń, jednak w zamian modele wewnętrzne są znacznie bardziej różnorodne. Czujnik ruchu wykorzystywany jest w kinkietach przeznaczonych do oświetlenia korytarzy i przedpokoju.

Nowoczesne kinkiety – najważniejsze cechy

Nowoczesne kinkiety to odpowiedź na rosnące potrzeby dynamiczne rozwijającego się rynku. Modernistyczne wnętrza są ochoczo wybierane przez inwestorów, a właśnie tam najlepiej sprawdzają się lampy ścienne. W ofertach sklepów z oświetleniem spotkamy bogatą gamę różnorodnych modeli – od minimalistycznych kinkietów łączących w sobie szkło metal i tworzywa sztuczne, po ekstrawaganckie designerskie produkty przykuwające wzrok kolorystyką i geometrią.

Kiedy postawić na kinkiety klasyczne?

Kinkiety klasyczne, jak nie trudno się domyślić, doskonale sprawdzą się w klasycznie urządzonych wnętrzach. Eleganckie i rustykalne aranżacje idealnie komponują się z lampami ściennymi, odpowiadającymi za budowę niepowtarzalnego klimatu i nastroju. W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli stylizowanych na lampy naftowe i inne staromodne rozwiązania, które jednak bazują na najnowszej elektryce, co czyni je bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Sprawdź tutaj, co jakie kinkiety można kupić przez internet https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/54-kinkiety-klasyczne. W ten sposób bez problemu porównamy ofertę kilku producentów i wybierzemy dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Geneza technologii fotowoltaicznej

0
Geneza technologii fotowoltaicznej

Wskutek zwiększającej się presji na ekologię, obserwuje się wzrost zainteresowania technologią fotowoltaiczną. Systemy fotowoltaiczne znane nam są już od jakiegoś czasu, a w ostatnich latach ich znaczenie szczególnie się wzmocniło. Fotowoltaika jest techniką opierającą się na wykorzystaniu promieniowania słonecznego i przetworzenia go na energię elektryczną. Wśród nowoczesnego budownictwa, można zauważyć jak powszechnie stosowane są panele fotowoltaiczne. Poniżej przedstawiono historię rozwiązań fotowoltaicznych.

Jak powstała fotowoltaika?

Odkrywcami zjawiska fotoelektrycznego są – francuski fizyk Antoine César Becquerel razem z asystentem, swoim synem Alexandrem Edmondem, którzy dokonali tego w 1839 roku. Nazwisko Becquerel może niektórym kojarzyć się ze zjawiskiem promieniotwórczości, co jest zasadne, gdyż noblista Antoine Henri Becquerel był wnukiem człowieka, który odkrył fotowoltaikę, synem jego asystenta. Zjawisko zostało odkryte w trakcie badań nad elektrodami metalowymi i elektrolitem, podczas których zauważono, że na skutek wzrostu natężenia światła, rośnie przewodnictwo. Na tej podstawie stwierdzono, że niektóre materiały w wyniku oddziaływania światła, produkują prąd elektryczny.

40 lat po tym wydarzeniu, dwóch kolejnych fizyków – William Grylls oraz Richard Evans Day odkryli efekt fotowoltaiczny, poprzez podświetlenie miejsca styku selenu i platyny. Wówczas udowodniono po raz pierwszy, że wytworzenie prądu elektrycznego wcale nie jest zdeterminowane obecnością części ruchomych, uzyskanych ze światła słonecznego, za pośrednictwem ogniwa stałego.

Efekt fotowoltaiczny był także przedmiotem rozważań Alberta Einsteina. Próba jego uszczegółowienia w artykule naukowym, zaowocowała zdobyciem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921r. Naukowiec dowiódł bowiem występowanie pakietów energii świetlnej, określonych kwantami.

Okres powojenny

Amerykańscy uczeni w składzie Gerald Pearson, Daryl Chapin i Calvin Fuller z Bell Laboratories (obecnie AT&T) w 1954 roku opracowali po raz pierwszy krzemowe ogniwa wytwarzające prąd elektryczny. Wydarzenie to uznaje się za początek nowej ery, w której zakładano wykorzystanie nieskończonej ilości energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Z upływem czasu okazało się, że technologia jest zbyt kosztowna, by można ją było wdrożyć do codziennych zastosowań cywilizacyjnych. Rozwiązanie jednak zostało wykorzystane w amerykańskiej amii, która w 1958 roku zastosowała krzemowe generatory do zasilania satelitów szpiegowskich obiegających Ziemię.

Pierwotnie technologia fotowoltaiczna nie cieszyła się zbytnim uznaniem i oceniono ją jako niezweryfikowaną. Do uruchomienia pierwszego satelity Vanguard, amerykańskie dowództwo marynarki wojennej postanowiło zastosować baterie chemiczne. Decyzję tę podał jednak w wątpliwości inżynier niemieckiego pochodzenia, dr Hanz Ziegler. Był on uznawany za pioniera w dziedzinie satelitów komunikacyjnych i jego zdaniem baterie konwencjonalne są zbyt ograniczonym rozwiązaniem ze względu na szybko zużywający się okres użyteczności. Satelitę Vanguard I wyposażono w ostateczności w oba rodzaje zasilania. Potwierdziła się jednak teoria dr Zieglera, gdyż po upływie tygodnia, baterie chemiczne uległy wyczerpaniu, a zasilenia przez długi czas dostarczyły ogniwa krzemowe.
Prekursorem w technologii fotowoltaicznej były Stany Zjednoczone.

Dużą uwagę poświęcano rozwojowi fotowoltaiki i to właśnie w USA w latach 60 i 70 XX wieku, udało się obniżyć koszty związane z jej wykorzystaniem. Poprawiono jednakże wydajność i trwałość systemu, doprowadzając tym samym do spadku ceny wata energii elektrycznej ze 100 do 20 dolarów. Opłacalność wykorzystania systemów fotowoltaicznych zachęciła do zastosowania ich na obszarze pozbawionym linii energetycznych, jak np. pola naftowe czy platformy wiertnicze.

W kolejnych latach nadal nieustannie rosło znaczenie nowego przemysłu fotowoltaicznego. W latach 70. XX wieku, w okresie kryzysu energetycznego, zadecydowano o zwiększeniu zastosowania rozwiązań fotowoltaicznych. W efekcie badań przeprowadzanych na całym świecie, udało się zredukować koszty wytwarzanej energii. Ceny były zbliżone do cen energii produkowanej ze źródeł konwencjonalnych/

Technologia fotowoltaiczna dziś

Panele fotowoltaiczne obecnie znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Instalacje umieszcza się na wielu nowych budynkach a ich użyteczność ciągle rośnie. W 2018 roku za pomocą systemów fotowoltaicznych wyprodukowano łączną moc na świecie w wysokości 100 gigawatów. Zastosowanie znajdują dwa typy systemów:

• autonomiczne – działają bez względu na warunki sieci energetycznej, doprowadzają energię do urządzeń znajdujących się wewnątrz budynku,

• połączone z siecią- przy ich pomocy wytworzona energia może zostać przesłana do sieci, bez potrzeby magazynowania jej w akumulatorach. Ten rodzaj systemu jest stosowany częściej z uwagi na zużycie powstałej energii na własne potrzeby oraz możliwość jej odsprzedaży do sieci.

Dziś panele fotowoltaiczne możemy zauważyć na dachach czy podwórkach wielu domów. Jest to coraz bardziej popularna metoda na oszczędzanie poboru energii elektrycznej od dostawców prądu. Kupując zestaw solarny od https://suntrack.pl/ inwestujesz w budżet domowy na lata. Możesz obniżyć rachunki i żyć bardziej ekologicznie.

Sklep elektryczny

0
Sklep elektryczny

Przez dziesiątki lat osprzęt elektryczny był traktowany po macoszemu. Nie przywiązywano szczególnej wagi do jego jakości i wyglądu. Obecnie oprócz walorów czysto konstrukcyjnych, Klienci zwracają uwagę na jakość oraz wygląd nabywanego osprzętu. W zamyśle architektonicznym osprzęt elektryczny stanowi element całości wystroju wnętrza.

W związku z tym, aby cieszyć oko nabywcy, gniazda, przełączniki czy listwy, muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Czy wiecie jaki osprzęt elektryczny wybrać, aby nie nabyć taniego zamiennika będąc przekonanym, że jest to element najwyższej klasy?

Kilka słów na temat osprzętu elektrycznego

Osprzęt elektryczny stanowią wszystkie elementy, które są niezbędne do tego, aby móc bezpiecznie i komfortowo korzystać z zamontowanej w pomieszczeniu instalacji elektrycznej. Do osprzętu elektrycznego zaliczamy miedzy innymi gniazda elektryczne oraz łączniki, zwane potocznie przełącznikami światła.

Są to elementy znajdujące się niemal w każdym pomieszczeniu wyposażonym w instalację elektryczną. Podczas poszukiwania odpowiednich elementów możemy natknąć się na popularne w ostatnim czasie ściemniacze. Osprzęt ten umożliwia sterowanie intensywnością światła. W zależności od potrzeby, w jednej chwili możemy zwiększyć, bądź zmniejszyć natężenie oświetlenia w pomieszczeniu.

Nowością są również specjalne gniazda antenowe i internetowe. Umożliwiają one dostosowanie wejścia zasilania do rodzaju kabla sieciowego lub antenowego. W bogatych ofertach sklepów elektrycznych nie brakuje także listew zasilających, nazywanych potocznie przedłużaczami oraz gniazd głośnikowych, za pomocą których połączenie z telewizorem lub komputerem nie stanowi żadnej przeszkody.

Akcesoria elektryczne

Obecnie niemal każdy producent umożliwia zakup pojedynczego elementu osprzętu elektrycznego. Dzięki temu mamy możliwość dobrania odpowiedniego elementu do wystroju każdego pomieszczenia bez konieczności zakupu całej paczki gniazd czy łączników. Jednym z najbardziej pożądanych elementów są ramy dające możliwość zamontowania kilku gniazd wtyczkowych obok siebie w dopasowanej i estetycznej oprawie.

Gdzie najlepiej nabywać osprzęt elektryczny?

Decydując się na zakup osprzętu elektrycznego w dużych marketach powinniśmy być przygotowani na sytuację, w której towar znajdujący się na półkach będzie przeznaczony do specjalnych pomieszczeń, przez co nie będzie odpowiednio komponował się z instalacją elektryczną i całością wystroju naszego wnętrza. Jeśli jednak znajdziemy odpowiedni osprzęt, należy zwrócić szczególną uwagę na kraj jego pochodzenia oraz specyfikację techniczną.

Jeżeli chcemy nabyć wysokiej jakości elementy, które możemy skompletować według własnego uznania z gwarancją niezawodności, powinniśmy wybierać oferty wyspecjalizowanych hurtowni i sklepów elektrycznych. W placówkach tego typu możemy liczyć na fachową pomoc w doborze osprzętu odpowiedniej kategorii.

Ceny osprzętu elektrycznego, na co należy się przygotować?

Osprzęt elektryczny w dużych ilościach jest potrzeby zazwyczaj, podczas wykańczania wnętrza domu lub mieszkania. W tym przypadku musimy być przygotowani na większy wydatek. Każde pomieszczenie to co najmniej kilka łączników i gniazd. Jeśli zależy nam na porządnym i bezpiecznym osprzęcie należy pamiętać, że jakość idzie w parze z ceną.

Jeżeli jednak chcemy dokupić wyłącznie wybrane elementy w celu skompletowania całości lub zmiany na inne, bardziej odpowiadające wizualnie, łączna cena nie powinna stanowić wysokiej kwoty. Warto pamiętać, że wyspecjalizowane sklepy elektryczne posiadają w swej ofercie ciekawe zniżki oraz fachowe doradztwo. Sprawia to, że zarówno przy zakupie dużej jak i mniejszej liczby elementów osprzętu elektrycznego możemy liczyć na pomyślny obrót spraw.

Najlepsze akcesoria elektryczne oferuje sklep elektryczny: https://www.eelektryka.com/

ZOBACZ TEŻ