sobota, Lipiec 4, 2020

Stolik z drewna na wymiar – na czym polega to rozwiązanie?

0
Stolik z drewna na wymiar

Aranżując wystrój poszczególnych pokojów w swoim domu warto pamiętać także elementach wypełniających główne wyposażenie. Do takich zaliczymy chociażby stolik kawowy. Jakie rozwiązania oferują polscy producenci?

Stolik z drewna na wymiar – jakie ma zalety?

Każdy z nas lubi podczas czytania książki czy oglądania telewizji pić herbatę, kawę, czy inny napój. Dobrze jest, gdy mamy wówczas koło siebie miejsce, w którym możemy bezpiecznie odłożyć kubek. Choćby dlatego właśnie powinniśmy pamiętać podczas aranżacji o stoliku kawowym. To rozwiązanie bardzo praktyczne, które daje nam wiele możliwości. Oferta producentów na rynku jest bowiem bardzo szeroka, dzięki czemu każdy może wybrać taką wersję stolika, która będzie idealnie odpowiadać jego potrzebom. Bez problemu znajdziemy modele prostokątne, kwadratowe, czy okrągłe. Różny także będzie gatunek drewna, który wykorzystano do jego produkcji. Są też i firmy, które oferują stoliki z drewna na wymiar. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Stolik z drewna na wymiar – gdzie możemy go znaleźć?

Stolik z drewna na wymiar to dość nowa propozycja, która całkowicie zrewolucjonizowała branżę meblarską. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji oraz wysokogatunkowemu drewnu możliwe jest stworzenie stolika o niestandardowych wymiarach. Pomóc w tym może specjalny konfigurator, który przeprowadzi nas prze cały proces. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/. Dzięki temu programowi możemy wybrać nie tylko rozmiar, ale także gatunek drewna czy grubość blatu. Poza tym konfigurator pozwala na wybór rodzaju krawędzi, przekroju stelaża i jego koloru. Program na bieżąco pokazuje aktualną cenę produktu, dzięki czemu nic nie kryje przed nami tajemnic. Jak widać, stolik z drewna na wymiar to bardzo oryginalna propozycja, która przypadnie do gustu każdemu. W ten sposób możemy stworzyć oryginalny mebel, który idealnie wpisze się w aranżację naszego domu.

Projekty domów szkieletowych – czym są i jak się buduje takie domy?

0
Projekty domów szkieletowych – czym są i jak się buduje takie domy

Domy budowane z drewna cieszą się dużą popularnością – są dość tanie w budowie, a drewno ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Jedną ze szczególnie popularnych kategorii są domy szkieletowe. Czym są i jak wygląda ich budowa?

Co wyróżnia projekty domów szkieletowych?

Budowa domu w technologii szkieletowej trwa bardzo krótko – pomijając wylanie fundamentów, gotowy dom powstaje nawet w sześć tygodni. Całą budowę – od wylania fundamentów do wprowadzenia się – można więc ukończyć w ciągu trzech miesięcy. Warto też pamiętać, że realizacja projektu domu szkieletowego właściwie nie wymaga murowania, a więc działka nie zostanie zanieczyszczona piaskiem czy chemikaliami, a w czasie budowy zużywa się o wiele mniej wody. Wybór projektu domu szkieletowego jest więc sposobem na budowę własnego kąta w sposób przyjazny dla środowiska.

Współczesne domy szkieletowe często dorównują wydajnością energetyczną murowanym. Drewno jest dobrym izolatorem, ale nie trzyma temperatury tak, jak mur. Dlatego szczególnie istotne jest, by dbać o dobre uszczelnienie otworów okiennych i drzwi oraz skuteczne ogrzewanie. Specyficzny mikroklimat drewna zapewnia łatwe ogrzewanie zimą i przyjemny chłód podczas letnich upałów. Z tego powodu do niedawna kojarzone z domkami letniskowymi domy szkieletowe mogą być wykorzystywane do mieszkania w nich przez cały rok.

Czym właściwie jest technologia szkieletowa?

Projekty domów szkieletowych to dość szeroka kategoria propozycji, które łączy wspólna cecha – każdy z nich powstaje na bazie drewnianego szkieletu złożonego ze słupków. Opierają się na nich zarówno ściany, jak i stropy, dlatego ważne jest ich odpowiednie rozmieszczenie. Słupki najczęściej mają kwadratowy przekrój o wymiarach 10×10 albo 15×15 centymetrów. W zależności od konkretnych rozwiązań mówi się też o domach skandynawskich lub kanadyjskich.

Domy szkieletowe często powstają z prefabrykatów, czyli już gotowych modułów produkowanych w fabryce. W ten sposób można maksymalnie przyspieszyć, ale też uprościć proces budowy.

Dla kogo projekty domów szkieletowych są dobrym rozwiązaniem?

Można powiedzieć, że domy szkieletowe są dobrą propozycją właściwie dla każdego. Różnorodność stylistyczna i możliwość wykończenia elewacji w dowolny sposób sprawiają, że zarówno miłośnicy tradycyjnego budownictwa, jak i zwolennicy nowoczesnego minimalizmu znajdą coś dla siebie. Wiele współczesnych projektów domów szkieletowych powstaje z myślą o osobach ceniących nowoczesny design, dużo światła i wygodne, ustawne przestrzenie. Popularne jest też łączenie materiałów, takich jak beton, drewno, metal i szkło. Zwykle polega to na odpowiednim zestawianiu dużych płaszczyzn, a bogate wzornictwo ustępuje geometrii i kompozycji.

Jakie projekty domów szkieletowych są dostępne w sprzedaży?

Bez problemu można znaleźć projekt domu szkieletowego w każdym z opisanych stylów. Jednym z miejsc, od których można zacząć jest strona https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_szkielet_drewniany.html. Jak zabrać się za wybór projektu?

Przede wszystkim należy upewnić się, na co pozwala nam plan miejscowy – a więc sprawdzić, czy został narzucony limit wysokości budynku lub określony kształt dachu. Znając te wytyczne można przeglądać projekty domów szkieletowych, najlepiej filtrując wyniki według najważniejszych parametrów. Można na przykład oglądać wyłącznie projekty o metrażu bliskim naszemu ideałowi lub posiadające odpowiednią ilość pięter. Dzięki temu łatwiej znaleźć dobry dla siebie projekt, a przede wszystkim – oszczędza się mnóstwo czasu.

Jak założyć spółdzielnie – sprawdź, co jest do tego potrzebne

0
spółdzielnia

Zapewne każdy wie o tym, że może prowadzić firmę jednoosobową, a także zawierać wraz ze swoimi wspólnikami różne spółki. Tymczasem ciekawą alternatywą, o której wiele osób nie wie jest prowadzenie biznesu przez spółdzielnie. Spółdzielnia jest to bardzo ciekawy pomysł na prowadzenie działalności. Sprawdź co jest potrzebne, aby ją założyć oraz czym się charakteryzuje. Oto, w jaki sposób zabrać się za rejestrację spółdzielni. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zalozyc-spoldzielnie/

Jak założyć spółdzielnię? – podstawowe informacje

Spółdzielnie tworzą osoby fizyczne przecinek z tym że musi być ich minimum 10 kropka mogą je otworzyć również osoby prawne, przy minimalnej liczbie 3, które chcą, aby podmiot ich interesie prowadził działalność gospodarczą. Spółdzielnia może również prowadzić działalność społeczną, oświatowo, a także kulturalną.

Jest oczywiście z pisanie statutu spółdzielni oraz wybór jej organów przez walne zgromadzenie wszystkich członków. Jest to warunek konieczny przed zarejestrowaniem jej. Spółdzielnia jest to że nie które należy rejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Co powinien zawierać wniosek?

W takim wniosku powinno się podać między innymi: 

• Siedzibę zrzeszenia

• Nazwę 

• Dane pełnomocnika procesowego 

• lnformację czy spółdzielnia ma oznaczony czas działania 

• Informację czy będzie działała bezterminowo

Do takiego wniosku należy dołączyć:

• Druki lista oddziałów 

• Sposób powstania podmiotu 

• Organy spółdzielni 

• Podmiot działalności 

• Listę pełnomocników spółdzielni 

• Statut zrzeszenia 

• Protokół stwierdzający wybór zarządu oraz rady nadzorczej 

• Dowód opłaty

W Sądzie Rejonowym musisz złożyć oryginały podanych wyżej dokumentów. Koszt opłaty sądowej wynosi 500 zł za wpis, a także 100 zł za jego ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Taką opłatę możemy zrobić w kasie sądu, przelewem na rachunek lub korzystając z e-płatności. 

Sąd ma 7 dni na rozpatrzenie wniosku od daty wpłynięcia. Może wezwać nas do uzupełnienia brakujących dokumentów w takim przypadku termin płynie od dnia dostarczenia wszystkich brakujących materiałów. Od decyzji Sądu Rejonowego można złożyć apelację do Sądu Okręgowego.

Jak założyć spółdzielnię socjalną? 

Nie ma ścisłej określonej zasady obowiązujące przy zakładaniu spółdzielni socjalnej. Z celem jest przede wszystkim ułatwienie spółdzielczą powrotu do życia zawodowego oraz społecznego. Członkami są hybrydy firmy oraz organizacji pozarządowej. Muszą być one w połowie zagrożone wykluczeniem społecznym. Do osób zagrożonych zaliczają się między innymi:

• Bezrobotni 

• Uzależnieni od alkoholu lub narkotyków po zakończeniu leczenia 

• Osoby chore psychicznie

Spółdzielnię socjalną również rejestruje się w sądzie gospodarczym – brak jest jednak opłaty kropka do wniosku należy dołączyć jednak dokumenty świadczące o udziale osób zagrożonych wykluczeniem. Taka spółdzielnia może posiadać do 50 członków. Przepisy dopuszczają, aby wśród nich znalazły się osoby spoza kręgu zagrożonych wykluczeniem.

Zobacz też: http://www.budowac24.pl/zaufanie-w-biznesie/

Jak efektywnie wysiewać nasiona

0
wysiew
fot. pixabay.com

Wczesna wiosna to czas, gdy zaczynamy myśleć o wysiewie nasion. Dla wprawnych ogrodników nie ma w tym nic skomplikowanego. Nawet zabierając się za uprawę nowego gatunku, mają doświadczenie, na którym mogą bazować. Co roku tez coraz więcej osób decyduje się po raz pierwszy na samodzielny wysiew nasion. Przyczynia się do tego rosnący w popularność tren slow i eko life. To on motywuje do działania nowych amatorów ogrodnictwa, nawet jeśli maja do dyspozycji tylko taras czy balkon.  

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/zasady-efektywnego-wysiewu-nasion/

Dla osób, które nie miały dotąd do czynienia z wysiewem roślin nie wszystko jest jednak oczywiste. Pojawia się sporo pytań i wątpliwości. Każdy chciałby zrobić to w prawidłowy sposób, aby za jakiś czas móc się cieszyć owocami swojej pracy. Zawarliśmy dla nich kilka wskazówek, dotyczących efektywnego wysiewu. 

Przygotowanie do wysiewu

Zanim przystąpimy do wysiewu musimy zastanowić się, jakie rośliny chcemy wysiać i czy mamy odpowiednie dla nich warunki. Niektóre potrzebują sporo miejsca, inne wsparcia, tyczki, aby mogły się piąć, jeszcze inne maja szczególne wymaganiam jeśli chodzi o podłoże czy nasłonecznienie. Warto pomyśleć o tym już w lutym, ponieważ wiele roślin wymaga wysiewu właśnie na przełomie lutego/ marca czy tez w marcu. To rośliny, dla których przygotowujemy tzn. Rozsadę. Oznacza to, ze wysiewamy w korzystnych warunkach, zapewniając ciepło i wilgotność, aby przyspieszyć etap początkowego wzrostu. Dotyczy to roślin o długim czasie wegetacji. 

Rozsada

Rozsadę wysiewamy z specjalnych pojemnikach, ale możemy tez użyć do tego celu kobiałek do jajek, pojemników plastikowych (trzeba zrobić im otwory w dnie). Wypełniamy je ziemią, a następnie wysiewamy. Przeczytajmy dokładne wskazania, umieszczone na torebce z nasionami. Znajdziemy tam informacje na temat optymalne głębokości wysiewu, odległości między stanowiskami i terminu wysiewu i wschodzenia. 

Gdy sadzonki podrosną przesadzamy je do gruntu lub do donic. Jeśli urządzamy mini ogródek na balkonie poczytajmy ile miejsca potrzebują dane rośliny do wzrostu, aby donice, które wybierzemy były odpowiednio szerokie i głębokie. 

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/wlokna-keratynowe-skuteczny-sposob-na-lysienie/

Lista rzeczy, które zalegają w Twoim domu

0
zalegające rzeczy

Wiosna kojarzy się bardzo dużej ilości ludzi z wiosennymi porządkami, nie tylko w domu, ale również w szafie czy w ogrodzie. Na pewno w swoim domu zebrało ci się bardzo dużo gratów, które po prostu tam zalegają. Co z tym zrobić? Spokojnie nie martw się przygotowaliśmy listę specjalnie dla Ciebie. Wydrukuj ją oraz powieś na lodówce. Staraj się każdego dnia odhaczać to co udało ci się zrobić. Do dzieła!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rzeczy-ktore-zalegaja-ci-w-domu/

Rzeczy, które zalegają w Twoim domu 

Do rzeczy, które zalegają w Twoim domu na pewno możesz zaliczyć ulotki z supermarketów oraz gazetki promocyjne. Takie rzeczy, to również paragony oraz stare wizytówki, zaproszenia czy zeszyty. Z pewnością znajdą się też reklamy, które ktoś na ulicy wcisnął Ci do ręki. Nie gromadź ich w domu. Pozbądź się ich, są Ci one całkowicie zbędne do życia. 

Kolejnymi rzeczami są opakowania po produktach spożywczych, które walają się dosłownie wszędzie. Zdarza się także, że zatrzymujemy duże kartony na przykład po nowym telewizorze czy pralce. Gromadzimy takie rzeczy, ponieważ wydaje nam się, że może będą nam potrzebne. W razie jakiejś przeprowadzki lub przemieszczenia czegoś dużego. Jeśli naprawdę tak jest, to złóżmy je na płasko i umieścimy w piwnicy lub w garażu, aby niepotrzebnie nie walały się po naszym domu. Jeżeli tak nie jest, po prostu je wyrzućmy.

Kolejnymi przedmiotami, które bez powodu trzymamy w domu są przeterminowane kosmetyki. Na opakowaniach każdego z nich znajduje się oznaczenie, które mówi nam ile mniej więcej kosmetyk może stać po otwarciu. Zazwyczaj jest to na przykład liczba 12 miesięcy oznaczone jako 12M, która znajduje się w kwadraciku. Jeżeli kupiłeś piękną pomadkę w gimnazjum, a obecnie jesteś na pierwszym roku studiów – nie zastanawiaj się, wyrzuć ją! To samo zrób z innymi produktami czy też środkami czystości.

Tak samo jak z kosmetykami postąp również z lakierami do paznokci. Taki lakier zupełnie do niczego się nie nadaje. Po długim czasie gęstnieje, a pomalowanie paznokci, tak aby wyglądało to estetycznie. Graniczy z cudem. Nie ma więc sensu trzymania go, w swoim domu.

Zobacz też: http://www.puwn.pl/co-zrobic-w-weekend-zeby-ogarnac-caly-tydzien/

Urządzamy nowoczesną łazienkę w czerni i w bieli

0
łazienka czarno-biała
fot. pexels.com

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie w niej wykonujemy różne zabiegi kosmetyczne, ale także relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. W łazience spędzamy dużo czasu każdego dnia rano i wieczorem. Jak ją urządzić nowocześnie i funkcjonalnie? Sprawdź!

Zobacz też: http://radiobc.pl/nowoczesna-lazienka-czern-i-biel/

Praktyczny minimalizm

W łazience zbiera się bardzo dużo wilgoci. To pomieszczenie, w którym nasze rzeczy są narażone na parująca wodę, osadzający się kurz, a także brak dopływu światła dziennego, jeśli nie macie okna w łazience.

Warto zadbać o to, aby jej aranżacja była utrzymana w minimalistycznym duchu, a więc jak najmniej rzeczy znajdowało się poza różnymi schowkami.

Łazienka idealna to taka, która posiada toaletę, wannę lub prysznic i umywalkę łazienkową w zabudowie. Do tego można dodać kilka szafek, w których pochowamy pozostałe akcesoria. W takiej łazience nie będzie widać, jakich kosmetyków używamy, nie będą one również narażone na skraplającą się wodę.

Skandynawskie klimaty

Łazienkę minimalistyczną możecie urządzić w stylu skandynawskim. Najlepiej w czerni w bieli – wówczas ten kontrast nie tylko otworzy przestrzeń, ale również będzie was wprawiał w wysokie poczucie komfortu każdego dnia.

Styl skandynawski to styl, który wspiera ideę zredukowanej ilości przedmiotów, funkcjonalności pomieszczenia oraz nadaniu mu relaksującej aury.

Jak urządzić taką łazienkę?

Otóż możecie zdecydować się na białe płytki na ścianach, a czarne na podłodze lub zmiksować białe z czarnymi. Do tego dodajcie czarne dodatki, w postaci lustra, mydelniczki, szafki – co wam przyjdzie do głowy.

Nie zapomnijcie o wszelkich rozluźniających akcesoriach, takich jak świeczka, czy odpowiedni zapach wprowadzający świeżość do pomieszczenia. Ważne będzie również neutralne światło, które posłuży wam do wszelkich zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych. Zamontujcie lampy obok lustra, po jego dwóch stronach oraz oświetlenie centralne.

W takiej łazience z pewnością będziecie chętnie spędzać czas każdego dnia!

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/jaka-prostownice-wybrac/

 

Pufy z technorattanu – zalety. Jak wykorzystać pufy z technorattanu?

0
Pufy z technorattanu

Puf ogrodowy to niewielki, lekki i bardzo praktyczny mebel, który sprawdzi się w każdym ogrodzie i na tarasie. Jeśli zdecydujemy się na model wykonany z technorattanu, będziemy mogli z niego korzystać przez naprawdę wiele lat. Sprawdzamy, czym charakteryzują się pufy z technorattanu i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Schody w mieszkaniu dwupoziomowym

0
schody

Mieszkania dwupoziomowe mają wiele uroku. Często znajdują się na poddaszu, oferują gospodarzom więcej miejsca, prywatności i wygody. O ile jednak w domu najczęściej z powodzeniem można wydzielić miejsce na schody, to nawet w dość dużym mieszkaniu znalezienie na nie przestrzeni może okazać się wyzwaniem. Warto jednak zadbać o to, by nie był to jedynie funkcjonalny sposób na przemieszczanie się pomiędzy poziomami, ale integralny element aranżacji wnętrza.

Wybór odpowiedniego miejsca na klatkę schodową

To jedna z ważniejszych decyzji. Nie zawsze mamy na to wpływ kupując mieszkanie, ale zazwyczaj generalny remont jest dobrą okazję na tego typu zmiany. Zwykle najlepszym miejscem dla schodów jest korytarz czy też przedpokój, pod warunkiem, że jest dostatecznie duży. Plusem umiejscowienia schodów w przedpokoju jest to, że zwykle nie musimy myśleć o zmieszczeniu tam zbyt wielu dodatkowych mebli. Drugim dobrym miejscem jest salon. Decydując się na klasyczne proste schody, przestrzeń pod nimi można wykorzystać na ustawienie stołu z krzesłami, kanapy albo regału. To, jakie miejsce będzie najlepsze dla schodów w naszym mieszkaniu wpływa również na decyzję o tym, czy będą to schody proste, zabiegowe, czy może spiralne. Te ostatnie zajmą zdecydowanie najmniej miejsca, ale też ograniczą możliwości wniesienia dużych mebli na górę, dlatego warto to przemyśleć.

Metalowe czy drewniane?

W mieszkaniach dwupoziomowych raczej rzadko pojawiają się schody betonowe, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Lekkie, ażurowe konstrukcje z drewna czy metalu jednak lepiej prezentują się w ograniczonej przestrzeni mieszkania. W przypadku wnętrz o niestandardowych wymiarach i wysokości, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie schodów na zamówienie przez stolarza. Wówczas mamy też wpływ na ostateczną cenę. Możemy dobrać gatunek drewna, kolor i ogólny wygląd całej konstrukcji. Mamy też pewność, że montaż zostanie wykonany profesjonalnie. Najtańszym rozwiązaniem natomiast są gotowe zestawy schodów dostępne nawet w niektórych marketach budowlanych. Nie zawsze jednak można łatwo dopasować je do wymiarów wnętrza. Do aranżacji w stylu retro lub loftowych, doskonałym rozwiązaniem jest połączenie metalu z drewnem lub zastosowanie stylowych żeliwnych schodów. Te również można wykonać na zamówienie, ale niekiedy łatwo jest też znaleźć gotowe, pochodzące na przykład z rozbiórki starych budynków. Tu także niestety jednak nie ma możliwości dopasowania schodów do własnych potrzeb. Jest to jednak niezwykle efektowny element wyposażenia.

Projekty domów parterowych

0
Projekty domów parterowych

Nowoczesna bryła i forma, innowacyjne wykończenia i zastosowanie inteligentnych rozwiązań – to właśnie tymi cechami charakteryzują się projekty domów parterowych. Coraz częściej wybierane zamiast nieruchomości o większej liczbie kondygnacji i nie bez powodu cieszą się popularnością. Do zalet domów parterowych należy długa lista możliwości, które daje nam taki budynek. Zarówno inwestorzy, jak i Klienci indywidualni odnajdą projekt domu parterowego dopasowany pod względem własnych preferencji, określonego budżetu czy możliwości terenu. Domy parterowe doskonale współgrają z terenami zielonymi i mogą stanowić ich część, dzięki tarasom czy integracją z pergolami ogrodowymi.

Każdy projekt jest różnorodny, a cała oferta nastawiona na trafienie w gusta najbardziej wymagających Klientów. Do dyspozycji inwestorów pozostają projekty domów w stylu tradycyjnym, ale również zupełnie modernistyczne bryły, w których przewiduje się zastosowanie najbardziej inteligentnych rozwiązań. Projekty w zależności od rodzaju, uwzględniają garaż, optymalne i komfortowe rozmieszczenie pomieszczeń czy wszechstronny układ użytkowy wnętrza.

Projekt domu parterowego

Projekt domu parterowego wymaga nieco większej działki, niż dom o większej ilości kondygnacji o tym samym metrażu, jednak uwzględnia możliwości terenu, czyniąc je zdecydowanie bardziej elastycznym. Wybór odpowiedniego projektu nie będzie stanowił problemu, jeśli mamy jasno określony budżet. Dodatkowy atut domów parterowych to z pewnością możliwość użytkowania poddasza, które może pełnić wiele funkcji w domu. To gratka dla rodzin lub par, która umożliwi rozdysponowanie dodatkowej przestrzeni wedle uznania. Poddasze użytkowe sprawdzi się zarówno w przypadku dodatkowej przestrzeni do przechowywania, czy do zupełnie innych, dowolnych celów, które chcemy obrać.

Stylowe projekty domów

Wśród szerokiej oferty projektów domów parterowych, znajdziemy kategorie takie jak domy nowoczesne, domy parterowe z poddaszem do adaptacji czy inteligentne i ekonomiczne opcje. Każda z kategorii charakteryzuje się dużym naciskiem na innowacyjne technologie, które przekładają się na oszczędności i zyski, nawet po wielu latach eksploatacji nieruchomości. Adekwatnie do wymienionych cech, projekty domów parterowych uwzględniają wiele form wykończeniowych, które najbardziej odpowiadają naszym możliwościom finansowym i pozwolą oszacować kwotę realizacji projektu.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/

Co jest lepsze do spania – rozkładana sofa czy łóżko?

0
co wybrać do spania?

Zazwyczaj, gdy planujemy zaaranżować mieszkanie stajemy przed różnymi, trudnymi wyborami. Jednym z nich jest wybór mebla do spania. Zastanawiamy się co będzie dla nas lepsze, rozkładana sofa, czy tradycyjne łóżko? Co tak naprawdę lepiej się sprawdzi?

Zalety i wady tradycyjnego łóżka do spania

Na łóżko do spania powinniśmy się zdecydować, gdy mamy wystarczającą ilość miejsca do aranżacji. W innym przypadku, możemy sobie pomarzyć o dużym i wygodnym materacu, który zapewni nam komfortowy sen. Jeżeli posiadamy dużo wolnej przestrzeni możemy śmiało wybrać szersze łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli się przepychać z partnerem w trakcie snu, o kawałek przestrzeni.

Jeżeli chodzi o wady, to w przypadku łóżka do spania możemy zaliczyć brak funkcjonalności. Łóżko spełnia wyłącznie jedną funkcję, fakt że zapewnia nam zdrowy i komfortowy sen. Do tego jego konstrukcja umożliwia precyzyjny wybór materaca, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym preferencją. Jednak sofa rozkładana jest meblem dwufunkcyjnym, co jest dla nas ułatwieniem. Zwłaszcza jak mamy małe mieszkanie.

Rozkładana sofa – korzyści płynące z jej wyboru

Sofa zazwyczaj kojarzy się z meblem, który służy wyłącznie do siedzenia. A to błąd. Obecnie na rynku różnorodność tego typu mebli jest ogromna, dzięki temu możemy wybrać model rozkładany. Wtedy możemy na niej spać w nocy, a w ciągu dnia korzystać, jak z tradycyjnej kanapy. Jest to idealny wybór do małego mieszkania, gdzie każdy uzyskany metr wolnej przestrzeni ma znaczenie.

Wady sofy rozkładanej

Sofa rozkładana mimo, że jest najrozsądniejszym wyborem w przypadku małego mieszkania, należy pamiętać, że ma swoje wady. Po pierwsze każdego dnia należy ją składać i rozkładać. Co może być męczące na dłuższą metę, a do tego zajmuje niepotrzebnie czas. Może się też przyczynić do jej uszkodzenia, jeżeli jest wykonana z materiałów słabej jakości.

W tym przypadku warto również poruszyć kwestię higieniczną. Z rozkładanej sofy korzystamy zazwyczaj ciągle, zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby nie stała się siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń, należy pamiętać o regularnym jej czyszczeniu.

Kolejna wada sofy rozkładanej to materac, który jako siedzisko może sprawdzić się znakomicie, jednak jako podłoże do spania niekoniecznie. Materace w tego typu meblach występują w kilku odmianach, dlatego bardzo ważny jest prawidłowy wybór. W przeciwnym razie nie będziemy się wysypiać.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/rozkladana-sofa-czy-lozko-co-jest-lepsze/

ZOBACZ TEŻ