czwartek, Kwiecień 26, 2018

Jakie ozdoby ścienne do wnętrz w stylu rustykalnym?

0

Jeśli marzysz o wnętrzu mieszkania/domu wystylizowanego na polski dworek lub dom wiejski, styl rustykalny będzie tym, czego poszukujesz. Cechą charakterystyczną tego typu stylizacji jest podkreślenie bliskości z naturą, a zatem przywiązanie do materiałów bliskich naturze. Doskonałym tego przykładem jest drewno, z którego wykonane powinny być meble, którym wykańcza się podłogi, a niekiedy również ściany. Do ozdabiania ścian w takim stylu wykorzystuje się najczęściej naturalistyczne obrazy, na przykład reprodukcje Chełmońskiego, jelenie poroża, a niekiedy również ceramikę czy dekoracje o charakterze myśliwsko-łowieckim.

Dlaczego obrazy, a nie naklejki?

Naklejki ścienne najlepiej sprawdzają się w przypadku idealnie równych, gładkich ścian, najlepiej takich, które zostały pomalowane na biało. W przypadku wnętrz rustykalnych ściany nie muszą być idealnie gładkie. Wręcz przeciwnie, dobrze, gdy będą miały niejednorodną fakturę. W takich wnętrzach zamiast naklejek znacznie lepiej sprawdzają się zatem obrazy, które zawieszamy na kołku – by powiesić obraz, ściana nie musi być idealnie gładka i równa. Doskonałym przykładem takich obrazów są różnego rodzaju realistyczne obrazy polskiej wsi, bazujące na motywach dawnego życia dworskiego i wiejskiego. Idealnym przykładem takich obrazów są wspomniane już wcześniej reprodukcje Chełmońskiego – jednego z najbardziej znanych polskich malarzy realistycznych, który specjalizował się w obrazowaniu życia polskiej i ukraińskiej wsi, a także w malowaniu scen myśliwskich.

Tematyka obrazów Chełmońskiego i technika ich wykonania znakomicie zatem wpisuje się w ogólny charakter stylu rustykalnego, budując odpowiednią atmosferę takiego wnętrza. Alternatywą dla reprodukcji Chełmońskiego mogą być inne obrazy realistyczne prezentujące sielskie widoki, polskie krajobrazy, pejzaże czy postacie – w tego typu wnętrzach sprawdzi się także typowy „jeleń na rykowisku” oraz obrazy przedstawiające konie. Oczywiście najlepiej, jeśli będą to obrazy malowane na płótnie. Jeśli decydujemy się na obraz drukowany, najlepiej wybrać przedruk oryginalnego obrazu, czyli reprodukcję – wydruki fotografii są zbyt wyraziste i przez to nie pasują do sielskiego klimatu, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu rustykalnego mieszkania/domu.

Co oprócz obrazów?

Dopełnieniem tradycyjnych ozdób ściennych, chociażby takich jak wspomniane już wielokrotnie reprodukcje Chełmońskiego, mogą być poroża jeleni czy łosi. Ciekawy, rustykalny efekt możemy osiągnąć również wtedy, gdy na ścianie zawiesimy starą szablę lub flintę myśliwską. Warto pamiętać, że styl rustykalny w sposób ścisły związany jest z naturą, w tym z myślistwem, które stanowi rdzeń polskiej kultury dworkowej. Ozdobą ścienną w takim stylu może być również ceramika. Choć zawieszone na ścianie talerze zwykle kojarzą się nam z wystrojem kuchni, w przypadku stylu rustykalnego możemy wykorzystać je również do zdobienia ścian w jadalni, a nawet w salonie. Jeśli decydujesz się na dekoracje ceramiczne, szukaj tych, które będą zdobione ludowymi, regionalnymi wzorami.

Jak zabrać się za urządzanie mieszkania?

0

O tym, jak prezentuje się Twoje domowe wnętrze decyduje nie tyle zasobność portfela, co przede wszystkim gust i poczucie stylu. Istotne jest zatem, abyś właściwie, a co najważniejsze świadomie i skrupulatnie, opracował projekt urządzania poszczególnych pomieszczeń Twego zacisza. Poniżej kilka sprawdzonych porad dotyczących tego, jak sensownie zabrać się za aranżację gniazdka.

Koncepcja podstawą

Punktem wyjścia do tego, żeby móc cieszyć się odpowiednio zadbanym, ale też i gustownie i estetycznie umeblowanym mieszkaniem okazuje się zwłaszcza inwestycja w solidny projekt. Z jednej strony możesz zlecić jego fachową realizację profesjonalistom, którzy zajmują się takimi zadaniami na stałe, regularnie, a przykładem jest tu chociażby pracownia projektowania wnętrz ferensdesign.pl. Z drugiej jednakże równie dobrze możesz zrezygnować z pomocy zawodowców i przysiąść do wykonania szczegółowego planu wyglądu Twych czterech domowych kątów indywidualnie. Musisz wiedzieć wtedy, iż najważniejsze jest przewidzieć czytelny układ konkretnych stref. Nocna dobrze by była oddzielona od dziennej, a każdy domownik powinien mieć wyodrębniony swą własną, osobistą przestrzeń.

Stwórz swą wizytówkę

wizu3

Istotne okazuje się także przygotowanie pokoju reprezentacyjnego, który będzie stanowił naszą wizytówkę. Najczęściej pada na salon, bowiem do niego zapraszamy gości nas odwiedzających, ale tak samo ciekawie na pierwszy rzut oka może prezentować się korytarz, jaki przecież od razu przykuwa wzrok zaledwie po przekroczeniu progu mieszkania. Zadbajmy więc o to, żeby przedpokój, czy też salon nie pozostawały miejscami zagraconymi. Nawet stosunkowo niewielkie wnętrza da się w świetny sposób zaaranżować tak, aby były one praktycznie urządzone, ale również eleganckie i przestronne. W związku z tym, zadbaj o projekt szafy wnękowej czy wbudowanej garderoby, zrezygnuj z niepotrzebnych Ci dodatków, które jedynie zajmują wolną powierzchnię, pozbądź się tradycyjnych, już nieco starodawnych meblościanek na rzecz pojedynczych, stylowych mebli.

Meble kuchenne nie muszą być drogie

0

Kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. Wiemy o tym my i wszystkie sklepy, które oferują nam meble kuchenne standardowe i na zamówienie. Często spotykamy się z opiniami, że koszt, jaki został poniesiony na zakup samych mebli to kwota w graniach 15, 25, a nawet 40 tysięcy złotych. Są to bardzo wysokie koszta, które często wiążą się ze wzięciem kredytu lub wydaniem wszystkich oszczędności. Jak temu zaradzić? Możemy zmienić nasze myślenie i postawić na jakość mebli, ale w niższej cenie.

Dlaczego meble kuchenne z reguły są drogie? Przede wszystkim dlatego, że wiele osób decyduje się na wynajęcie firmy, która wykona projekt i następnie same meble. W ten sposób koszta się mnożą. Meble na zamówienie faktycznie są dopasowane pod indywidualne wymagania na ostatni guzik, jednak są w większości wykonane z takich samych materiałów jak te zakupione w sklepie w systemach meblowych. Płacimy głównie za „robociznę”, czyli dodatkową usługę, która w przypadku gotowych elementów nie jest już tak naliczana.

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na meblach kuchennych?

Zastanówmy się nad naszymi potrzebami, wymierzmy pomieszczenie w miejscu, w którym powinny stać meble i zacznijmy poszukiwania. Aby łatwiej było sobie to wyobrazić, wykorzystajmy ofertę Creativa sklepu Wiki Meble (https://www.wikimeble.pl/index.php?route=product/category&path=837_995).

Jeśli znamy wymiary naszej kuchni i sprzętu AGD, możemy bez żadnych problemów stworzyć nasz indywidualny styl pod względem ilości potrzebnych nam szafek z frontami w różnej kolorystyce, zależnie od przedstawionej oferty. W skład wyboru systemów mebli kuchennych wchodzą: szafki dolne i górne, stojące oraz narożne. Dodatkowo wybór szafek z szufladami i frontami oraz takich, w których ukryjemy piekarnik czy zmywarkę. Meble systemowe, które możemy zakupić, są nowoczesne i dopasują się do każdego wnętrza. Wybór szafek z różnych szerokościach i głębokościach będzie dla klienta jedynie doborem odpowiednich wielkości jak na zamówienie. Różnica polega na tym, że za tę usługę, którą wykonami sami w domu, nie zapłacimy nic. W ten sposób godzina czy dwie naszego czasu jest warta nawet kilka tysięcy złotych.

Wybór mebli jest wyborem długoletnim, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę, ale również rekomendacje klientów. Czasem sto złotych przekłada się na jakość wykonania mebli. Dla nas najważniejsza powinna być ich użyteczność, funkcjonalność oraz odporność. Kuchnia jest miejscem wysokiego ryzyka, dlatego ich jakość gra tu kluczową rolę.

Wydajne agregaty prądotwórcze

0

Agregaty prądotwórcze są dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy przewidujemy przerwy w dostawie prądu lub gdy nie mamy do niego żadnego dostępu. Zdarza się tak w przypadkach, gdy instalacja elektryczna ulegnie uszkodzeniu, ale również wtedy, gdy jesteśmy w miejscu, w którym nie ma możliwości skorzystania z prądu. Agregat wytwarza odpowiednią siłę, aby działały na nich wszystkie urządzenia. Te podstawowe od RTV i AGD po maszyny typu wkrętarka, szlifierka czy nawet młot udarowy. Pełną ofertę agregatów posiada sklep https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/agregaty-kompresory-odkurzacze/agregaty-pradotworcze

Warto przy wyborze zwrócić uwagę na pewne różnice.  Trójfazowy czy jednofazowy? Wszystkie urządzenia, które posiadamy, w większości są zasilane prądem jednofazowym, czyli 230V. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy urządzenie potrzebuje zasilenia trójfazowego, a co za tym idzie również silniejszego agregatu. Dlatego przed wyborem odpowiedniego należy sprawdzić, jakiej mocy potrzebujemy. Informacja o tym zawarta jest na każdym urządzeniu elektrycznym. Należy również pamiętać o tym, że im większa moc tym większy gabaryt agregatu. Jaki typ agregatu wybrać? Agregaty prądotwórcze różnią się między sobą również oddziaływaniem na czynniki zewnętrzne. Należy więc podjąć decyzję czy będzie użytkowany w środku, czy na zewnątrz. Jednak w przypadku branży budowlanej Bricoman oferuje agregaty do użytku zewnętrznego. Większość wykonywanych prac, gdy brakuje prądu, są pracami ogólnobudowlanymi. Może się zdarzyć, że inwestor z jakichś powodów nie będzie posiadał dostępu do prądu, a dzięki agregatowi bez żadnych przestojów, będziemy mogli wykonać wiele prac podstawowymi maszynami.  Jaki rodzaj zasilania wybrać? Agregaty prądotwórcze są najczęściej zasilane silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

Popularne zaczyna być również zasilanie na gaz. Jednak mimo wszystko najważniejsze jest, jaką pojemność ma zbiornik oraz i jakie jest spalanie. Dzięki temu będziemy mieli świadomość, jak długo możemy korzystać z wytwarzanego prądu. Jest to ważne w przypadku wykorzystania czasu naszej pracy np. w trakcie budowy.  Agregaty prądotwórcze posiadają wiele udogodnień. Jednym z nim jest obniżenie hałasu, niestety przy odpowiednim wzroście ceny. Dodatkowo wprowadzone są systemy bezpieczeństwa, które chronią użytkowników przed porażeniem prądem.

Warto zakupić agregat z panelami, które wyświetlają ewentualne usterki, ale również ilość pozostałego paliwa w zbiorniku. Będziemy mieli cały czas pod kontrolą, w jaki sposób działa nasze urządzenie. W przypadku gdy zasilanie musi być nieustanne, możemy skorzystać ze specjalnych modeli. Podłączone do zasilania uruchamiają się automatycznie po wyłączeniu głównego zasilania.  Wybór agregatu jest dosyć łatwą decyzja. W branży budowlanej są bardzo przydatne i nie potrzebują zbyt wielu dodatków. W sklepie Bricoman.pl, można zakupić agregaty, które w pełni sprawdzą się do sporadycznego użytku, ale również takie, których częstotliwość użytkowania będzie większa. Z całą pewnością każdemu przyda się podstawowa wersja agregatu, gdyby z powodu różnych okoliczności zabrakło nam prądu.

Oświetlenie ogrodowe

0

Ogródek to wizytówka domu. Teren znajdujący się przed i za budynkiem świadczy o jego właścicielach – o ich guście, pracowitości, a także podejściu do sąsiadów. Warto zatem zwrócić uwagę na teren wokół domu i zadbać o przyjemny nastrój.

Nie musisz sadzić egzotycznych roślin, przycinać co tydzień drzew w fantazyjne kształty, czy montować stawu z drogimi rybkami. Prosty i minimalistyczny ogród również może być świetną ozdobą okolicy – wystarczy, że odpowiednio przemyślisz oświetlenie wokół domu. Oświetlenie ogrodowe Bylight.pl pomoże uzyskać ciekawy efekt i nastrojową atmosferę.

Podstawowe zasady

Ponieważ naturalne światło prawie zawsze pochodzi z góry, większość oświetlenia zewnętrznego powinna pochodzić z tego samego kierunku – od góry – im odległość jest wyższa, tym lepiej.

W większości przypadków używaj reflektorów o stosunkowo niskiej mocy, unikaj żarówek większych niż 100 watów. Rozważ także oświetlenie niskonapięciowe.

Reflektory powinny być używane oszczędnie i tylko w oświetleniu akcentującym. Użyj ich, aby podświetlić interesujący szczegół otoczenia lub konkretne miejsce, np. basen, sztuczny staw.

Moc żarówki

Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta odnośnie maksymalnej żarówki mocy, jaką można zastosować w lampie. Pamiętaj jednak, że często wystarczą słabsze żarówki, które wprowadzą miłą atmosferę. Światła pozycyjne LED emitują dużo światła, są wydajne, a przy tym energooszczędne. Oświetlenie ogrodowe Bylight.pl (https://bylight.pl/24-oswietlenie-ogrodowe) jest dostosowane do żarówek o dużej mocy, jednak możesz zastosować w nich również te nieco słabsze.

Pamiętaj o innych

Wygoda najważniejsza, dlatego sprawdź, czy oświetlenie ogrodu nie świeci w oczy osobom, które się po nim poruszają. Pamiętaj również, że grzeczność wymaga, aby lampy nie świeciły w oczy sąsiadom. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest spacer nocą po ogrodzie, gdy światła są włączone. Możesz również zapytać sąsiadów wprost o swoje oświetlenie.

Podkreśl ładne miejsca

Podczas oświetlania dużego klombu kwiatowego lub innego obszaru sadzenia, lepiej jest użyć wielu mniejszych świateł niż pojedynczego dużego źródła. To tworzy serię delikatnie nakładających się wiązek światła, które nie będą dawały ostrego efektu na środku.

Bryła domu

Niezależnie od tego, czy światło pochodzi z góry, czy z dołu, większość światła powinna pochodzić z boków. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu lamp możesz uzyskać bardzo interesujący efekt. Eksperymentuj z oświetleniem tylnym, aby uzyskać ciekawe podkreślenie bryły budynku.

Miły dla oka efekt uzyskamy wyłącznie wtedy, gdy będziemy kierować światło na większe obiekty o zwartej strukturze. Unikaj nagich drzew, otwartych krat i tym podobnych – podświetlenie takich miejsc daje niepokojący efekt.

Wskaż najbardziej atrakcyjne cechy wybranej ściany domu za pomocą jednego lub dwóch świateł punktowych lub światła pochodzącego z nietypowego kąta.

Wykorzystaj jasne powierzchnie odbijające światło. Jasno zabarwione ściany i ogrodzenia pomogą zintensyfikować efekt odbijając i rozpraszając promienie światła na dużym obszarze.

Kupujemy trampolinę ogrodową na wiosnę – o czym pamiętać?

0

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz wyższe wartości na słupku rtęci powoli przygotowują nas do tej długo upragnionej pory roku. Lżejsza garderoba oraz większe możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza mając dzieci, z pewnością stanowią o najważniejszych atutach. W oczekiwaniu na wiosnę, warto rozejrzeć się za zabawkami, które umilą naszym pociechom aktywny wypoczynek. Trampoliny ogrodowe to niewątpliwie jedno z tych akcesoriów, które kochają wszystkie dzieci – bez względu na wiek i płeć. Aby jednak należycie sprawowały się podczas ogrodowych szaleństw, powinny wyróżniać się pewnymi czynnikami. Jakimi?

Podstawowe elementy trampoliny ogrodowej

Najważniejszą częścią każdego tego typu sprzętu jest oczywiście podstawa, mata do skakania, stelaż, osłona, siatka i drabinka. Nie trzeba być szczególnie zorientowanym w temacie, aby wiedzieć, że podstawa powinna charakteryzować się stabilną i solidną konstrukcją, dzięki której utrzymanie jej w zadanym miejscu nie będzie stanowiło problemu. Zarówno wtedy, gdy skoczne zabawy do reszty pochłoną użytkowników oraz gdy porywiste wichury mocno dadzą o sobie znać.

Mata i stelaż

Wymieniając kluczowe elementy trampoliny ogrodowej, w ogromnej mierze warunkujących o jej trwałości, nie sposób oczywiście pominąć maty do skakania oraz stelażu. A ten powinien być wysokiej jakości o masywnej konstrukcji, która utrzyma ciężar korzystających z niej osób. W większości przypadków jest to obciążenie 150 kg. Z kolei mata powinna być wykonana z certyfikowanego tworzywa. Brzegi obszyte taśmą, mocowane do sprężyn, zapewnią optymalne warunki do beztroskiego skakania.

Sprężyny

Błędne jest przekonanie, że to wyłącznie dzięki macie możliwe okazuje się radosne odbijanie. Na nic zda się jej obecność, o ile nie będzie wyposażona w sprężyny. Generalnie jest tak, że im więcej zwojów posiada, tym lepiej. W sytuacji, gdy trampoliny ogrodowe (https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html) wyposażone są w siatkę zewnętrzną, wówczas doskonałym rozwiązaniem jest kupno specjalnych osłon. W przeciwnym razie, stopa dziecka może utknąć między sprężynami, co nie tylko realnie zagrozi otarciom, ale również poważniejszym urazom, np. w postaci skręcenia kostki.

Bez siatki ani rusz!

Bez względu na to, czy z trampoliny ogrodowej korzystać będzie przedszkolak, czy dziecko w wieku szkolnym, w każdym przypadku obecność siatki zabezpieczającej jest absolutną koniecznością. Lepszym wyborem będzie ta o drobnych oczkach i zamykanej konstrukcji.

Ile to kosztuje?

O ile kiedyś trampoliny ogrodowe stanowiły rzadkość w polskich ogrodach, o tyle dzisiaj pełnią w nich zaszczytną rolę. I to na szeroką skalę! Duży udział w tym zakresie odgrywa ogólna dostępność i stosunkowo niska cena. Proste modele możemy nabyć już za kilkaset złotych, podczas gdy bardziej luksusowe to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Przewidziane głównie do obsługi imprez masowych oraz wyposażenia sal treningowych, choć niekiedy wzbogacają wystrój prywatnych domostw.

Paliwa potrzebne do kotłów CO

0

Kocioł centralnego ogrzewania to niezwykle ważny element w każdym gospodarstwie domowym, które nie ma połączenia z elektrociepłownią. To od niego zależy ciepło oraz komfort domowników. Z tego względu warto zadbać, by wybór takiego urządzenia był przemyślany. Decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na następne kilka lat życia. Wybierając kocioł do swojego domu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Są nimi: energooszczędność, wydajność, sprawność oraz paliwo, którym takie urządzenie jest zasilanie. Istnieją rozmaite paliwa do kotłów CO. Materiały opałowe i kotły można kupić w dużych sklepach budowlanych Bricoman https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/kotly-c-o/paliwo-do-kotlow. Oferują one zazwyczaj szeroki wybór produktów, dzięki czemu możesz dokonać takiego wyboru, z którego będziesz czuć satysfakcję.

Bardzo starym, tradycyjnym materiałem opałowym jest węgiel kamienny, używany w wielu piecach w Polsce. Jest to paliwo wysoko kaloryczne, ale dąży się do ograniczenia jego wykorzystania, poprzez rozmaite dyrektywy i ustawy, gdyż generuje ono więcej zanieczyszczeń niż surowce alternatywne.  W społeczeństwie pojawia się coraz większa presja, by zastąpić „czarne złoto” nowymi, bardziej przyjaznymi środowisku paliwami. Z tej przyczyny zaczęły powstawać kotły, które dostosowane są do wykorzystywania określonych ekologicznych surowców.

Bardzo popularne są urządzenia na ekogroszek. Jest to wysokokaloryczne paliwo będące pochodną węgla kamiennego lub brunatnego, aczkolwiek zawierające o wiele mniej siarki, wody oraz substancji niepalnych, dzięki czemu generuje o wiele mniej popiołu i zanieczyszczeń. Kotły na ekogroszek bardzo często są przystosowane do korzystania z innych rodzajów paliwa, co jest bardzo korzystną opcją dla każdego użytkownika.

Inną alternatywą, wartą do wzięcia pod uwagę, są  piece na brykiet lub pellet. To wysokiej jakości biopaliwa, które gwarantują bardzo wysoką efektywność ogrzewania oraz nie powodują zanieczyszczenia środowiska. Zostały one wykonane ze ścinek i trocin drewnianych, co czyni je przyjaznymi środowisku paliwami, doskonałymi do palenia w piecach. Rozwiązania te stają się coraz bardziej popularne.

Kotły, które wykorzystują te produkty, są coraz lepiej dostosowywanie, dzięki czemu zyskują duży stopień efektywności oraz energooszczędności.  Wybór kotła oraz paliwa do niego to niezwykle ważna sprawa. Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę wszystkie możliwości i przemyśleć to pod każdym aspektem. Od doboru odpowiedniego źródła energii zależeć będzie komfort Twojej  rodziny oraz wysokość wydatków pieniężnych.

Jak urządzić nieduży salon? Wybierz mały narożnik!

0

Nieduże mieszkania charakteryzują się zazwyczaj tym, że każde pomieszczenie pełni w nich więcej niż jedną funkcję. Dotyczy to w szczególności salonów, które są pokojami dziennymi, strefami wypoczynku, a bardzo często również pełnią funkcję sypialni, nie tylko awaryjnej na wypadek pojawienia się niezapowiedzianych gości. Uniwersalnym rodzajem mebli, które powinny się zatem w salonie pojawić, są małe narożniki rozkładane, idealne jako łóżko do spania w nocy oraz jako wygodna kanapa w ciągu dnia.

Jak wykorzystać mały narożnik w salonie

Rozkładane sofy to dla wielu osób dość popularny mebel do siedzenia i do spania. W ciągu dnia taką sofę wykorzystuje się do siedzenia, natomiast po rozłożeniu może pełnić funkcję łóżka, także dla dwóch lub więcej osób. Jeszcze więcej możliwości daje mały narożnik, który ustawia się w dość trudnej do urządzenia przestrzeni. Narożniki ustawia się w rogach i wszelkich zakątkach salonu. Ustawienie narożnika pod właściwym kątem może zmienić całkowicie perspektywę salonu. Sami architekci wnętrz sięgają po różne rodzaje mebli, rezygnując jednak z wysokich meblościanek i tradycyjnych dużych łóżek na rzecz niższych komód i rozkładanych narożników, które nie przytłaczają swoją wielkością całego pomieszczenia.

Najpopularniejsze małe narożniki

Narożnik do niewielkiego salonu powinien być wykończony tkaniną w kolorze kontrastującym z kolorem ścian. Zwykle w salonach sięga się po stonowaną kolorystykę, dlatego meble w nasyconych odcieniach będą idealnie z nią kontrastować. Odchodzi się od narożników wykończonych skórą naturalną lub ekologiczną, które w niewielkim salonie się nie sprawdzą z kilku powodów. Meble skórzane to raczej meble do siedzenia, skórzane obicie jest również bardzo niepraktyczne jeśli chodzi o wykorzystanie narożnika jako mebla do spania. W salonach istotna może być za to możliwość zdejmowania i prania obicia z siedziska i poduch wykorzystywanych przy rozkładaniu łóżka.

Narożnik narożnikowi nierówny

Należy pamiętać, że nawet małe narożniki będą się różnić układem czy liczbą siedzisk. W mniejszych salonach można również zrezygnować z szerokich boków, pełniących funkcję podłokietnika w narożniku.  Specjalnie profilowane boki narożnika, choć ładnie wyglądają w ciągu dnia, w nocy nie zapewnią użytkownikom optymalnych warunków do spania. Można za to wybrać narożnik, w którym schowek na pościel znajduje się bezpośrednio pod siedziskiem, co pozwoli na dodatkową oszczędność powierzchni. Wielu producentów mebli oferuje możliwość wykonania narożnika lewo- lub prawostronnego, niektóre modele mogą być uzupełnione o dostawki na pościel lub wygodne podnóżki.

Poradnik dobrego instalatora

0

Każdy specjalista powinien posiadać pewien zespół cech, które świadczą o jego fachowości. Także instalator powinien charakteryzować się pewnymi zachowaniami i postawami, dzięki którym zyska zaufanie swoich klientów. Zebraliśmy je w poniższym poradniku, by pomóc potencjalnym klientom wybrać profesjonalistę w swoim fachu. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami, którymi powinien kierować się dobry instalator systemów zabezpieczeń.

Profesjonalny

Dobry instalator pojawiając się w miejscu swojej pracy gromadzi wszelkie niezbędne informacje i tworzy plan systemu. Taką propozycję później przedstawia tobie i mówi o wszystkich swoich uwagach. Dopiero później przedstawia swoją cenę za instalację np automatyki do bram – https://www.montersi.pl/automatyka-bram Jeżeli jest odwrotnie – lepiej poszukaj innego instalatora. Nie świadczy to dobrze o jego profesjonalizmie.

Punktualny

To pierwsza i zarazem bardzo ważna cecha. Jeśli twoje pierwsze spotkanie z instalatorem rozpocznie się od wpadki, jaką jest spóźnienie, zaufanie do niego z pewnością będzie mniejsze. Jego brak punktualności może świadczyć o tym, że twoja instalacja będzie bardzo przeciągnięta w czasie.

Zdjęcie-2-(8)

Zainteresowany

Przyznaj się, że zdarzyło ci się trafić na fachowca, któremu pokazałeś źródło problemu, a on po kilku spojrzeniach stwierdzał, że do zrobienia jest to i tamto bez jakiejkolwiek konsultacji z tobą. Polecamy trzymać się z daleka od takich fachowców. Zwracaj uwagę czy instalator rozmawia z tobą, pyta i interesuje się. Wtedy masz pewność bezpieczeństwa i fachowej obsługi.

Zaangażowany

Zaangażowanie instalatora wynika z troski o bezpieczeństwo swoich klientów. Dobry fachowiec zaproponuje dodatkowe rozwiązania, które zapewnią większą ochronę. Oznacza to, że zna się doskonale na swojej pracy i najnowsze technologie ma w małym palcu.

Zdjęcie-3-(7)

Zadbany

Mamy tu na myśli przede wszystkim schludny strój. Niedoczyszczone ręce, ubranie poplamione

olejem czy ubrudzone gipsem nie świadczy dobrze o instalatorze. Przyjeżdżając do klienta warto zadbać o to, by swoim wyglądem okazać mu szacunek. Może to świadczyć także o jego braku zaangażowania w kontakt z klientem i planowanie instalacji.

Zdjęcie-4-(9)

Wykwalifikowany i doświadczony

Warto zainteresować się czy instalator, z którym podejmujesz współpracę posiada odpowiednie przeszkolenie oraz podnosi swoje kwalifikacje na kursach. Nawet jeśli nie ma wieloletniego doświadczenia, możesz być pewien, że jest profesjonalistą w swoim fachu. Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego trzeba ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli twój instalator uzna, że wie wszystko najlepiej – poszukaj innego.

Zdjęcie-5-(3)

Kontaktowy

Jeśli kontakt z instalatorem jest łatwy i przyjemny, a on odpowiada na wszystkie twoje pytania, odbiera telefon i odpowiada na maile – możesz być pewien, że zawsze się z nim dogadasz.

Powyższe cechy to jedynie przykłady. Z pewnością mogłoby się ich znaleźć wiele więcej. Jednak najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i nie być nadmiernie podejrzliwym. Warto pytać o wszystko, co nas nurtuje, ale trzeba też potrafić zaufać fachowcom.

Jak znależć dobrego instalatora?

Warto kontaktować się z dystrybutorami systemów zabezpieczeń, a także szukać ich przez Internet. Często ludzie oceniają różnych fachowców, więc kierując się opinią innych możesz wybrać instalatora, który spełni twoje oczekiwania.

Wartościowych wskazówek przy wyborze dobrego instalatora udzielili nam fachowcy ze sklepu Montersi.pl – sklep oferujący monitoring, systemy alarmowe – https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe , automatykę bram i wiele wiecej!

Zdjęcie-6-(3)

Gdy ogranicza nas przestrzeń… – wybierany trampolinę do małego ogrodu

0

Choć z pozoru wydaje się, że skakanie na trampolinie to jedynie dobry sposób na rozładowanie drzemiącej w maluchach energii, w istocie wywiera dobroczynny wpływ na kondycję całego ciała. Jednak jak pogodzić te zalety z ograniczeniami, jakie narzuca nam mały ogródek? Czy w związku z tym faktem jej zakup okazuje się niemożliwy? Oczywiście, że nie! Na rynku znajdziemy szeroki zakres trampolin ogrodowych, w tym również o mniejszych gabarytach, przeznaczonych do małych powierzchni.

Podstawowe pytanie – jaka będzie odpowiednia?

Wbrew ogólnym przekonaniom, o wyborze określonej trampoliny ogrodowej decyduje nie tylko wielkość jej średnicy oraz dopasowanie do posiadanego ogrodu, ale również kwestie związane z bezpieczeństwem i wyglądem swojej domowej przestrzeni. Najlepszym wyborem okazują się zatem modele wyróżniające się certyfikatem jakości – ISO, TUS lub GS, oczywiście wzbogacone o siatkę zabezpieczającą (https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html), która uniemożliwi wypadnięcie poza jej zakres. Trampoliny o małym przekroju oraz te przeznaczone do użytku domowego są pozbawione wspomnianej siatki, gdyż siła ich wybicia nie należy do wielkich. Rodzi się zatem pytanie, jaki model jest godny naszej uwagi?

Trampoliny ogrodowe o średnicy 140 cm

Mając małą powierzchnię, optymalnym wyborem okazuje się model o średnicy 140 cm, charakteryzujący się maksymalnym obciążeniem na poziomie 35 kg. Z uwagi na posiadane parametry techniczne, jest przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Pomimo swoich małych gabarytów jest stabilny, wytrzymały i bezpieczny, o czym dodatkowo świadczą dołączone do zestawu antypoślizgowe nóżki oraz siatka chroniąca przed wypadnięciem. Materiał odporny na działanie promieni UV nie narazi na odbarwienie czy spadek trwałości trampoliny, dzięki czemu z powodzeniem może być wystawiony na ekspozycję na słońce.

Nie ulega wątpliwości, że jest to godna zainteresowania propozycja, która pozytywnie wpłynie na koordynację ruchową naszej pociechy, wzmacniając jej mięśnie, stawy oraz ogólną wydolność organizmu.

Dmuchane trampoliny ogrodowe

Dysponując naprawdę małą przestrzenią, możemy zdecydować się na model dmuchany, który nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale również nie nastręcza problemów w przechowywaniu poza sezonem. Wystarczy spuścić powietrze i zwinąć. Model przeznaczony dla małych dzieci, przykuje ich uwagę niecodziennym wyglądem – zamku, ringu czy placu zabaw.

Trampoliny ogrodowe o średnicy 252 cm

Tego rodzaju modele mają charakter rodzinny. Stelaż z podwójnymi nogami i kołnierz z pianką na sprężyny zapewni stabilne i bezpieczne użytkowanie. Metalowa drabinka ułatwi wchodzenie i schodzenie.