Grzejniki drabinkowe, czy podłogowe? Jakie ogrzewanie do łazienki?

Planujesz remont łazienki? Wiedz, że przed Tobą nie tylko wybór nowych kafelek, wanny, umywalki, czy kabiny prysznicowej. Podczas gruntowego remontu warto zastanowić się także nad ogrzewaniem. Grzejniki łazienkowe to istotny element, który poprawia komfort korzystania z tego miejsca.

Ciepło w łazience. Rozsądny zakup grzejników

Każdy z nas lubi gorące kąpiele lub kojące prysznice. Zdecydowanie trudniej wyjść spod ciepłej wody na zimne kafelki i łazienkowe zimno – zwłaszcza podczas trwania zimy. Dlatego ważne są odpowiednie grzejniki łazienkowe, które zapewnią komfortowe warunki w łazience. Ogrzewanie będzie nie tylko przyjemne dla nas, ale też funkcjonalne, bo to najczęściej łazienka jest miejscem, w którym suszymy pranie, czy mokre po kąpieli ręczniki. Dlatego takie ogrzewanie należy wybierać rozważnie.

Zwłaszcza w budownictwie starego typu funkcjonują jeszcze szerokie grzejniki naścienne, które dają ciepło, ale go nie rozprowadzają. Ponadto, zajmują sporo miejsca, które w tak małej przestrzeni jak łazienka jest dość ważne. Niekiedy takie grzejniki łazienkowe uniemożliwiają rozsądne ustawienie na przykład pralki, w której wsad jest w bocznych drzwiczkach. Dlatego przy gruntownym remoncie łazienki należy zastanowić się nad zmianą kaloryferów lub w przypadku nowego budownictwa rozsądne zaplanowanie tego zakupu.

Ogrzewanie łazienkowe – rodzaje

  • Grzejniki łazienkowe naścienne drabinkowe – najpopularniejsze i najchętniej wybierane grzejniki do łazienki. Zajmują niewiele miejsca, świetnie rozprowadzają ciepło i służą także jako wieszak do ręczników. Coraz częściej grzejniki te zyskują estetyczny wygląd i dostępne są w różnych odcieniach. Takie grzejniki wykonywane są ze stali lub aluminium.
  • Ogrzewanie podłogowe – najczęściej stosowane właśnie w łazienkach. Przyjemnie jest kłaść mokre jeszcze stopy na ciepłej posadzce. Organizm wtedy nie ulega wyziębieniu i nie doznaje skoków temperatur. Takie ogrzewanie równomiernie rozprowadza ciepło w całym pomieszczeniu. Są dwa rodzaje takiego typu ogrzewania: elektryczne i wodne. To pierwsze jest łatwe w instalacji, ale może generować wyższe koszty opłat za prąd. Jednak ogrzewanie podłogowe wodne jest zdecydowanie trudniejsze w instalacji, gdyż wymaga zakupu kotła grzewczego, a ta inwestycja nie opłaca się, jeśli taki typ ogrzewania miałby zasilać tylko łazienkę.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ