trawnik

Piękny trawnik jak to nie tylko ozdoba dla domu, ale również duży atut każdego ogrodu. Jest to przestrzeń dla odpoczynku oraz w tym samym cieszącym oko miejscem. Czasami bywa jednak tak, że trawnik trzeba zasadzić od nowa, ponieważ dopiero co się przeprowadziliśmy. Wydaje się to bardzo proste, jednak należy zrobić to prawidłowo, ponieważ każdy błąd może skutkować w przyszłości problematycznym trawnikiem. Możesz zlecić to zadanie specjaliście, czyli ogrodnikowi lub zrobić to sam. Ważne, abyś wybrał odpowiednie miejsce. Jak założyć trawnik? Podpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ogrodnik-zakladanie-trawnika/

Kiedy najlepiej zakładać trawnik?

Trawnik najlepiej sadzić wiosną lub późnym latem. Najlepszym miesiącem do wykonania tej czynności jest kwiecień, maj lub wrzesień. O tym wie z pewnością każdy amator ogrodnictwa. To właśnie w tym okresie najlepiej rośnie trawa. Należy wykonać to kiedy nie ma przymrozków, a jednocześnie słońce nie jest tak upalne i nie będzie wysuszyło trawy. Tym miesiącom towarzyszą częste opady, które będą nawadniały trawnik oraz dbały o jego prawidłowy rozwój. Jeżeli kładziemy trawnik z rolki, możemy zrobić to nawet na końcówce marca. Do dobrego po prostu trawnika muszą być spełnione wyżej wymienione warunki pogodowe.

Zakładanie trawnika – jak to zrobić?

Na początku Najważniejsze jest to, aby przygotować odpowiednie podłoże. Jest to bardzo ważny etap, z którego nie wolno pomijać, ponieważ jest bardzo istotne dla dalszego wzrostu trawy oraz jej kondycji. Grunt koniecznie musi być oczyszczony kamieni, gruzu oraz śmieci. Przekopanie go i usunięcie wszystkich niepotrzebnych chwastów jest bardzo ważny. Gleba powinna mieć odczyn lekko kwaśny – między 5,5 a 6,5. Jeżeli gleba jest za bardzo Zasadowa, należy ją zakwasić. Do tego zadania będziemy potrzebowali siarczanu amonu lub torfu. Gleba nie może być również zbyt kwaśna, ponieważ nie będzie sprzyjało to rozwojowi trawy. Kiedy jednak jest zbyt kwaśna, wówczas pomoże nam wapno ogrodowe. Należy rozsypać je, kupić glebę i polać wszystko wodą. Taki trawnik będzie gotowy do siewu. 

Zobacz też: http://www.budowac24.pl/ogrodnik-jak-przebiega-prawidlowe-sadzenie-drzew/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ