Liczy się pierwsze wrażenie - recepcja fryzjerska AYALA

Każdy element wyposażenia salonu fryzjerskiego jest istotny i pełni w nim określoną funkcję. Wszystkie razem potrafią stworzyć salon, do którego będzie się chciało wracać. Na szczególną uwagę zasługuje z całą pewnością recepcja fryzjerska. Dlaczego jest tak ważna i czym powinieneś kierować się podczas wyboru? Jakie recepcje fryzjerskie ma w swojej ofercie firma Ayala?

Recepcja wizytówką firmy

Recepcja to pierwszy element wyposażenia, który dostrzega klient wchodząc do salonu fryzjerskiego. Nic więc dziwnego, że musisz dołożyć wszelkich starań, aby Twoja recepcja była idealna. Nie od dziś wiadomo, jak istotny jest efekt pierwszego wrażenia. Od tego, jakie wrażenie zrobi recepcja na kliencie, zależy jego opinia odnośnie Twojego salonu.

Zobacz również: Ranking mebli fryzjerskich 2018 >>

Recepcja to także pierwsze miejsce, w którym klient spotyka się z obsługą. Dlatego recepcjonista powinien przywitać go z uśmiechem i zapewnić wymaganą uwagę. To wszystko będzie miało wpływ na samopoczucie klienta podczas zabiegów w salonie fryzjerskim.

Wysoka funkcjonalność

Recepcja jest miejscem pracy recepcjonisty i powinna zapewniać mu maksymalną wygodę podczas pracy. Warto zadbać o recepcję, która pozwoli pracownikowi spełniać swoje obowiązki komfortowo. Nie może być za nią za ciasno, powinna także posiadać półki i przegródki na sortowanie dokumentów. To pozwoli zachować ład i porządek, ułatwi pracę i sprawi, że całość będzie prezentowała się znacznie lepiej.

Odpowiednia wielkość

Zbyt mała recepcja może sprawiać wrażenie ciasnej, a utrzymanie porządku w dokumentach może okazać się problematyczne. Jednakże wybierając wielkość recepcji, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary salonu fryzjerskiego. Zbyt duża recepcja w małym saloniku przytłoczy go i z pewnością nie będzie prezentować się dobrze.

Właściwe ustawienie

Najczęściej recepcje w salonach fryzjerskich są połączone z poczekalniami. To dobre rozwiązanie o ile zadbamy o to, aby te dwa obszary zajmowały odpowiednią ilość miejsca. Zdarzają się również salony, gdzie recepcja znajduje się na samym początku, a poczekalnia w dalszej części. Recepcję dobrze jest ustawić nieopodal wejścia tak, aby klient wchodząc do salonu od razu wiedział, w którą stronę ma się kierować i nie czuł się zagubiony. Dzięki temu unikniesz też sytuacji, kiedy klient wchodząc do salonu zostaje niezauważony.

kanapa do salonu fryzjerskiego

Spójna całość

Meble fryzjerskie warto kompletować w jednym miejscu tak, aby tworzyły razem spójną całość. Nie inaczej jest w przypadku recepcji. Powinna być dopasowana stylem i kolorystyką do kanapy i stołu w poczekalni, a także mebli fryzjerskich w dalszej części salonu. Zastanów się również, w jakim stylu chcesz urządzić swój salon fryzjerski i pod tym kątem dobieraj meble fryzjerskie. Opcji jest naprawdę dużo, od salonu klasycznego, poprzez minimalistyczny, aż po nowoczesny. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej. Jedno jest pewne – urządzając salon z wyczuciem i smakiem, pokażesz, ze posiadasz dobry gust, co może również świadczyć o usługach wykonywanych w Twoim salonie.

Recepcje fryzjerskie Ayala

Ayala to doświadczona firma zajmująca się sprzedażą mebli fryzjerskich najwyższej jakości. W swojej bogatej ofercie posiada również szeroki wybór recepcji fryzjerskich. Dzięki temu, możesz bez trudu skompletować wyposażenie swojego salonu fryzjerskiego i zadbać o jego spójny wygląd. Recepcje fryzjerskie Ayala to nie tylko profesjonalizm i funkcjonalność. To również meble odznaczające się wyjątkowym designem, które pozwolą Ci stworzyć miejsce, w którym klienci będą czuć się znakomicie.

Więcej na stronie ayala.com.pl

AYALA S.A., ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno, +48 22 702 03 37.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ