Agregaty prądotwórcze są dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy przewidujemy przerwy w dostawie prądu lub gdy nie mamy do niego żadnego dostępu. Zdarza się tak w przypadkach, gdy instalacja elektryczna ulegnie uszkodzeniu, ale również wtedy, gdy jesteśmy w miejscu, w którym nie ma możliwości skorzystania z prądu. Agregat wytwarza odpowiednią siłę, aby działały na nich wszystkie urządzenia. Te podstawowe od RTV i AGD po maszyny typu wkrętarka, szlifierka czy nawet młot udarowy. Pełną ofertę agregatów posiada sklep https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/agregaty-kompresory-odkurzacze/agregaty-pradotworcze

Warto przy wyborze zwrócić uwagę na pewne różnice.  Trójfazowy czy jednofazowy? Wszystkie urządzenia, które posiadamy, w większości są zasilane prądem jednofazowym, czyli 230V. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy urządzenie potrzebuje zasilenia trójfazowego, a co za tym idzie również silniejszego agregatu. Dlatego przed wyborem odpowiedniego należy sprawdzić, jakiej mocy potrzebujemy. Informacja o tym zawarta jest na każdym urządzeniu elektrycznym. Należy również pamiętać o tym, że im większa moc tym większy gabaryt agregatu. Jaki typ agregatu wybrać? Agregaty prądotwórcze różnią się między sobą również oddziaływaniem na czynniki zewnętrzne. Należy więc podjąć decyzję czy będzie użytkowany w środku, czy na zewnątrz. Jednak w przypadku branży budowlanej Bricoman oferuje agregaty do użytku zewnętrznego. Większość wykonywanych prac, gdy brakuje prądu, są pracami ogólnobudowlanymi. Może się zdarzyć, że inwestor z jakichś powodów nie będzie posiadał dostępu do prądu, a dzięki agregatowi bez żadnych przestojów, będziemy mogli wykonać wiele prac podstawowymi maszynami.  Jaki rodzaj zasilania wybrać? Agregaty prądotwórcze są najczęściej zasilane silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

Popularne zaczyna być również zasilanie na gaz. Jednak mimo wszystko najważniejsze jest, jaką pojemność ma zbiornik oraz i jakie jest spalanie. Dzięki temu będziemy mieli świadomość, jak długo możemy korzystać z wytwarzanego prądu. Jest to ważne w przypadku wykorzystania czasu naszej pracy np. w trakcie budowy.  Agregaty prądotwórcze posiadają wiele udogodnień. Jednym z nim jest obniżenie hałasu, niestety przy odpowiednim wzroście ceny. Dodatkowo wprowadzone są systemy bezpieczeństwa, które chronią użytkowników przed porażeniem prądem.

Warto zakupić agregat z panelami, które wyświetlają ewentualne usterki, ale również ilość pozostałego paliwa w zbiorniku. Będziemy mieli cały czas pod kontrolą, w jaki sposób działa nasze urządzenie. W przypadku gdy zasilanie musi być nieustanne, możemy skorzystać ze specjalnych modeli. Podłączone do zasilania uruchamiają się automatycznie po wyłączeniu głównego zasilania.  Wybór agregatu jest dosyć łatwą decyzja. W branży budowlanej są bardzo przydatne i nie potrzebują zbyt wielu dodatków. W sklepie Bricoman.pl, można zakupić agregaty, które w pełni sprawdzą się do sporadycznego użytku, ale również takie, których częstotliwość użytkowania będzie większa. Z całą pewnością każdemu przyda się podstawowa wersja agregatu, gdyby z powodu różnych okoliczności zabrakło nam prądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ