5 szafek, które sprawdzą się w małej łazience

Urządzenie funkcjonalnej łazienki, która ma dość niewielki metraż, niemal zawsze jest sporym wyzwaniem. Szczególnie trudne może być znalezienie mebli, które umożliwią przechowywanie ręczników, kosmetyków i innych niezbędnych przedmiotów bez utrudniania dostępu np. do pralki bądź toalety. Sprawdź, jakie szafki łazienkowe mogą być strzałem w dziesiątkę w małym pomieszczeniu.

Szafka podumywalkowa

W mniejszej łazience warto wykorzystać każdy kawałek wolnej przestrzeni, a miejsce pod umywalką świetnie nadaje się do zabudowania. Odpowiednia szafka pozwoli nie tylko zyskać miejsce na kosmetyki bądź środki czystości, ale także zakryje syfon i inne elementy instalacji. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na meble łazienkowe podwieszane, co ułatwi sprzątanie i zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci pod szafką. Ewentualnie można zdecydować się na model na nóżkach. Warto ponadto upewnić się, że wybrana szafka podumywalkowa jest wykonana z materiałów, którym nie szkodzi częsty kontakt z wodą.

Szafka z lustrem

Niezbędnym elementem wyposażenia łazienki jest lustro. W małym pomieszczeniu dobrym pomysłem może okazać się postawienie na szafkę ze szklanym frontem. Taki mebel powieszony nad umywalką pozwoli w optymalny sposób wykorzystać wolną przestrzeń. Ponadto na półkach można ustawić drobiazgi, które normalnie znalazłyby się na blacie bądź na zlewie. Taki trik może sprawić, że utrzymanie porządku w łazience będzie łatwiejsze, a pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Należy jedynie upewnić się, że szafka z lustrem nie będzie przeszkadzać podczas korzystania z umywalki.

Słupek

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu ważne jest wykorzystanie wolnej powierzchni w pionie. W ten sposób można zwiększyć przestrzeń, w której poruszają się domownicy. Z tego powodu wąskie, wysokie słupki z oferty sklepu online elazienki.pl na pewno będą strzałem w dziesiątkę w małej łazience. Można bez problemu zmieścić je np. między toaletą i umywalką. Jednocześnie spora liczba półek umożliwia przechowywanie w łazience np. dodatkowych ręczników bądź zapasu kosmetyków.

Szafka nad pralką

Jeśli w łazience znajduje się pralka, to zdecydowanie warto zabudować znajdującą się nad nią przestrzeń. Należy jedynie pamiętać, że w przypadku urządzeń ładowanych od góry konieczne jest pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na otwarcie klapy. W szafce zamontowanej nad pralką można przechowywać np. kosmetyki, które normalnie prawdopodobnie znalazłyby się na blacie urządzenia. Na półkach można także położyć np. ręczniki bądź zapas papieru toaletowego.

Szafka narożna

Meble stawiane w narożniku pomieszczenia to sprawdzony sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni w mniejszych pomieszczeniach. Szafka narożna zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, co jest szczególnie ważne w niezbyt przestronnej łazience. Jednocześnie jest zazwyczaj głębsza od standardowych modeli, co oznacza również większą pojemność. Niekiedy może okazać się, że dzięki szafce narożnej nie jest potrzebny np. słupek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ