Białe plisy okienne

Plisy to rodzaj rolet okiennych wewnętrznych, który coraz częściej podbija nasze serce. Dla wielu osób są one synonimem luksusowego, eleganckiego i niestandardowego wyglądu. Jednocześnie jednak zasługują sobie na uwagę ze względu na ogromną ilość możliwości, które dają. W związku z tym przyjrzyjmy się bliżej ich szczególnemu rodzajowi: białym plisom okiennym.

Biel jako kolor najbardziej uniwersalny

Biel jest kolorem czystości, niewinności i śniegu. Kojarzy się nam często z pomieszczeniami, które są najbardziej wykwintne, ale też zapewniają nam poczucie spokoju, ukojenie i pozytywną energię. Dzięki temu, że biel dobrze odbija światło, pozwala na optyczne rozjaśnienie każdego pomieszczenia, nawet tego, którego okna wychodzą na północ i nie ma w nim za wiele światła.

Białe rolety również zasługują na uwagę, ponieważ są bardzo uniwersalne. Doskonale będą pasować do każdego koloru ścian: od białych, poprzez delikatne pastele i awangardowe nasycone barwy, aż do najciemniejszych. Niezależnie od tego, czy w pomieszczeniu dominuje jedna barwa, czy może łączy się ich wiele, białe rolety zawsze wkomponują się w całą stylistykę. Będą przy tym podkreślać i rozjaśniać inne kolory, co może być dodatkowym atutem w wielu pokojach.

Plisy: ciekawy rodzaj rolety, który dowolnie ustawisz w oknie

Zastanawiasz się, dlaczego masz wybrać białe plisy zamiast klasycznych białych rolet o prostej budowie? Przede wszystkim dlatego, że stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla wszystkich innych typów rolet. Odznaczają się ogromną funkcjonalnością dzięki temu, że można swobodnie ustawiać je na różnych wysokościach. Niezależnie od tego, czy pragniesz widzieć je w dole, czy w górze okna, zawsze znajdziesz to jedno, odpowiednie danego dnia ustawienie.

Dzięki temu plisy zapewniają też wielkie możliwości aranżacyjne. Ustawiaj je dowolnie, na górze, na dole albo na środku, aby uzyskać optymalny efekt. Jeśli masz wiele okien obok siebie, być może warto poeksperymentować z różnymi wysokościami rolet. Czasami taka dekoracja na oknie prezentuje się lepiej niż najbardziej strojne firanki, zwłaszcza jeśli zastanawiasz się, czy nie zrezygnować z tych ostatnich.

Białe plisy również na poddasze

Ciekawym rozwiązaniem może być z całą pewnością zastosowanie plis okiennych na poddaszu. Dzięki temu, iż plisy znajdują się w wygodnych prowadnicach, dobrze przylegają do szyby i mogą być stosowane na oknach ukośnych. Swoboda regulacji oświetlenia, a także zdolność do całkowitego odbijania promieni słonecznych w przypadku białych plis podgumowanych, to dodatkowe atuty stosowania tego rodzaju rolet na poddaszu. W ten sposób z łatwością uzyskasz w nim optymalną temperaturę i uwolnisz się od tak częstego w górnej części domu upału.

Idealnie dopasowane białe plisy okienne

Rolety wtedy są piękne, kiedy zostaną dobrze dopasowane do okna. W przypadku plis nie może dojść do pomyłki, ponieważ są montowane w prowadnicach i muszą być wykonywane dokładnie do wymiarów twojego okna. Jednocześnie jednak to ich zaleta: na pewno bowiem nie popełnisz pomyłki podczas ich wybierania, a ich wygląd będzie doskonały. Wystarczy, że zajrzysz pod adres https://rolety24.net/plisy/biale-plisy-okienne, a zamówisz te, które będą dla ciebie najlepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ