Czy i w twojej firmie przydałby się wózek transportowy?

0
1317

Ręczne wózki transportowe to proste akcesoria, które pozwalają na łatwy transport przedmiotów o dużej masie, a także o nietypowych kształtach. Znajdują zastosowanie w różnorodnych zakładach pracy, jak również w domach prywatnych. Dowiedz się, gdzie ich zastosowanie może być najbardziej użyteczne.

Wózki transportowe różnych rodzajów

Na początek warto wspomnieć, że wózki transportowe mogą posiadać różne formy, które dostosowane są do transportowanych na nich przedmiotach. Dlatego w wielu miejscach warto nawet zdecydować się na zakup dwóch lub trzech różnych egzemplarzy, aby maksymalnie ułatwić pracownikom wykonywanie zadań.

Dwoma najpopularniejszymi typami wózków transportowych są proste platformy na czterech kołach oraz tzw. dwukółki. Pierwsze z nich są niezwykle stabilne i pozwalają na przenoszenie dużych ciężarów w sposób, który na pewno uchroni je przed upadkiem. Doskonale sprawdzą się między innymi podczas transportu przedmiotów o dużych gabarytach lub nietypowych kształtach, które wymagają solidnego podparcia. Niestety, w ich przypadku załadowanie często oznacza ręczne nałożenie artykułów na platformę wózka.

Z kolei dwukółki to bardzo mobilne, łatwe w użyciu i zajmujące niewielką ilość miejsca wózki. Pozwalają na łatwy załadunek poprzez podjechanie metalową częścią pod brzeg przenoszonego przedmiotu. Dzięki swojej mobilności i wygodzie, niewielkim rozmiarom oraz możliwości transportowania rzeczy przez jedną osobę, bez niczyjej pomocy, sprawdzają się w wielu dziedzinach życia.

Wózek transportowy w magazynie

Magazyny to najbardziej oczywiste miejsca, w których wykorzystuje się wózki transportowe. To tam najczęściej przenoszone są duże ilość ładunków, często o dużym rozmiarze lub znaczącej wadze. Wykorzystanie wózka pozwala na znacznie szybszy i łatwiejszy transport, dzięki któremu praca po prostu posuwa się sprawniej.

Wśród różnorodnych magazynów, które wykorzystują wózki, mogą znaleźć się między innymi zakłady produkcyjne oraz hurtownie i sklepy. To w nich najczęściej zachodzi konieczność szybkiego przeniesienia towaru we wskazane miejsce, co byłoby bardzo obciążające dla pracowników, gdyby musieli wykonywać to ręcznie.

Laboratoria chemiczne

Transport odczynników chemicznych lub butli z gazami technicznymi jest wręcz niemożliwy bez użycia specjalnie przeznaczonych do tego wózków i dwukółek. Pozwalają one na bezpieczny, łatwy transport takich artykułów, na przykład z podziemnych magazynów do poszczególnych laboratoriów, umiejscowionych na różnych piętrach.

W takim przypadku idealnie sprawdzą się pojazdy marki Agromech, które zostały przystosowane do przenoszenia dużych ciężarów i są niezwykle wytrzymałe. Ich odporność na korozję oraz zróżnicowana budowa na pewno pomogą w transporcie nawet najbardziej niebezpiecznych substancji.

Biblioteki

Zupełnie innym rodzajem wózków posługują się bibliotekarze. Książki w wielu czytelniach należy odkładać na specjalnie wyznaczone do tego pojazdy, często posiadające dwie lub trzy półeczki o rozmiarach odpowiednich do książek. Kiedy zostaną zapełnione, mogą być z łatwością rozwiezione na odpowiednie miejsca, dzięki czemu praca bibliotekarzy jest znacznie łatwiejsza i nie wymaga codziennego dźwignia grubych woluminów.

Te trzy przykłady jasno pokazują, że wózki transportowe mogą być wykorzystane w różnych miejscach i zakładach pracy. Jeśli więc w twojej firmie pojawia się konieczność przenoszenia ciężarów, warto, abyś i ty pomyślał o takim rozwiązania, które na pewno docenią pracownicy, a ty sam dostrzeżesz u nich poprawę szybkości pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ