stołki barowe

Moda na hokery pochodzi z popularności kuchni otwartych na salon. Granicę pomiędzy powierzchnią kuchenną natomiast salonem niejednokrotnie wyznacza wysepka czy półwysep kuchenny. By przyjemnie przy nich siedzieć niezbędne są oczywiście hokery, zatem podwyższone stołki barowe. Stołki barowe przyciągają nas najróżniejszymi wzorami oraz odcieniami. Od najzwyklejszych – podniesionych taboretów, do zaopatrzonych w dobre wsparcie oraz podłokietniki. Materiały, z jakich zrobione są hokery również zachwycają własną rozmaitością. Natomiast wybierając hoker do kuchni musimy zwrócić uwagę nie jedynie na wygląd, lecz również na wygodę.

Stołki barowe do kuchni

Przy doborze stołków barowych do kuchni ważną funkcję gra wielkość blatu oraz samego hokera. Zgodnie z zasadami, siedzisko winno znajdować się o 20-30 cm niżej aniżeli blat. Gdy przy blacie kuchennym siedzieć będą osoby o rozmaitym wzroście, idealnym pomysłem będzie zakup hokerów zaopatrzonych w regulację wielkości. Innymi wymiarami, jakie w dużym stopniu działają na komfort użycia hokera, jest wielkość siedzenia. Dobrze, aby jego wymiary wynosiły nie mniej aniżeli 40 cm x 40 cm.

Stołek barowy – zalety

Stołek barowy cechuje się przede wszystkim brakiem wsparcia i rozmaitymi formami siedzenia. Siedzenie w wypadku stołka barowego może przybrać niezwykle mnóstwo form, od tradycyjnych gładkich przestrzeni w kształcie koła czy prostokąta po modelowane siedzenia z delikatnym wykończeniem. Typ siedzenia jest ważnym elementem podczas doboru danego typu. Dużą zaletą braku oparcia jest niezwykle łatwy dostęp. Na stołek można usiąść z każdej strony bez większych przeszkód. Dodatkową korzyścią stołka barowego jest kompaktowy rozmiar co powoduje, iż jest on świetnym doborem do niewielkich kuchni.

Stołki barowe natomiast nasza domowa aranżacja

Niewątpliwie niezwykle istotną sprawą jest również wybór krzesła barowego do aranżacji. Do tradycyjnych pomieszczeń najlepiej będą pasować hokery na drewnianym stelażu z tapicerowanym siedzeniem, z kolei w aranżacje innowacyjne oraz industrialne idealnie dopasują się meble wykonane z metalu oraz tworzywa syntetycznego. Jeżeli chodzi o barwę, możemy postawić na stołki barowe w powszechnych barwach, jakie staną się subtelnym dodatkiem, czy również zrobić z nich element przyciągający uwagę. Dzięki zróżnicowanej możliwości hokerów u rozmaitych wytwórców, łatwo odnajdziemy doskonały typ. Stołki kuchenne same w sobie są już niezwykle eleganckim dodatkiem do pomieszczeń. Jeżeli chcielibyśmy wyróżnić spośród nich pewien dany typ, to pierwszeństwo należy przyznać tapicerowanym modelom o prostym wzornictwie oraz żywej barwie.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ