Duże zlewozmywaki do dużych kuchni

Zlewozmywaki dużych rozmiarów mają swoje ewidentne zalety. Duże komory pozwalają na sprawne zmywanie, obieranie i mycie warzyw, a także na przeprowadzanie innych „kulinarnych działań”. Wybierając zlewozmywak dużych rozmiarów, warto jednak pamiętać o kilka najważniejszych sprawach. Im większy będzie zlewozmywak – tym będzie on cięższy oraz tym większego blatu będzie potrzebował. Nie mniej ważny jest wybór baterii, która powinna być dopasowana do jego rozmiaru. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie – dowiesz się na jakie sprawy zwrócić uwagę, jeśli planujesz zakup zlewozmywaka dużych rozmiarów.

Zlewozmywaki dużych rozmiarów – dla sprawnej organizacji pracy w kuchni

Zlewozmywaki dużych rozmiarów to przede wszystkim urządzenia dwukomorowe, a niekiedy także wyposażone w dodatkową pół komorę lub suszarkę. Obecność dwóch komór to duże ułatwienie w czasie przygotowywania posiłków dla całej rodziny oraz przy wykonywaniu innych kuchennych czynności. W jednej komorze możesz namoczyć warzywa, w drugiej obierać je ze skórki lub oczyszczać. Również zmywanie przebiega sprawniej – w jednej komorze możesz moczyć i myć zastawę stołową, a w drugiej – spłukiwać z niej pozostałości płynu do mycia.

By zlewozmywak dużych rozmiarów działał sprawnie, warto dobrać do niego odpowiednią baterię. Ważne jest, by korpus baterii był odpowiednio duży i wyprofilowany w sposób umożliwiający jej swobodne użytkowanie. Najwygodniejsze są oczywiście baterie jednouchwytowe, w których upływ wody uruchamia się za pomocą specjalnej dyszy lub rączki. Ponadto, bateria powinna być dość wysoka, by móc swobodnie manipulować kierunkiem upływu strumienia wody.

Warto też zwrócić uwagę na wylewki w baterii. Najwygodniejsze w użyciu są baterie z wylewkami elastycznymi, których pracą można swobodnie sterować. Najczęściej, wylewka ma formę solidnego wężyka zakończonego perlatorem. Znajdziesz też wylewki sztywne, jednak długie lub bardzo wysokie – co również ułatwia korzystanie ze zlewu.

Kilka słów o rozmiarach i materiałach konstrukcyjnych 

Zlewozmywaki są dziś dostępne w rozmaitych rozmiarach i kształtach. Polecamy sięgnąć przynajmniej po zlewozmywak 60 cm lub nawet większy. W wielu przypadkach warto rozważyć zakup zlewozmywaka o rozmiarze przekraczającym nawet 80 cm. Oczywiście, wszystko zależy od ilości wolnej przestrzeni w Twojej kuchni, wielkości blatu oraz od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Wybór materiału, z którego zlewozmywak został wykonany, to bardziej skomplikowana sprawa. Warto rozważyć różne opcje przed podjęciem decyzji. Najczęściej wybierane są zlewozmywaki stalowe, które są odporne na różne szkodliwe działania, a przy tym stosunkowo tanie i lekkie. Zwłaszcza ta ostatnia cecha ma duże znaczenie – zlewozmywak metalowy nie wywiera dużego nacisku na blat oraz jest łatwy w transporcie. 

Zlewozmywaki wykonane z cięższych materiałów – na przykład z granitu – również mają swoje zalety. Przede wszystkim – są wysoce wytrzymałe i odporne na zarysowania. Niezależnie jak często będziesz ich używał oraz jak intensywne prace będziesz w nich wykonywać – ich powierzchnia (odpowiednio konserwowana) może pozostać nienaruszona przez długi okres czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ