Gdzie sprawdzi się kompresor tłokowy 100l

Na polskim rynku można znaleźć wiele różnych kompresorów tłokowych, dlatego zakup tego jednego modelu może być dość skomplikowany. Wybierając konkretne urządzenie, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów, które będą miały ogromne znaczenie na to, czy sprężarka będzie sprawdzała się przy pracy urządzeń pneumatycznych, czy też pompowaniu kół.

W który kompresor tłokowy warto zainwestować?

Zarówno właściciele firm, jak i osoby prywatne potrzebują do różnych prac wysokiej klasy sprężarki. Jednak przed dokonaniem zakupu powinniśmy dokładnie zastanowić się, gdzie takie urządzenie będzie wykorzystywane najczęściej.

Do ciężkiego przemysłu oraz warsztatów motoryzacyjnych najlepsze są modele posiadające dużą moc przerobową, dzięki czemu funkcjonują bez żadnych przerw i bez żadnych awarii. Najpopularniejszym wyborem wśród klientów jest kompresor tłokowy 100l, który idealnie sprawdza się zarówno do trudnych i wymagających prac, jak i niewielkich domowych czynności.

Taki sprzęt jest najlepszy do zadań, gdzie wymagany jest wysoki poziom czystości, a podczas wykonywania różnych zadań, do sprężonego powietrza nie może dostać się nawet odrobina oleju.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając kompresor tłokowy 100l?

Wybierając się na zakupy po sprężarkę, musimy zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych parametrów. Będą one miały kluczowy wpływ na jakość i szybkość wykonywanych prac. Pod uwagę trzeba wziąć takie czynniki jak:

  • pojemność urządzenia,
  • wydajność,
  • poziom generowanego hałasu,
  • moc przerobowa,
  • czas napełniania się butli.

Zawsze, kiedy zależy nam na dobrym sprzęcie, który można będzie użytkować w wielu różnych miejscach, to warto postawić na kompresor tłokowy 100l. Posiada on pojemny zbiornik, co powoduje, że wiele zadań można wykonać sprawnie i bez zbędnych przerw.

Wydajność i moc są również bardzo ważne, a czas napełnianie butli będzie miał wpływ na szybkość wykonywanych zleceń. Bardzo dobrym pomysłem jest nabycie modelu, który pozwoli wykonać wszystkie zadania w ciągu jednego dnia, na jednym ładowaniu.

Sam poziom generowanego hałasu także będzie dość istotny. Ważne to będzie zarówno przy korzystaniu z urządzenia w warsztacie samochodowym, jak i domowym garażu. Najpopularniejszym rozwiązaniem okazuje się ten, który generuje hałas na bardzo małym poziomie 70-75 dB. Jednak w ofercie można znaleźć takie, które są jeszcze cichsze.

Stacjonarne czy mobilne?

Zanim wybierzemy się do sklepu po kompresor tłokowy 100l, musimy dokładnie zastanowić się, gdzie najczęściej będziemy go wykorzystywać. Czy będzie potrzebny tylko do użytkowania w domu, czy może najbardziej istotne są dla nas parametry mobilne.

Duża i stacjonarna sprężarka najlepiej sprawdza się w warsztatach motoryzacyjnych, które obsługują każdego dnia kilkudziesięciu klientów. Warto postawić na sprzęt z długim kablem, ponieważ w ten sposób można będzie z niego korzystać bez problemu w każdym miejscu.

Natomiast przenośne kompresory świetnie sprawdzają się do lakierowania i malowania. Ułatwiają wszelkie prace w trudno dostępnych miejscach. Produkuje się z lekkich materiałów, dzięki czemu charakteryzują się bardzo małą wagą i są poręczne. Mogą być wykorzystywane zarówno profesjonalnym przemyśle, jak i przydomowym garażu.

Sprężarka tłokowa 100l – podsumowanie

Przed ostatecznym zakupem należy dokładnie określić swoje oczekiwania co do konkretnego modelu. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie i do czego ma najczęściej służyć.

Warto mieć przede wszystkim na uwadze to, że kompresory tłokowe są pomocne w gospodarstwie domowym, warsztatach samochodowych, na budowach, zakładach lakierniczych i w przemyśle. Jeśli nie wiemy, na który model postawić, to warto poprosić o pomoc pracownika sklepu, który ma odpowiednią wiedzę i z pewnością doradzi w wyborze odpowiedniego urządzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ