Kanapa wolna od zabrudzeń

Spotkanie rodzinne czy towarzyskie, wielka impreza bądź parapetówka, a nawet zwykły obiad w większym gronie – każda okoliczność powoduje, że w naszym wnętrzu może coś się wybrudzić lub zniszczyć. Podobnie jak wówczas, gdy w domu mieszkają dzieci. I choćby były najgrzeczniejsze i najlepiej wychowane, ryzyko uszkodzeń pozostaje jedynie kwestią czasu. Najgorsze są jednak różnego rodzaju zabrudzenia, które w zetknięciu z wypielęgnowanymi dotychczas meblami spowodować mogą duże straty nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

Nie jest jednak tak, że nie da się zapobiegać wystąpieniu mocnych zabrudzeń. Wystarczy odpowiednia świadomość i wiedza pozwalająca poradzić sobie z większością ewentualnych plam.

Właściwa pielęgnacja skór to podstawa

Meble wykonane ze skóry naturalnej wymagają odpowiedniej ochrony. Optymalne zabezpieczenie tego typu mebli możliwe jest tylko dzięki zastosowaniu właściwego impregnatu. Istotą podczas wyboru ma być to, czy preparat nie zmieni właściwości skóry. Stąd też należy uważnie czytać wszelkiego rodzaju zalecenia umieszczone na opakowaniu. Impregnat przeznaczony jest do zastosowania jedynie na określoną powierzchnię, choć w sklepach internetowych znaleźć można także rozwiązania bardziej uniwersalne. Tu sprawdzą się impregnaty w sprayu idealne zarówno do skór naturalnych, jak i syntetycznych oraz do nabuku i zamszu. Profesjonalny impregnat pozwala na zachowanie maksymalnej ochrony przed plamami, a jak wiadomo – lepiej zapobiegać ich powstaniu, niż je usuwać.

Kanapa dobrze zabezpieczona

Skutecznym zabezpieczeniem przed zniszczeniem czy plamami może okazać się również koc bądź narzuta. I takie właśnie, stylowo wykończone, warto wykorzystywać na różnego rodzaju kanapach. Nie należy się obawiać też, że koc zakryje piękno mebla – on je tylko podkreśli.

Oczywiście w zestawieniu z kocem to elegancka narzuta zyskuje na dekoracyjności. Stąd też warto poszukać wyjątkowo ładnego produktu, dopasowanego kolorystycznie czy materiałowo do wnętrza, ale równie do naszego gustu. Znakomicie w salonach prezentują się modne narzuty wykonane z jedwabiu, przy czym świetnie współgrają z meblami w stylu art deco.

Kanapy można ochronić również przy pomocy pokrowców. Te, zapinane na zamki błyskawiczne, stanowią nietypowy i bardzo funkcjonalny pomysł na maksymalną ochronę kanapy. Warto wykorzystać go wówczas, gdy organizuje się w domu huczną imprezę na wiele osób. Następnego ranka po balandze będzie się można obudzić ze spokojną głową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ