matcha
fot. pixabay.com

Matcha to zmielona herbata, która w swojej konsystencji po zaparzeniu jest bardzo bliska kawie. Matcha to inaczej herbata w proszku, w trakcie picia której połykamy również zmielone na pył liście herbaty. Sprawdź, jakie ma działanie w przypadku otyłości!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/matcha-lekiem-na-otylosc/

Matcha

Powstała z wysokiej jakości zielonej herbaty, której liście są przez nas spożywane w całości. Dzięki temu możemy zapewnić sobie nie tylko bogate źródło składników odżywczych, ale również dostarczamy sobie mnóstwo minerałów oraz witamin. W matchy znajdziesz również doskonałe źródło antyoksydantów, które nazywa się polifenolami.

Mają one właściwości lecznicze w przypadku chorób serca, cukrzycy, nadciśnienia, a także zatrzymują proces starzenia się. Dodatkowo są wykorzystywane w profilaktyce raka. Mają również wpływ na przyspieszenie metabolizmu oraz spowalniają lub całkowicie utrzymują wzrost komórek.

Matcha w odchudzanie

Matcha zawiera aż 137 razy więcej antyoksydantów, a także jest bogata w teaninę oraz aminokwasy. Może również przyspieszać regenerację po wysiłku fizycznym oraz wzmacniać komórki oraz układ odpornościowy.

Pijają ją wszyscy – blogerki, celebryci, sportowcy. Odróżnia ją od zwykłej zielonej herbaty to, że jest ona inaczej wyprodukowana, a także ma postać sproszkowaną. Jej liście, które pochodzą z krzewów, są specjalnie ocieniane, a także stają się bladozielone oraz wytwarzają aminokwasy. To dzięki temu jest ona słodsza, a także ma pełniejszy aromat. Liście po zbiorze są suszone oraz przechowywane tak, by finalnie susz został sproszkowany.

Matcha jest doskonałym sposobem na jesienne choroby, a także może pomagać w redukcji zbędnych kilogramów. Codzienne spożywanie filiżanki tej zielonej herbaty w proszku może mieć działanie prewencyjne, a także może zmniejszyć ryzyko chorób, które wynikają z naszego nowoczesnego stylu życia, a w tym przede wszystkim otyłości.

Przeczytaj też: http://www.budowac24.pl/suszone-sliwki-odchudzaja/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ