Ściana pięknem dekorowana

Niekosztowne, ale bardzo efektowne i dające natychmiastowe odświeżenie wnętrza – takie właśnie są dekoracje ścienne, idealny pomysł na oryginalnie upiększone wnętrze.

Popularnych dodatków, w których zakochały się miliony ludzi, jest mnóstwo. Wśród nich królują mega popularne fototapety czy różnorodnej wielkości naklejki ścienne, a co ważne – istnieje także możliwość zamówienia spersonalizowanych dekoracji.

W poszukiwaniu oryginalnej dekoracji ściennej nie trzeba jednak wiele. Teraz wystarczy znaleźć ukochaną chustę w stylowe, łowickie wzory i zapakować ją w ramy wyjątkowo pięknej oprawy. Podobnie łatwo przygotuje się niebanalną fototapetę czy zamówi obraz foto wydrukowany na wysokiej jakości płótnie. Bohaterami fotografii mogą być nasi najbliżsi, pupile bądź w centrum dekoracji znaleźć się może ukochane zdjęcie panoramy.

Namiastkę własnej osobowości zaznaczyć można także na dużych, welurowych naklejkach ściennych. To także nic trudnego – wystarczy poszukać w sklepach ciekawych groszków, brokatu czy innych motywów, które lubimy i cenimy.

Ciekawą formą ozdoby powierzchni będą też naklejki dostępne w trójwymiarze, wyrażające zarówno efektowne postaci przyrodnicze, jak i postaci ludzkie.

Stylowo udekorować można również przestrzeń zamieszkaną przez dziecko. Niewiele bowiem trzeba, by na tle fototapety z ulubionym motywem naszego malucha zawiesić prostą huśtawkę wykonaną z drewna.

Zapaleni podróżnicy zrozumieją także ideę dekorowania ścian ulubionymi pamiątkami z podróży. Ukochane zdjęcia bądź innego rodzaju drobnostki pokryć mogą nawet jedną ścianę w salonie czy w sypialni. Tym samym stworzy się unikalną stylizację wnętrza przy jednoczesnym zaakcentowaniu miłości do przywiezionych z wojaży pamiątek.

Na salonowych ścianach niepowtarzalnie prezentują się również kolaże z ramek różnej wielkości. To w nich bowiem ukryte są ulubione zdjęcia i zaklęte wspomnienia z najważniejszych i najbardziej lubianych miejsc w Polsce czy na świecie. I tu ważny jest pomysł – ramki powinny zawisnąć w imię jakiegoś pomysłu-klucza, tak by tworzyły swego rodzaju całość.

A co sprawdzi się w pokoju zamieszkanym przez nastolatka? Przyszły piłkarz z radością powita w swoim pokoju akcenty piłkarskie, muzyk – pasjonata zaś ucieszy się z gitary zawieszonej na ścianie.

Ale oprócz tego dom z sukcesem udekorować można także bardziej uniwersalnymi dodatkami. Mogą to być stonowane lub bardzo wyraziste światełka cotton ball, zdobywające coraz większe uznanie w Polsce.

Urządzając własny dom pamiętać należy jeszcze o jednej strefie – tej rodzinnej, gdzie czas spędza się razem z dziećmi. Może być to choćby kuchnia – i tam warto zamontować pamiątkę z wakacji, ozdabiając ją rodzinnymi zdjęciami. Czy w takich okolicznościach wspólne spożywanie posiłków nie będzie jeszcze większą przyjemnością?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ