Słuchaj o historii w swoim ogrodzie

Każdy ogród, a zwłaszcza ten własny – wymarzony i troskliwie pielęgnowany – jest swoistym rajem na ziemi. To zielona ostoja spokoju, pełna relaksujących chwil i błogich myśli. Aby pozostawał w doskonałej kondycji, trzeba mu poświęcić wiele uwagi i serca. Dobrze funkcjonujący ogród to odpowiednik całego świata, bo i tutaj dobro spotyka się ze złem, a biedronka z mszycą. Trudno więc wyobrazić sobie lepszy skrawek ziemi, aby pogrążyć się w lekturze o zapisanych kartach historii. A wszystko za sprawą wypożyczalni audiobooków.

II wojna światowa

II wojna światowa odcisnęła na ludziach solidne piętno. Od tragicznych wydarzeń minęło już ponad 80 lat, mimo to każdy pamięta imię Hitlera i na samą myśl o nim otrząsa się ze zgrozą. Kim jednak był ten człowiek poza okrutną sceną wojny? Najbliżsi współpracownicy, gdyby żyli, mogliby pewnie wiele o swoim wodzu powiedzieć. W tej chwili jednak pozostają nam już tylko spisane wspomnienia. Wystarczy umościć się w cieniu ogrodowych krzewów, przymknąć oczy i wysłuchać tego lub innego słuchowiska, aby poznać nieco więcej tajemnic dawno minionego świata.

Storytel spisuje się w podobnych usługach na medal, ponieważ dysponuje ogromną ilością pozycji. Książki do słuchania cieszą się coraz większym uznaniem właśnie dlatego, że można się nimi cieszyć w dowolnym miejscu i czasie. Jedną z nich jest opowieść o człowieku, którego historia ochrzciła mianem „architekta Hitlera”.

Albert Speer. „Dobry” nazista. Część I. Architekt Hitlera (1905-1941) Bartłomieja Ważnego i Agnieszki Ogrodowczyk to literatura faktu, a także pozycja obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek interesował się tematyką wojenną. Tytułowy Albert Speer w sobie tylko znany sposób uniknął skazania na śmierć za zbrodnie wojenne, wydał książkę o swoich losach u boku przywódcy III Rzeszy i zdradził sekrety, które znać mogła tylko najbliższa Hitlerowi osoba. Audiobook dwójki autorów opowiada, co zaufany człowiek Führera sądził o jego malarskim talencie, jakie techniki perswazji stosował wódz na młodych Niemcach oraz wiele innych ciekawostek, o których nigdzie indziej nie usłyszymy.

audiobooki w ogrodzie

Wyjątkowo relaksującą pozycją do czytania w ogrodzie może się okazać także historia, która nigdy się nie wydarzyła. Choć mogłaby, w nieco innych czasach i bardziej magicznych realiach. Rewelacyjna seria Brandona Sandersona „Ostatnie Imperium” to mroczny cykl z gatunku fantasy, pełen politycznych graczy i spisków o wadze państwowej. Mimo czysto fikcyjnego charakteru, książki te mają niesamowicie bliski naszemu społeczeństwu zarys, a w osobie Imperatora, można dojrzeć niejednego dzisiejszego przywódcę. Audiobooki po polsku dostępne są w rewelacyjnej oprawie lektorskiej, która dodaje całości wyjątkowego pazura.

Platforma Storytel oferuje najwyższy poziom rozrywki. Nieważne czy mamy ochotę na powieść czy trudny, historyczny temat – w zaciszu własnego świata możemy oddać się w ręce tych, którzy doskonale znają się na książkach i wiedzą, czego warto wysłuchać dokładniej. Wystarczy tylko wygodny kąt, dobre słuchawki i… audiobooki na telefon, aby przez wiele godzin zatracać się w cudownych historiach pośród zieleni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ