Stolik drewniany na wymiar

Stolik drewniany, a zwłaszcza taki wykonany na wymiar to mebel, który sprawdza się w różnego rodzaju wnętrzach. Dlatego też stolarnie nie narzekają na brak zamówień i często realizują projekty zlecone przez amatorów stylowych mebli. Jeśli Ty również nosisz się z zamiarem zakupu takiego elementu wyposażenia wnętrz, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach przed dokonaniem wyboru. Sprawdź, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz finalnie być zadowolony zamówionego mebla.

Stolik drewniany na wymiar – jakość surowca

Drewno jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanych w stolarce, ale ze względu na swoje piękno i właściwości, wciąż nie wyszło ono z mody. Niemniej jednak na rynku można spotkać meble drewniane wykonane z płyty wiórowej, które pozbawione są trwałości oraz elegancji drewna. Dlatego też upewnij się, że Twój stolik drewniany na wymiar, który zamawiasz, będzie wykonany z litego drewna. Nasze rodzime gatunki, które są warte uwagi to dąb, buk czy jesion.

Stolik drewniany na wymiar – Twoje wnętrze

Nie bez znaczenia podczas zamawiania drewnianego stolika jest Twoje wnętrze. Wydawać by się mogło, że ładny mebel będzie bronił się sam, jednak jeśli chcesz, żeby finalny efekt aranżacji Cię zadowolił, musisz postawić na spójną stylizację. Do nowoczesnego salonu wybierz prosty i funkcjonalny stolik, za to w kuchni w stylu cottage sprawdzi się blat z widocznym usłojeniem np. buk rdzeniowy. Warto także trzymać się zasady spójności jeśli chodzi o rodzaj drewna. Masz dębowe okna? W takim razie dębowe meble będą się z nimi dobrze komponować.

Stolik drewniany na wymiar – możliwość personalizacji

W niektórych stolarniach możesz zamówić stolik o określonych wymiarach. W innych, tak jak na przykład tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/, masz jeszcze więcej możliwości personalizacji. Zdecyduj o kształcie nóg, blatu, rodzaju drewna i ciesz się dzięki temu swoim wymarzonym stolikiem drewnianym na wymiar. Im większy wpływ masz na projekt, tym większe będzie Twoje zadowolenie z mebla, który otrzymasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ