Zakochaj się w czerni dodatków sypialnianych

Czerń zaliczana jest do najbardziej klasycznych i eleganckich barw. Wykorzystywana jest niemal w każdej branży, ale szczególnie we wnętrzarstwie decyduje o naznaczaniu przestrzeni aurą tajemniczości. Bardzo dobrze komponuje się z wystrojem sypialni. Jak wykorzystywać jej magię?

Intensywność czerni doskonale sprawdzi się w aranżacjach nudnych i pozbawionych wyrazu. Sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i wyjątkowości. Nie trzeba bowiem wielkich zmian – wystarczą odpowiednie dodatki, by wzbogacić i niewiarygodnie odświeżyć wnętrze sypialni.

Niekończącą się listę realizacji, w których można by wykorzystać głębię czerni, rozpoczyna pościel. To właśnie jej kolor generować ma ukojenie dla zmysłów i przywodzić na myśl dotyk luksusu. Tak jest wtedy, gdy śpi się w oryginalnej czerni, najlepiej w wersji satynowej.
Obok pościeli modnym dodatkiem w czerni mogą być czarne poduszki. To one właśnie przełamywać mogą wystrój sypialni i decydować o tym, że zyska on odrobinę bardziej drapieżny wygląd. Co ważne, poduszki nie muszą być monochromatyczne – wystarczy że czarować będą oryginalną aplikacji skąpaną w czerni.

Czy czerń warto wykorzystać również do stylizacji okien? Pomysł na czarne zasłony spodoba się raczej indywidualistom. Romantyczna dusza nie da się namówić na zasłony w tak ciemnym kolorze. Praktyczny przejaw osobowości człowieka da jednak znać o swoim rozsądku – to czerń właśnie odpowiada za najskuteczniejsze tłumienie niepożądanych promieni słonecznych.

Stylowa lampka to niezawodny atrybut każdej sypialni. To ona właśnie czaruje niepowtarzalny klimat i nadaje wnętrzu ciekawego looku. Z powodzeniem więc we własnej sypialni ustawić można gustowną lampę z czarnym kloszem, odpowiadającą za wprowadzenie niespotykanego designu i oryginalności do wnętrza.

W każdej sypialni w okolicy łóżka zabraknąć nie może również wyjątkowo przyjemnego dywaniku lub chodniczka. Te przyjmować mogą przeróżną formę – warto zainwestować jednak w coś wyjątkowo miękkiego i puszystego, może plecionkę lub futrzaka dywanowego w odcieniu głębokiej czerni? Przy jasnej podłodze stanowić będzie genialny kontrast, a co ważne – zawsze na dywanik właśnie trafimy stopą rozgrzaną od ciepła minionej nocy.

W pięknie zaaranżowanych sypialniach często goszczą także stylowe obrazy – te oprawione w wyjątkowy sposób dodają magii wnętrzu i zapewniają stosowny klimat. Czerń ramek czarować może także z oprawionych zdjęć, co wspaniale kontrastować będzie z minimalistycznym i raczej monochromatycznym wystrojem sypialni.

Jaki dodatek ponadto będzie uniwersalnym i ponadczasowym wyborem? Elegancki zegar ścienny, którego blatem może być ściana i na niej właśnie poruszać się będą finezyjne wskazówki.

Pomysłów na ciekawą aranżację sypialni z czernią w tle jest wiele. Wystarczy znaleźć ten, w którym zakochać się można już od pierwszego wejrzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ