Akcesoria, świeczniki, świece i dodatki do mieszkania – jak je wybrać

0
2852

Chcąc cieszyć się ciepłem domowego ogniska, zawsze należy brać pod uwagę asortyment, który stworzy wyjątkowy klimat w Twoim domu. Należy jednak pamiętać o tym, że inne rozwiązania sprawdzą się w sypialni, salonie i jadalni, dlatego do każdego miejsca trzeba podchodzić w sposób indywidualny. Nie oznacza to jednak, że inny styl będzie wyglądać dobrze – trzeba trzymać się jednego, określonego rodzaju wyposażenia, jednak inwestując w inny asortyment.

Doskonałym przykładem są świeczniki, które można stosować zamiennie z takimi elementami, jak między innymi podstawek pod świece. W jaki celu stosować tego typu produkty? Spieszymy z tłumaczeniem, by każdy znalazł satysfakcjonujące rozwiązania dla siebie i swoich bliskich.

Podstawek pod świece, czy lepiej świecznik? Jaki produkt wybrać?

Chcąc znaleźć najlepszą alternatywę, zawsze warto szukać kilku rozwiązań, które mogą posłużyć Wam jako inspiracja. Świecznik doskonale sprawdzi się przy stole, gdy wybieracie klasyczne, cienkie modele świec – na pewno znacie je z filmów, gdy para wybierała się na romantyczną kolację. Podstawek pod świece dużo lepiej sprawdzi się, gdy wybieracie jednak grube i masywne produkty, które pełnią raczej rolę dekoracji – chociaż nie ma żadnych przeciwwskazań, by użytkować je także podczas wspólnych wieczór, do ogrzewania domowego ogniska.

Oczywiście świece wysokie zazwyczaj ustawiane są na stołach, pomiędzy biesiadnikami. Sytuacja wygląda nieco luźniej, gdy stosowane są dekoracyjne świece, które bez problemu można umiejscowić w dowolnym miejscu – np. na parapecie, barku, czy także na stole (tylko podczas mniej oficjalnych kolacji lub posiłków). Druga grupa produktów to także ciekawa alternatywa do pokojów gościnnych i sypialni, ponieważ świece będą dodawać klimatu, nawet gdy nie będą zapalone – zachęcamy do tego, by sprawdzić, jak aranżacja pomieszczenia zmieni się, gdy postawicie jednak je zapalić.

Podstawek pod świece nie jest tylko elementem, który ma ładnie wyglądać – posiada on także istotne zadanie (zwłaszcza dla właścicieli mebli drewnianych). Otóż ma zabezpieczyć dany element wyposażenia przed stłuszczeniem drewna lub powierzchni, podczas kontaktu ze świecą. Jak wiadomo jest to wyposażenie, które może pozostawić ślady trudne do usunięcia – lub nawet niemożliwe (np. w przypadku odzieży). Kupując świecznik, koniecznie sprawdźcie, czy ma on pewną podstawkę lub element, na którym zatrzyma się parafina i wosk przy procesie palenia – w innym wypadku może okazać się, że Wasza ulubiona cerata lub obrus, skończą swój żywot w śmietniku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ