Świeczniki szklane na weselnym stole? Lepiej wybrać niskie, czy wysokie?

0
2675

Ciężko wyobrazić sobie stół weselny bez świec, które będą dodawać wizualnego ciepła. Żywy ogień jest mile widziany w takich miejscach, więc z pewnością warto brać je pod uwagę podczas organizacji. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie świeczniki szklane lepiej wybrać i które z nich lepiej sprawdzą się podczas samego wydarzenia.

W sklepach z wyposażeniem można znaleźć naprawdę imponującą ilość asortymentu. Warto szukać czegoś, co w pełni Was zadowoli – w końcu to Wasza impreza i na zdjęcia z tej nocy, wy najczęściej będzie patrzeć, wracając wspomnieniami. Świeczniki szklane jednak należy dobrać w taki sposób, by nie przeszkadzały one gościom, więc jaki model sprawdzi się najlepiej? Pamiętajcie o tym, że na stołach znajduje się także znaczna ilość napojów wyskokowych i połączenie ich ze świecami, może być nie do końca bezpieczne.

Świeczniki szklane wysokie – droższe, lecz często bezpieczniejsze

Ograniczone miejsce na stole weselnym to nic nowego. Duża ilość butelek z alkoholem, napojami, sokami i talerzy z przekąskami, słodyczami lub ciepłymi posiłkami bywa sporym problemem. Ustawienie dodatkowych ozdób może spowodować, że będzie jeszcze ciaśniej, co przełoży się na komfort i wygodę Waszych gości – nie warto ustawiać pełnych tac z przekąskami na raz, lepszym pomysłem są niewielkie porcje i opcja donoszenia ich podczas samej imprezy. W takich sytuacjach sprawdzą się lepiej świeczniki szklane wysokie, które będą posiadać cienką nogę – zajmą one po prostu mniej miejsca i pozostanie większa swoboda ruchu.

Są one niestety droższe on niskich produktów, dlatego nowożeńcy rzadziej wybierają je na swoje stoły weselne. Przypominamy jednak, że zawsze istnieje możliwość wynajmu wyposażenia na takie wydarzenia i wtedy cena akcesoriów nie będzie już tak straszna.

Świeczniki szklane niskie – alternatywa dla większych stołów

Gdy miejsca jest dużo i potrawy stoją z bardzo dużymi odstępami pomiędzy sobą, często można mieć wrażenie, że są one dość biednie zastawione poczęstunkiem. Warto wtedy stosować dekoracje, które po prostu będą prezentować się elegancko – pamiętajcie, że odpowiednie ustawienie wszystkich talerzy, salaterek, dodatków i butelek także jest istotne. Jeśli nie wiecie, jak zrobić wszystko, by efekt finalny był elegancki i luksusowy, to warto skorzystać z dostępnych inspiracji lub pomocy specjalistów, którzy zajmują się organizowaniem wesel.

Świeczniki szklane niskie są doskonałym wyborem w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli uda się w nich pomieścić grubą świecę – warto je także umieszczać w ilości 1 przedmiot na 4-6 gości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ