budowa taniego domu

Tani dom, czy to w ogóle możliwe?

Z pewnością nie jedna osoba myśli, że jest to niemożliwe. Z pozoru można się z tym zgodzić. Wynika to z tego, że dom sam w sobie jest bardzo kosztowną inwestycją. Wymaga ona od nas długiego oszczędzania lub wzięcia kredytu, pożyczki z banku. Oczywiście lepiej nie bawić się w kredyt, ale często uzbieranie, chociażby tych czterystu tysięcy złotych nie jest takie proste. Łatwiej tak naprawdę będzie spłacić to w rozłożonych korzystnie ratach. Jednak budowa taniego domu jest możliwa. Słowo tani oznacza w tym przypadku tańszy, niż z reguły można zakładać. Najpierw należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, od czego tak naprawdę zależna jest cena budowy domu. Jak już mówiłem, budowa domu nie należy do tanich inwestycji. Można jednak mówić o relatywnie wysokich lub niskich kosztach, w zależności od kilku czynników.

Są one związane przede wszystkim z architekturą, technologią budowy, oraz wykończeniem budynku. Postaram się przedstawić, jakie to czynniki i jak tanio zbudować dom. Do głównych czynników, wpływających na koszty budowy domu można zaliczyć na przykład styl domu, architekturę oraz rodzaj bryły budynku. Z pewnością domy budowane w tradycyjnym stylu będą tańsze od tych modernistycznych i nowatorskich budowli. Jednak czasem warto zapłacić sporo za niebywały wygląd. Jednakże jest to temat na inny artykuł.

budowy tanich domów są możliwe

Tutaj chcemy się dowiedzieć jak zrobić wszystko najtaniej.

Inne czynniki, które muszę wymienić to: konstrukcja, technologia wznoszenia, dobór materiałów, dobór instalacji, wykończenia wnętrz i elewacji. Poza tym musimy się zdecydować czy chcemy budować dom z firmą budowlaną, czy na własną rękę. Opcje to są raz droższe, raz tańsze. Nie ma tutaj złotej reguły. Wszystko zależy od oferty, jaką uzyskasz od przykładowej firmy, która będzie odpowiedzialna za wybudowanie swojego wymarzonego domu. Kolejnym aspektem, który może zdziwić niektórych, ale nie powinien, jest czas trwania budowy. Jak wiadomo, pracownicy mają stawki godzinowe. Więc proste obliczenia i mamy wniosek. Im dłuższy czas budowy, tym coraz większe koszty. Długi czas budowy nie sprzyja więc budowie taniego domu. . Przy przestojach w budowie nawet na kilka, czy kilkanaście lat, roboty generują większe koszty budowy domu, gdyż dochodzą koszty odnowienia pozwolenia na budowę, czy projektu zamiennego i inne prace związane z budową i pracami konserwacyjnymi. Dlatego wszystko musi być na tyle dobrze zaplanowane, aby nie było powodów to przerywania prac budowlanych. Najlepiej wybrać technologię prefabrykowaną, która zapewnia postawienie budynku nawet w trzy miesiące. W ten sposób masz pewność, że dom zostanie wybudowany szybko i tanio. Innymi ważnymi czynnikami wartymi uwagi są: wybór działki w zależności od położenia geograficznego, średnie ceny robocizny i materiałów, kosztów zakupu działki. Lepiej wybrać działkę, która nie jest zbyt oblegana ofertami innych klientów. Istnieje wtedy całkiem spora szansa, że sprzedawca obniży cenę. Nie powinniśmy się przejmować, że na przykład do terenu nie dochodzi brukowana droga. Bardzo możliwe, że do czasu wykończenia budynku, takowa się pojawi. Domy, a właściwie powstają w mgnieniu oka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ