Płot z desek

Wybierając ogrodzenie naszej posesji patrzymy przede wszystkim na to aby zarówno furtka jak i brama wjazdowa były estetycznie zgrane. Powszechnie wiadomo, ze te rodzaje ogrodzeń, które będą najtrwalsze będą również najdroższe. Jeśli więc będziemy chcieli na przykład zmienić elewacje budynku to ogrodzenie może nie współgrać z nową jego aranżacją. Dlatego też dla ludzi, którzy lubią zmiany  najlepszym rozwiązaniem jest płot z desek. Jest on nie tylko uniwersalny i ponadczasowy, ale również nie kosztowny . Dodatkowo jest bardzo prosty w montażu, a w razie potrzeby naprawy łatwo jest wymienić uszkodzony element. Płot z desek na pewno zatem da nam gwarancję na elegancję i piękno. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, że płot z desek powinien być wykonany z odpowiedniego i zdrowego drewna. Ponadto deski powinny być zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych jak również przed grzybami i owadami. Wszystkie konstrukcje wykonane z drewna muszą być pokrywane dobrym jakościowo preparatem impregnującym. Zabezpieczy je on przed działaniem wilgoci, grzybów i silnych promieni słonecznych.  Płot z desek drewnianych trzeba również impregnować, aby móc się nim cieszyć kilka lat.

Płoty z desek są super rozwiązaniem

Jakie drewno będzie najlepsze?

Płot z desek  powinien być wykonany z najtrwalszych  i najlepszych gatunków drzew.  Najlepszymi i najtrwalszymi są dąb, modrzew oraz wiąz. Mniej trwałe, jednak wcale nie gorsze będą płoty z olchy, świerka, jodły, osiki, sosny. Powinniśmy jednak  unikać drewna brzozowego, jaworowego, lipowego i wierzbowego. Są to bowiem rodzaje drzewa, które niszczy się najszybciej. A przecież chcemy cieszyć się ze swojego płotu jak najdłużej. Jeśli chodzi o najtrwalsze drewno dębowe to właśnie z niego  najczęściej wykonywane są słupki. Ponieważ to właśnie na nich opiera się cała  konstrukcja płotu. Musi wiec być częścią najstabilniejszą.

Wiele możliwości

Płot z desek ma bardzo wiele możliwości ich ułożenia ich.  Mogą być one kładzione: poziomo, pionowo czy po skosie .Mogą być złożone również z całych drewnianych paneli. Każdy taki rodzaj płotu będzie na pewno różnorodny i piękny. Będzie również idealnie wpasowany  do wyglądu elewacji budynku, posesji i roślinności. Jest on również bardzo łatwy do odświeżenia i prosty w montażu.

Czy płot z desek potrzebuje podmurówki?

To czy nasz płot z desek będzie potrzebował podmurówki czy tez nie zależy głównie od terenu oraz tego jak chcielibyśmy aby ten płot wyglądał. Dla większości ludzi jednak płot, który posiada podmurówkę nie tylko jest stabilniejszy i bezpieczniejszy, ale również wygląda dużo bardziej estetycznie. Płoty posiadające je dają nam również gwarancję zabezpieczenia przed różnymi czynnikami.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ