Ciemne wnętrze rozjaśnię od zaraz

Prawdziwym zmartwieniem wielu osób są ciemne i dość ponure wnętrza. Przebywanie w nich nie wiąże się z pozytywnymi odczuciami, dlatego szczególnie w okresie zwiększonej podatności na nastroje przepełnione chandrą czy melancholią, warto pomyśleć o tym, co można byłoby zrobić, by wypełnić pomieszczenia światłem.

Punkt pierwszy – odśwież ściany

Zmiana koloru na ścianach to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na wprowadzenie do wnętrza pożądanej jasności. Jest to wyjątkowo ważne wówczas, gdy w pomieszczeniu znajduje się tylko jedno okno lub gdy jest ono słabo nasłonecznione. Biała barwa ścian nie musi wcale wiązać się z nudą – wystarczy zestawić ją z dodatkami w wyrazistych kolorach, by nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Jaki kolor najlepiej sprawdzi się tam, gdzie domownicy nie przepadają za sterylną bielą? Z powodzeniem zastosować można jasne kolory: beż, cappuccino, szarość bądź delikatne odcienie żółtego lub pomarańczowego.

Aby zapobiec szybkiemu brudzeniu się ścian, warto wybrać farby odporne na zabrudzenia, o specjalnie wzmocnionej formule.

Punkt drugi – zadbaj o dodatki na podłogę

Jaka podłoga najbardziej rozjaśnia przestrzeń? Taka, w której główną rolę odgrywa jasny dywan – najlepiej w barwie cappuccino lub beżu. On właśnie sprawi, że pomieszczenie nie tylko zyska na przestronności, ale również stanie się optycznie większe i wypełnione światłem.

Punkt trzeci – dobierz właściwe meble

Jakie meble najkorzystniej budują jasność i przestronność? Takie, które czarują jasnymi barwami i nie są zbyt masywne. Jeśli jesteśmy posiadaczami raczej ciemnych mebli, można je odmienić przy pomocy samoprzylepnej okleiny meblowej. Ta sprawdzi się głównie w przypadku mebli gładkich, pozbawionych elementów dekoracyjnych.

Jeśli zaś lubimy samodzielne eksperymenty, warto zeszlifować i odtłuścić posiadane meble, a następnie pokryć je lakierobejcą w wybranym kolorze. I tu doskonale odnajdzie się nie tylko biel, ale również jasne odcienie takie jak dąb. Zwolennikom gotowych rozwiązań polecamy wizytę na stronie https://strongtree.pl/pl/c/meble-debowe/120, na której dostępna jest najnowsza kolekcja mebli wykonanych z naturalnego drewna dębowego.

Punkt czwarty – okna

Właściwa ekspozycja okien, niezastawianie ich niepotrzebnymi bibelotami czy przedmiotami, a wreszcie – wyposażenie w delikatne i lekkie firanki – to wszystko sprawia, że nasze okna przepuszczać będą dużo przyjemnego światła, dając mnóstwo komfortu codziennego przebywania w pomieszczeniu.

Aranżując przestrzeń wokół okien pamiętać należy również o nieumieszczaniu ciężkich zasłon w wyrazistych kolorach. Ich zastosowanie bowiem sprawia, że wnętrze może być przytłoczone i pozbawione większości promieni słonecznych.

I wreszcie – dodatkowe źródła światła są na wagę złota. Pamiętać o tym należy szczególnie wówczas, gdy planujemy zakup ciekawej lampy podłogowej, uzupełniającej wymiar światła otrzymany przy pomocy żyrandola. Umieszczenie kinkietów na różnych ścianach również przyniesie dobry efekt – trzeba o tym pamiętać szczególnie wówczas, jeśli urządzamy wnętrze po raz pierwszy lub planujemy szerokie modyfikacje.

Ciekawym pomysłem będzie również doświetlenie mebli. I tu z pomocą przyjdą nowoczesne i coraz bardziej popularne taśmy LED, dzięki którym otrzymać można lekko przytłumione światło, doskonale komponujące się z meblami w jasnej kolorystyce

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ