co wybrać do spania?

Zazwyczaj, gdy planujemy zaaranżować mieszkanie stajemy przed różnymi, trudnymi wyborami. Jednym z nich jest wybór mebla do spania. Zastanawiamy się co będzie dla nas lepsze, rozkładana sofa, czy tradycyjne łóżko? Co tak naprawdę lepiej się sprawdzi?

Zalety i wady tradycyjnego łóżka do spania

Na łóżko do spania powinniśmy się zdecydować, gdy mamy wystarczającą ilość miejsca do aranżacji. W innym przypadku, możemy sobie pomarzyć o dużym i wygodnym materacu, który zapewni nam komfortowy sen. Jeżeli posiadamy dużo wolnej przestrzeni możemy śmiało wybrać szersze łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli się przepychać z partnerem w trakcie snu, o kawałek przestrzeni.

Jeżeli chodzi o wady, to w przypadku łóżka do spania możemy zaliczyć brak funkcjonalności. Łóżko spełnia wyłącznie jedną funkcję, fakt że zapewnia nam zdrowy i komfortowy sen. Do tego jego konstrukcja umożliwia precyzyjny wybór materaca, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym preferencją. Jednak sofa rozkładana jest meblem dwufunkcyjnym, co jest dla nas ułatwieniem. Zwłaszcza jak mamy małe mieszkanie.

Rozkładana sofa – korzyści płynące z jej wyboru

Sofa zazwyczaj kojarzy się z meblem, który służy wyłącznie do siedzenia. A to błąd. Obecnie na rynku różnorodność tego typu mebli jest ogromna, dzięki temu możemy wybrać model rozkładany. Wtedy możemy na niej spać w nocy, a w ciągu dnia korzystać, jak z tradycyjnej kanapy. Jest to idealny wybór do małego mieszkania, gdzie każdy uzyskany metr wolnej przestrzeni ma znaczenie.

Wady sofy rozkładanej

Sofa rozkładana mimo, że jest najrozsądniejszym wyborem w przypadku małego mieszkania, należy pamiętać, że ma swoje wady. Po pierwsze każdego dnia należy ją składać i rozkładać. Co może być męczące na dłuższą metę, a do tego zajmuje niepotrzebnie czas. Może się też przyczynić do jej uszkodzenia, jeżeli jest wykonana z materiałów słabej jakości.

W tym przypadku warto również poruszyć kwestię higieniczną. Z rozkładanej sofy korzystamy zazwyczaj ciągle, zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby nie stała się siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń, należy pamiętać o regularnym jej czyszczeniu.

Kolejna wada sofy rozkładanej to materac, który jako siedzisko może sprawdzić się znakomicie, jednak jako podłoże do spania niekoniecznie. Materace w tego typu meblach występują w kilku odmianach, dlatego bardzo ważny jest prawidłowy wybór. W przeciwnym razie nie będziemy się wysypiać.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/rozkladana-sofa-czy-lozko-co-jest-lepsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ