jak pozbyć się alergenów z domu?

W każdym, nawet najczystszym domu, roi się od różnych alergenów, które są odpowiedzialne za wywołanie objawów alergii, takich jak: kichanie, katar, drapanie w gardle, czy zapalenie spojówek. Czy da się z nimi skutecznie walczyć? Jakie nawyki warto wprowadzić do swojej codzienności?

Regularne sprzątanie całego domu

Aby sprzątanie było skuteczne powinniśmy zaopatrzyć się ściereczki z mikrofibry, które po zwilżeniu bardzo skutecznie zbierają zanieczyszczenia oraz dodatkowo chronią przed ich rozprzestrzenieniem. Kolejna ważna rzecz, to wymiana swojego starego odkurzacza, na taki który jest wyposażony w filtry HEPA. Dzięki niemu wszystkie alergeny zostaną w jego wnętrzu i nie będą mogły wydostać się do powietrza.

Unikanie zarodników pleśni

Musimy pilnować, by w pomieszczeniach nie panowała zbyt duża wilgotność, zwłaszcza w łazience oraz kuchni. Jak ją ograniczyć, gdy doszło do wzrostu jej poziomu? To kilka przydanych porad:

  • należy unikać długich kąpieli i pryszniców,
  • po kąpieli, należy zostać otwarte drzwi od łazienki,
  • należy kontrolować poziom nawilżenia, poprzez monitory wilgotności,
  • nie należy przesadzać z ilością roślin,
  • warto zacząć stosować osuszacze powietrza, w miejscach narażonych na nadmierną wilgotność,
  • warto naprawić wszelkie wycieki.

Przeczytaj też: http://www.pomaranczowe.pl/jak-wybrac-dobre-nosidelko-dla-dziecka/

Regularna wymiana filtra powietrza

Jeżeli korzystamy z ogrzewania, warto kontrolować stan przewodów powietrznych. Powinniśmy sprawdzić, czy filtr, który używamy jest w dobrej kondycji. Ważne, żeby go regularnie wymieniać, najlepiej raz na 3 miesiące. W przypadku oczyszczaczy powietrza, które są wyposażone w filtr HEPA, powinniśmy sprawdzić czy jego szybkość dostarczania czystego powietrza, jest adekwatny do wielkości pomieszczenia, w którym działa.

Systematyczna zmiana pościeli

Wszelkie alergeny uwielbiają gromadzić się w naszej pościeli. Aby temu zapobiec, warto oprócz jej regularnej wymiany, zaopatrzyć się w pokrowce antyroztoczowe, zarówno na kołdrę, jak i poduszkę. Jest to świetny sposób na zminimalizowanie ilości alergenów w naszej sypialni.

Źródło: https://www.homefashion.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ