Co wybrać? Osiedle domów pod miastem czy mieszkanie w aglomeracji?

Zarówno mieszkanie w miejskiej aglomeracji, jak i życie w rezydencji pod miastem ma swoje zalety oraz wady. Dom znajdujący się na przedmieściach będzie obszerny, zlokalizowany w spokojnej i cichej okolicy. Natomiast życie w centrum miasta to oszczędność oraz łatwa dostępność do wszelkich ważnych miejsc. Które rozwiązanie najlepiej jest wybrać?

Wybór rezydencji blisko miasta to przede wszystkim ogromna przestrzeń oddana do naszej dyspozycji. Prawdopodobnie nie zyskamy takiej ilości miejsca, nawet decydując się na wysoce prestiżowy apartament w centrum miasta. Rezydencja będzie posiadać co najmniej dwa piętra, które podzielimy w odpowiedni sposób. Parter będzie przestrzenią dzienną, gdzie znajdować się będzie kuchnia, salon, czy jadalnia. Pierwsze piętro może być obszarem prywatnym, gdzie każdy z domowników będzie posiadać własną sypialnię.

Niewątpliwą zaletą jest również własny ogród oraz podjazd. Możemy skorzystać z ogromnej przestrzeni do niedzielnego relaksu, letniego opalania się, czy odpoczynku po pracy. Posiadając rezydencję mamy możliwość zorganizować grill dla dużej liczby przyjaciół. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby hobbystycznie zajmować się pielęgnacją roślin, czy uprawą warzyw i owoców.

Dzieciom zorganizujemy przestrzeń do zabawy z trampoliną, piaskownicą, czy huśtawką. W zimie weźmiemy udział w bitwie na śnieżki, zbudujemy bałwana lub igloo. Wyłącznie w rezydencji z podwórkiem możemy zdecydować się na budowę prywatnego basenu. Własny podjazd będzie oznaczać koniec codziennej rutyny związanej z szukaniem wolnego miejsca parkingowego podczas powrotu z pracy, czy uiszczania opłaty za własny garaż.

Zaletą mieszkania w aglomeracji jest głównie oszczędność oraz brak problemów z dojazdem. Prawdopodobnie w kilka minut dojdziemy piechotą do wszelkich ważnych sklepów oraz pozostałych instytucji. Mieszkanie w centrum najczęściej jest rozwiązaniem na start w życiu.

W przypadku, gdy zamierzamy się ustatkować i założyć rodzinę – zdecydujemy się na rezydencję pod miastem. Idealnym kompromisem będzie rezydencja w idealnej lokalizacji z łatwym dostępem do miasta. Interesującym rozwiązaniem okażą się domy w Walendowie. Jeżeli pragniemy bliżej zapoznać się z ofertą warto odwiedzić adres: http://www.ventana.pl/osiedle/

Osiedle Ventana w Walendowie nie tylko cechuje się łatwym dostępem do centrum Warszawy. W pobliżu znajdują się również szkoły, przedszkola, sklepy, baseny, centra fitness, czy nawet stadnina koni. Na samym osiedlu istnieje club house, kort tenisowy, plac zabaw, czy przepiękny park oddany do użytku mieszkańców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ