Czym charakteryzują się szafy metalowe na dokumenty?

0
1416

Każdy przedsiębiorca powinien zadbać o właściwe bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów firmowych. Największa odpowiedzialność leży po stronie firm usługowych, które przechowują dane osobowe swoich klientów.

Wówczas, magazynowanie takich dokumentów musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Solidne i trwałe szafy metalowe na dokumenty stworzono z myślą o wszystkich rzeczach wymagających szczególnej opieki i ochrony.

Certyfikowane meble metalowe na dokumenty

Szafy metalowe na poufne dokumenty muszą spełniać szereg rygorystycznych wymogów. Wyróżniamy szczegółowe normy, które decydując o tym, czy dany egzemplarzy otrzyma certyfikat i będzie mógł zostać wykorzystany w przypadku poufnych dokumentów.

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje certyfikatów informujących o zastosowaniu mebli:

– Klasa A – szafy na dokumenty poufne ze specjalnym rodzajem zamków.
– Klasa B – szafy na dokumenty o klauzuli „tajne”.
– Klasa S1 – szafy na dokumenty o klauzuli „tajne” lub „ściśle tajne”
– Klasa C – szafy na niejawne dokumenty o klauzuli „ściśle tajne”

Przedsiębiorcy są zobligowani do przechowywania dokumentów firmowych w szafach z certyfikatem klasy A. Pozostałe certyfikaty zarezerwowano dla urzędów, jednostek wojskowych oraz wszelkich miejsc mających styczność z bardzo ważnymi dokumentami tajnymi.

Jak wybrać szafy metalowe na dokumenty?

Pierwszym czynnikiem jest oczywiście certyfikat zabezpieczeń. Pamiętajmy, że w razie kontroli, nieodpowiednie miejsce przechowywania dokumentów jest podstawą do ukarania przedsiębiorcy wysoką grzywną. Ważnym czynnikiem decydującym o jakości mebla jest także bezpieczeństwo użytkowe. Tyczy się to szczególnie szaf kartotekowych z wysuwanymi szufladami. Takie meble muszą być wyposażone w odpowiednie prowadnice, a także stopki stabilizujące, które pozwalają dostosować położenie mebla do ukształtowania powierzchni.

szafy metalowe na dokumenty

Szafy metalowe na dokumenty powinny się odznaczać przede wszystkim bezpieczeństwem oraz wysoką funkcjonalnością. Niemniej jednak, często zależy nam również na ich wyglądzie. W ten sposób łatwiej jest wkomponować takie meble do obowiązującej aranżacji wnętrza. Renomowani producenci pozwalają klientom dostosować kolor zamówionych szaf. Często możemy wybrać dwa oddzielne kolory do frontu oraz ścian bocznych. Udogodnienia oferowane przez producentów ułatwiają wybór szaf dobrze pasujących do pomieszczeń biurowych.

Gdzie można kupić certyfikowane szafy na dokumenty?

Biorąc pod uwagę specjalistyczny charakter metalowych szaf na dokumenty, zakupy w tradycyjnych sklepach meblowych raczej odpadają. Zawsze możemy jednak zdecydować się na zakupy przez Internet. W tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/ klienci mogą znaleźć szeroki asortyment certyfikowanych szaf przeznaczonych do przechowywania poufnych oraz ściśle tajnych dokumentów. Dużym atutem jest wysoka jakość wykonania idąca w parze z przystępnymi cenami. Dostępne meble mogą być odpowiednio zmodyfikowane na indywidualne zamówienie klienta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ