Stalowe i aluminiowe teowniki – estetyczne połączenie posadzek

Podłogi w domu są prawdziwą wizytówką każdego wnętrza. Na niewiele się zda ciekawa aranżacja ścian, zakup eleganckich, funkcjonalnych mebli czy nawet ozdoby, jeśli posadzka będzie prezentowała się niechlujnie. Dlatego ważne jest, by nie tylko starannie dobrać materiał na podłogę – tak by był jak najlepszej jakości i prezentował się schludnie – ale także zadbać o staranne wykończenie. W przypadku, gdy posadzki posiadają różną wysokość bądź po prostu brzydko się od siebie odcinają w poszczególnych pomieszczeniach, łatwo złagodzić to przejście, stosując teowniki.

Teownik stalowy czy aluminiowy – który lepszy?

Teowniki zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznemu kształtowi, ponieważ przekrój tych listew wygląda zupełnie jak litera T. Ta forma nie wiąże się jednak z estetyką czy jakąkolwiek symboliką, ponieważ jej zadaniem jest pełnienie określonych funkcji. Dzięki swojej budowie teownik mocowany jest na łączeniu dwóch rodzajów posadzek. Pionowa część wsuwa się w szczelinę, dokładnie ją wypełniając, zaś „ramiona” zakrywają uskok. Sam montaż jest niezwykle prosty. By listwy dobrze przylegały, wystarczy nałożyć klej lub silikon na szczelinę między podłogami. Taki sposób zapewni długoletnią trwałość – nawet jeśli będziemy bezpośrednio chodzić po teowniku, ten nie zmieni swojej pozycji.

Na stronie https://pawotex.com/ możemy znaleźć dwa rodzaje teowników, które różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Modele ze stali nierdzewnej są niezwykle solidne, a przede wszystkim wytrzymałe. Nie grożą im uszkodzenia mechaniczne, więc z powodzeniem mogą być montowane również w przestrzeniach publicznych, jak korytarze, klatki schodowe, biura czy obiekty przemysłowe. Ze względu na dobrze przygotowany materiał, stalowym teownikom nie grozi korozja, a poza tym ładnie się prezentują, więc ich zastosowanie w domu jednorodzinnym czy mieszkaniu także okaże się doskonałym rozwiązaniem.

Szukasz pomysłu na aranżację wnętrz? Sprawdź bloga https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/wykonczenia-i-remonty/

Jeśli wybierzemy teowniki aluminiowe, też zyskamy gwarancję wysokiej jakości. Ponieważ są anodowane, pozostają trwałe przez długi czas, jednocześnie zyskując któryś z modnych, przyciągających oko kolorów: srebrny, złoty lub oliwkowy. Listwy aluminiowe są zupełnie odporne na korozję, a przy tym lekkie, łatwo je zatem przetransportować, a i montaż zabiera mało czasu.

Teowniki metalowe – zastosowanie

Często się zdarza, że po wykonaniu posadzki w domu okazuje się, że wykorzystane materiały mają różną wysokość, a to może znacząco się odznaczać. Tym sposobem wnętrze traci na estetyce, poza tym granica między podłogami wydaje się zbyt ostra. Wykorzystanie teowników sprawi, że uskok nie będzie odczuwalny, a powierzchnia zostanie wyrównana. Ze względu na wygląd, listwy stalowe i aluminiowe mogą równocześnie stać się ciekawym elementem, który dopełni całą aranżację.

To jednak nie wszystko. Wykorzystanie teowników sprawia, że do szczeliny między posadzkami nie będą przedostawać się zabrudzenia i wilgoć. Wyczyszczenie tak trudno dostępnego miejsca może okazać się uciążliwe. Codzienne sprzątanie okaże się zatem łatwiejsze, kiedy profil dokładnie zakryje tę część posadzki, uniemożliwiając gromadzenie się brudu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ