drzwi wewnętrzne

Pozornie wybór drzwi wewnętrznych wydaje się nie być trudny i często jest marginalizowany. To dość poważny błąd, bo przed dokonaniem zakupu warto rozważyć kilka kwestii, aby podjąć decyzję w pełni świadomie i nie denerwować się później za każdym razem przy otwieraniu i zamykaniu różnych pomieszczeń wewnątrz naszego domu czy mieszkania lub mając poczucie, że nie pasują one stylistycznie do reszty.

Drzwi wewnętrzne – rodzaje

Zanim zdecydujemy się na konkretne drzwi wewnętrzne musimy sobie zdać sprawę, że istnieje kilka rodzajów, a dzielimy je ze względu na sposób otwierania:

  • Drzwi uchylne (klasyczne) – otwierane starą i wszystkim znaną metodą drzwi wciąż są częstym wyborem, a ich niewątpliwym atutem jest bardzo bogata gama wzorów, stylów i kolorów.
  • Wahadłowe – w tych drzwiach wewnętrznych skrzydło za pomocą ruchu wahadłowego może otwierać się w obie strony.
  • Składane, przesuwane lub harmonijkowe – takie drzwi są coraz modniejsze, a najczęściej spotykane są w niedużych mieszkaniach.

Większość producentów i sprzedawców posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiednich drzwi do domu lub mieszkania. Szeroki wybór mamy choćby tutaj – drzwi wewnętrzne.

Wygląd i funkcjonalność

Gdy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj drzwi wewnętrznych warto wziąć pod uwagę ich wygląd, który powinien stylistycznie komponować się z całością wystroju. Niemniej ważna jest też funkcjonalność, a co ciekawe – oba te elementy mogą iść ze sobą w parze. Wybierając bowiem drzwi przeszklone zapewnimy dodatkowy dopływ światła do pomieszczenia, ale z kolei kiedy chcemy mieć w pokoju spokój i być odcięci od świata zewnętrznego bądź nie chcemy by nasze dźwięki wydostawały się z pomieszczenia – powinniśmy pomyśleć o drzwiach pełnych. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów, o czym możemy się przekonać klikając – drzwi wewnętrzne. W szczególnych przypadkach możemy pomyśleć również o specjalnych drzwiach wewnętrznych – do takich należą chociażby drzwi dźwiękoszczelne.

Drzwi wewnętrzne – z jakiego materiału?

Równie istotnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego drzwi są wykonane. Przykładowo w małym mieszkaniu, gdzie panuje dość spora wilgoć problematyczne mogą być drzwi z okleiną, która po pewnym czasie może zacząć się odklejać. Wówczas lepiej wybrać drzwi z litego drewna takiego jak buk, dąb czy jesion. Jeżeli jednak zależeć będzie nam na wyszukanej kolorystyce i nie mamy problemu z odpowiednią wentylacją pomieszczeń, to możemy śmiało poszukać wśród drzwi z płyt wiórowych lub MDF, które gwarantują dobór właściwie każdego koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ