Jakie meble wybrać do ogrodu?

Coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się piękne i funkcjonalne meble. Dzięki nim można nie tylko odpocząć, ale także zwiększyć estetykę otoczenia. Na jaki materiał warto postawić, aby długo cieszyć się z mebli?

Popularne meble ogrodowe to przede wszystkim różnej wielkości stoły, krzesła, czasem sofy lub ławki. Do tego niejednokrotnie weranda, taras lub część ogrodowa nie może się obejść bez funkcjonalnych szaf, skrzyni czy barków ogrodowych. Coraz częściej można kupić komplety takich mebli do ogrodu, co ułatwia zachowania spójności stylistycznej i kolorystycznej. W wielu przypadkach doskonale wiemy, jakie meble chcemy kupić, ale problem pojawia się, gdy wybieramy materiał, z jakiego mają być zrobione. Eksperci sklepu internetowego Bazylia.pl podpowiadają, jakie meble warto wybrać do ogrodu. 

Meble z drewna do ogrodu

Drewno to klasyczne rozwiązanie i najbardziej naturalne do ogrodu lub na taras. W Polsce producenci używają zwykle sosny, świerku, dębu, buku lub topoli. Bardziej ekskluzywne i wytrzymałe meble wykonywane są głównie z drewna egzotycznego. Tutaj szczególnie warto stawiać na teak, który jest bardzo trwały, odporny na wodę, detergenty i działanie owadów. Należy jednak pamiętać, że meble drewniane muszą być regularnie impregnowane i lakierowane. Do tego zimą należy przechowywać takie meble w suchym pomieszczeniu.

Meble rattanowe i wiklinowe

Bardzo modne ostatnio są meble z rattanu lub wikliny, szczególnie gdy te materiały są łączone z metalem, szkłem lub nawet drewnem. Takie meble są zwykle eleganckie, wygodne i mają niepowtarzalny urok. Do tego niejednokrotnie można znaleźć meble rattanowe lub wiklinowe oryginalne, o bardzo ciekawym, niebanalnym designie. Należy jednak pamiętać, że takie meble najlepiej sprawdzają się w miejscach zadaszonych (np. taras), gdzie są chronione przed szkodliwym wpływem wody i słońca. Nie powinny być przechowywane zimą w pobliżu źródeł ciepła, ponieważ szybko ulegną zniszczeniu.

Metal czy tworzywo sztuczne

Na koniec warto przedstawić dwa całkowicie przeciwstawne rozwiązania: meble z metalu i meble z tworzywa sztucznego. Te pierwsze mają wielu zwolenników nie bez powodu – są trwałe i nie ulegają łatwo zniszczeniu. Na pewno posłużą wiele lat. Często na krzesłach lub sofach z metalu rozkłada się dodatkowo poduszki zwiększające komfort użytkowania. Za to meble z tworzywa sztucznego szybko się zużywają, łatwo ulegają uszkodzeniu, a do tego nie są zbyt stabilne. Za to są tanie. Takie meble szybko stracą kolor na słońcu i trudno uznać je za komfortowe.

Odpowiednio dobrane meble nie tylko zwiększą komfort korzystania z ogrodu i wypoczywania na powietrzu, ale także będą trwałe. Warto łączyć w tym przypadku funkcjonalność, wytrzymałość i wysoką estetykę, ponieważ to wpłynie pozytywnie na otoczenie w ogrodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ