Jakie osłony okienne dopasować do okien południowych

Ekspozycja okien na południe jest jedną z najbardziej pożądanych przez nabywców nowych mieszkań. Dzięki nim we wnętrzach jest duża ilość światła dziennego. Niestety, tym samym sprzyjają one nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w okresie wiosenno-letnim. Dlatego tak ważna jest ich odpowiednia osłona, równie przed promieniami słonecznymi oraz blaskiem księżyca.

Osłony okien południowych w domach jednorodzinnych

Zakres rozkładu pomieszczeń względem stron świata jest podstawowym etapem projektowania i budowy domów jednorodzinnych. Według architektów najlepszym wyborem jest urządzenie salonu z oknami na ekspozycję południową. Pomieszczenie takie nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia w dzień, ponieważ szyby są wystarczającym dostawcą światła. W sytuacji zbytniego nagrzewania się pomieszczeń w miesiącach letnich niezbędne okazują się osłony okien. Projektanci pomieszczeń sugerują zastosowanie rolet zewnętrznych lub wewnętrznych. Nowoczesne budownictwo przewiduje również klimatyzację w budynkach, która niezwykle pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę pomieszczeń. W sytuacji, gdy mamy zainstalowaną klimatyzację, osłony okien mogą być jedynie elementem dekoracyjnym, nadającym prywatności pomieszczeniom.

Osłonne okienne w budynkach wielorodzinnych

Co jednak powinni wybrać mieszkańcy kamienic i bloków? Tak samo, jak przy projektowaniu domów jednorodzinnych, tak i zakup lokalu w bloku wiąże się z wyborem mieszkania, którego okna usytuowane na różne strony świata. Jeśli chodzi o nagrzewanie się wnętrz w lecie, bardzo ważne znaczenie odgrywa również piętro, na którym usytuowany jest lokal mieszkalny. Im wyżej, tym bardziej będzie nagrzewał się on latem. Jeśli w takim mieszkaniu, nie ma zamontowanej klimatyzacji, należy zastosować rolety wewnętrzne. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale również ozdobną, będąc bardzo istotnym elementem w aranżacji pomieszczeń.

W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na:

Tak naprawdę to, na jaki model się zdecydujemy, zależy od naszych upodobań. Roleta materiałowa idealnie sprawdzi się w sypialni bądź salonie. Swoim wyglądem może przypominać zasłony oraz firanki. Dzięki niej zyskamy w pomieszczeniu przytulny klimat, niezbędny do codziennego odpoczynku.

W kuchni i łazience perfekcyjnie odnajdzie się żaluzja aluminiowa. Dzięki temu, z jakiego materiału została wykonana, może znajdować się w pomieszczeniach z większą wilgotnością. Ponadto jej czyszczenie jest niezwykle szybkie i proste.

Pamiętaj, mieszkania z oknami południowymi, są jednymi z najbardziej pożądanych. Dzięki nim Twoje mieszkanie z pewnością wypełni się promieniami słonecznymi, które pozytywnie wpływają na wystrój, jak i nasze samopoczucie. W sytuacji, gdy poszczególne pomieszczenia zbyt mocno nagrzewają się od słońca, dopasuj do okien odpowiednie osłony. Niezwykle szeroka oferta faktur, kolorów i modeli pozwala wybrać to, co najbardziej odpowiada naszym wymaganiom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ