Kompaktowa i praktyczna aranżacja przedpokoju

Pierwsze wrażenie o domu lub mieszkaniu podczas wizyty gości kreuje się po przekroczeniu progu drzwi i zobaczeniu przedpokoju. To on pełni funkcję wizytówki naszego domu. Z tego względu potrzebne jest, by dobrze przemyśleć ogólne rozstawienie i dobrać odpowiedni szyk nadający temu ważnemu miejscu klimatu. Zdarza się, że nasi goście już na wstępie czują się niekomfortowo, poprzez konieczność czekania w „kolejce” na rozwiązanie i zdjęcie butów, czy też z powodu spadających w wyniku nadmiernej ilości kurtek na wieszaku. Oczywiście wszystko to spowodowane jest brakiem miejsca w naszym holu.

Czy w przypadku wąskiego i długiego przedpokoju istnieje jakieś rozwiązanie?

Oczywiście, że tak. Firmy pracujące nad szafkami do butów czy meblami do korytarzy nie zapomniały o tak zaprojektowanych wnętrzach i istnieje wiele sztuczek jak w wąskim przedpokoju uzyskać efekt poszerzenia. Jeśli mowa jedynie o aspektach wizualnych, zaleca się zmianę koloru ścian na jaśniejsze. Idealnie sprawdzi się jasny odcień szarego lub kolor beżowy. Warto również zainwestować w obrazy, byleby nie za duże, gdyż może to spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Istotnym elementem może okazać się lustro, które po spojrzeniu na korytarz z odpowiedniej perspektywy, wytworzy złudzenie powiększonego pomieszczenia. W kwestii kolorystyki umeblowania, najlepiej spiszą się meble nie kontrastujące zbytnio z barwami, jakie widnieją na ścianach. Świetnym połączeniem dla szarej ściany mogą okazać się białe, lub też jasno dębowe meble.

Kolor to jedno, ale jakie meble sprawdzą się najlepiej?

Przestrzeń w holu nie jest tylko zasługą dobrze dobranej kolorystyki, lecz potrzeba jeszcze rozplanować układ mebli i szafek. W zależności od możliwości danego pomieszczenia, najlepszym sposobem jest montaż szafy wnękowej – to z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Co jeśli jednak nie mamy odpowiedniej wnęki, żeby to uczynić? Wtedy musimy walczyć o każdy dodatkowy centymetr. Szafka do butów powinna być wyższa, a płytsza – jest to dużo praktyczniejsze rozwiązanie, ponieważ od razu po otwarciu mamy dostęp do obuwia, które chcemy założyć, a nie potrzebujemy przegrzebywać się przez wiele par w poszukiwaniu odpowiednich. Zamiast rozległej komody na kurtki warto powiesić na ścianie zwykłą płytę z wieszakami. Istnieją również takie płyty w pakiecie z zamontowanym na nich lustrem. Do przechowywania małych, za to ważnych rzeczy takich jak klucze czy portfel przyda się mała wąska półka z przynajmniej dwiema szufladkami, nie rzucająca się zbytnio w oczy.

Szafka do butów

Gdy na szafę nie wystarczy miejsca, można wykorzystać wysokość

Przy nadchodzącym sezonie letnim każdy z nas chce chociaż na chwilę zapomnieć o zimie i stara się schować ciepłe kurtki i płaszcze w miejsca, w które często nie zagląda. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest montaż pawlaczy. Skomponowane z kolorem wieszaków i szafek do butów wyglądają świetnie, chociaż są osoby wolące ich nie ujawniać i kamuflują je poprzez dobranie koloru takiego, jak kolor ścian w przedpokoju. Owe pawlacze najlepiej zamówić na wymiar i umieścić je na przykład nad drzwiami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ