Koszenie dużych powierzchni

0
2338

Posiadanie ogrodu wiąże się z licznymi obowiązkami, jakie trzeba wykonywać, aby utrzymać rośliny w dobrej kondycji. Przede wszystkim jednak należy zadbać o to, aby były one odpowiednio nawodnione i nie brakowało im słońca. Niezwykle istotne jest również regularne przycinanie trawnika, który zajmuje przecież największą powierzchnię każdego ogrodu. W przypadku małych obszarów nie jest to żaden problem, ale pojawia się on, kiedy koszenie zwykłą kosiarką staje się bardzo męczące.

Jak poradzić sobie z trawą?

Duże powierzchnie zazwyczaj posiadają również zróżnicowane ukształtowanie terenu. Skoszenie takiego obszaru wydaje się więc być nie lada wyzwaniem. Zwykłe kosiarki okażą się bezużyteczne, ze względu na ogrom czasu, jaki należałoby poświęcić, aby udało się zapanować nad całością ogrodu. Z pomocą przychodzą jednak traktorki do trawy, które z łatwością poradzą sobie z dużymi obszarami. Są one zdecydowanie większe od standardowych kosiarek, co oznacza również większy zasięg noży. Za jednym przejechaniem można skosić około 2-3 razy więcej trawy niż zwykłą kosiarką. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest oczywiście napęd. Nie trzeba się męczyć, aby poruszać maszyną. Traktorki do trawy posiadają bowiem silnik z napędem na koła, który umożliwia regulację prędkości jazdy i pozwala na dowolne sterowanie pojazdem. W przypadku dużej ilości roślin rosnących na koszonym terenie warto opanować również sztukę manewrowania z założonym koszem na trawę. Zdecydowanie ułatwi to poruszanie się wśród nasadzeń. Należy tu dodać, że traktorki posiadają bieg wsteczny.

Ekonomiczne gospodarowanie czasem

Koszenie zazwyczaj zabiera dość dużo czasu. Wysoka trawa potrafi przysporzyć dodatkowych kłopotów, które polegają na zacinaniu się noży, czy też niezbieraniu sieczki do kosza. Są to więc kolejne minuty, a nawet godziny, spędzone na czynności, która może trwać o wiele krócej. Większa maszyna poradzi sobie z tego rodzaju trudnościami. Traktorki do trawy posiadają mocniejsze i większe noże, które poradzą sobie nawet z przerośniętą i mokrą trawą. Co więcej, dzięki temu, że obracają się one stosunkowo szybciej, wytwarzając mocniejszy ruch powietrza, trawa zawsze trafi do kosza. Oznacza to mniej straconego czasu na grabienie. W przypadku tego rodzaju maszyn istnieje również kolejna zaleta, wpływająca na przyspieszenie prac związanych z koszeniem. Jest to wielka pojemność koszy, które odpowiadają za zbieranie trawy. Dzięki temu rzadziej trzeba je opróżniać, co zdecydowanie ogranicza czas spędzony na pracach ogrodowych.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ