Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz wyższe wartości na słupku rtęci powoli przygotowują nas do tej długo upragnionej pory roku. Lżejsza garderoba oraz większe możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza mając dzieci, z pewnością stanowią o najważniejszych atutach. W oczekiwaniu na wiosnę, warto rozejrzeć się za zabawkami, które umilą naszym pociechom aktywny wypoczynek. Trampoliny ogrodowe to niewątpliwie jedno z tych akcesoriów, które kochają wszystkie dzieci – bez względu na wiek i płeć. Aby jednak należycie sprawowały się podczas ogrodowych szaleństw, powinny wyróżniać się pewnymi czynnikami. Jakimi?

Podstawowe elementy trampoliny ogrodowej

Najważniejszą częścią każdego tego typu sprzętu jest oczywiście podstawa, mata do skakania, stelaż, osłona, siatka i drabinka. Nie trzeba być szczególnie zorientowanym w temacie, aby wiedzieć, że podstawa powinna charakteryzować się stabilną i solidną konstrukcją, dzięki której utrzymanie jej w zadanym miejscu nie będzie stanowiło problemu. Zarówno wtedy, gdy skoczne zabawy do reszty pochłoną użytkowników oraz gdy porywiste wichury mocno dadzą o sobie znać.

Mata i stelaż

Wymieniając kluczowe elementy trampoliny ogrodowej, w ogromnej mierze warunkujących o jej trwałości, nie sposób oczywiście pominąć maty do skakania oraz stelażu. A ten powinien być wysokiej jakości o masywnej konstrukcji, która utrzyma ciężar korzystających z niej osób. W większości przypadków jest to obciążenie 150 kg. Z kolei mata powinna być wykonana z certyfikowanego tworzywa. Brzegi obszyte taśmą, mocowane do sprężyn, zapewnią optymalne warunki do beztroskiego skakania.

Sprężyny

Błędne jest przekonanie, że to wyłącznie dzięki macie możliwe okazuje się radosne odbijanie. Na nic zda się jej obecność, o ile nie będzie wyposażona w sprężyny. Generalnie jest tak, że im więcej zwojów posiada, tym lepiej. W sytuacji, gdy trampoliny ogrodowe (https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html) wyposażone są w siatkę zewnętrzną, wówczas doskonałym rozwiązaniem jest kupno specjalnych osłon. W przeciwnym razie, stopa dziecka może utknąć między sprężynami, co nie tylko realnie zagrozi otarciom, ale również poważniejszym urazom, np. w postaci skręcenia kostki.

Bez siatki ani rusz!

Bez względu na to, czy z trampoliny ogrodowej korzystać będzie przedszkolak, czy dziecko w wieku szkolnym, w każdym przypadku obecność siatki zabezpieczającej jest absolutną koniecznością. Lepszym wyborem będzie ta o drobnych oczkach i zamykanej konstrukcji.

Ile to kosztuje?

O ile kiedyś trampoliny ogrodowe stanowiły rzadkość w polskich ogrodach, o tyle dzisiaj pełnią w nich zaszczytną rolę. I to na szeroką skalę! Duży udział w tym zakresie odgrywa ogólna dostępność i stosunkowo niska cena. Proste modele możemy nabyć już za kilkaset złotych, podczas gdy bardziej luksusowe to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Przewidziane głównie do obsługi imprez masowych oraz wyposażenia sal treningowych, choć niekiedy wzbogacają wystrój prywatnych domostw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ