zalegające rzeczy

Wiosna kojarzy się bardzo dużej ilości ludzi z wiosennymi porządkami, nie tylko w domu, ale również w szafie czy w ogrodzie. Na pewno w swoim domu zebrało ci się bardzo dużo gratów, które po prostu tam zalegają. Co z tym zrobić? Spokojnie nie martw się przygotowaliśmy listę specjalnie dla Ciebie. Wydrukuj ją oraz powieś na lodówce. Staraj się każdego dnia odhaczać to co udało ci się zrobić. Do dzieła!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rzeczy-ktore-zalegaja-ci-w-domu/

Rzeczy, które zalegają w Twoim domu 

Do rzeczy, które zalegają w Twoim domu na pewno możesz zaliczyć ulotki z supermarketów oraz gazetki promocyjne. Takie rzeczy, to również paragony oraz stare wizytówki, zaproszenia czy zeszyty. Z pewnością znajdą się też reklamy, które ktoś na ulicy wcisnął Ci do ręki. Nie gromadź ich w domu. Pozbądź się ich, są Ci one całkowicie zbędne do życia. 

Kolejnymi rzeczami są opakowania po produktach spożywczych, które walają się dosłownie wszędzie. Zdarza się także, że zatrzymujemy duże kartony na przykład po nowym telewizorze czy pralce. Gromadzimy takie rzeczy, ponieważ wydaje nam się, że może będą nam potrzebne. W razie jakiejś przeprowadzki lub przemieszczenia czegoś dużego. Jeśli naprawdę tak jest, to złóżmy je na płasko i umieścimy w piwnicy lub w garażu, aby niepotrzebnie nie walały się po naszym domu. Jeżeli tak nie jest, po prostu je wyrzućmy.

Kolejnymi przedmiotami, które bez powodu trzymamy w domu są przeterminowane kosmetyki. Na opakowaniach każdego z nich znajduje się oznaczenie, które mówi nam ile mniej więcej kosmetyk może stać po otwarciu. Zazwyczaj jest to na przykład liczba 12 miesięcy oznaczone jako 12M, która znajduje się w kwadraciku. Jeżeli kupiłeś piękną pomadkę w gimnazjum, a obecnie jesteś na pierwszym roku studiów – nie zastanawiaj się, wyrzuć ją! To samo zrób z innymi produktami czy też środkami czystości.

Tak samo jak z kosmetykami postąp również z lakierami do paznokci. Taki lakier zupełnie do niczego się nie nadaje. Po długim czasie gęstnieje, a pomalowanie paznokci, tak aby wyglądało to estetycznie. Graniczy z cudem. Nie ma więc sensu trzymania go, w swoim domu.

Zobacz też: http://www.puwn.pl/co-zrobic-w-weekend-zeby-ogarnac-caly-tydzien/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ