Kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. Wiemy o tym my i wszystkie sklepy, które oferują nam meble kuchenne standardowe i na zamówienie. Często spotykamy się z opiniami, że koszt, jaki został poniesiony na zakup samych mebli to kwota w graniach 15, 25, a nawet 40 tysięcy złotych. Są to bardzo wysokie koszta, które często wiążą się ze wzięciem kredytu lub wydaniem wszystkich oszczędności. Jak temu zaradzić? Możemy zmienić nasze myślenie i postawić na jakość mebli, ale w niższej cenie.

Dlaczego meble kuchenne z reguły są drogie? Przede wszystkim dlatego, że wiele osób decyduje się na wynajęcie firmy, która wykona projekt i następnie same meble. W ten sposób koszta się mnożą. Meble na zamówienie faktycznie są dopasowane pod indywidualne wymagania na ostatni guzik, jednak są w większości wykonane z takich samych materiałów jak te zakupione w sklepie w systemach meblowych. Płacimy głównie za „robociznę”, czyli dodatkową usługę, która w przypadku gotowych elementów nie jest już tak naliczana.

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na meblach kuchennych?

Zastanówmy się nad naszymi potrzebami, wymierzmy pomieszczenie w miejscu, w którym powinny stać meble i zacznijmy poszukiwania. Aby łatwiej było sobie to wyobrazić, wykorzystajmy ofertę Creativa sklepu Wiki Meble (https://www.wikimeble.pl/index.php?route=product/category&path=837_995).

Jeśli znamy wymiary naszej kuchni i sprzętu AGD, możemy bez żadnych problemów stworzyć nasz indywidualny styl pod względem ilości potrzebnych nam szafek z frontami w różnej kolorystyce, zależnie od przedstawionej oferty. W skład wyboru systemów mebli kuchennych wchodzą: szafki dolne i górne, stojące oraz narożne. Dodatkowo wybór szafek z szufladami i frontami oraz takich, w których ukryjemy piekarnik czy zmywarkę. Meble systemowe, które możemy zakupić, są nowoczesne i dopasują się do każdego wnętrza. Wybór szafek z różnych szerokościach i głębokościach będzie dla klienta jedynie doborem odpowiednich wielkości jak na zamówienie. Różnica polega na tym, że za tę usługę, którą wykonami sami w domu, nie zapłacimy nic. W ten sposób godzina czy dwie naszego czasu jest warta nawet kilka tysięcy złotych.

Wybór mebli jest wyborem długoletnim, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę, ale również rekomendacje klientów. Czasem sto złotych przekłada się na jakość wykonania mebli. Dla nas najważniejsza powinna być ich użyteczność, funkcjonalność oraz odporność. Kuchnia jest miejscem wysokiego ryzyka, dlatego ich jakość gra tu kluczową rolę.

[Głosów:8    Średnia:3.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ