Najlepszy styl wnętrza domu z bali

Dom z bali to niezwykła inwestycja. Nawet bez pomocy naturalne drewno tworzy wyjątkowy, domowy klimat. Jednak w jaki sposób urządzić wnętrze domu z bali? Jeśli też się nad tym zastanawiasz, w tym artykule odpowiemy jaki styl najlepiej podkreśli taki drewniany budynek.

Naturalne piękno

Pierwsza ważna wskazówka – nigdy nie zakrywaj struktury bali farbą kryjącą. Dlaczego? W ten sposób pozbawisz się naturalnego uroku, jakim charakteryzuje się drewno. Zamiast zakrywać, wykorzystaj je jako podstawę tworzenia aranżacji wnętrza. Jeśli istnieje taka potrzeba wystarczy ściany zaimpregnować lub pokryć bejcą.

Równowaga między prostotą a zdobieniem

Komponując wnętrze pamiętaj o zachowaniu prostoty. Same bale stanowią spory element ozdobny. Dlatego mocno zdobione meble lub wiele akcesoriów może przytłoczyć. Niezależnie czy wolisz rozwiązania rustykalne, czy bardziej nowoczesne, dbaj o proste formy. Zarówno duże i masywne meble, jak i lekkie w konstrukcji, będą dobrze się prezentować jeśli ilość zdobień będzie ograniczona do minimum – niemal do pozornego „surowego” wyglądu.

Warto również podkreślić, że w wystroju doskonale sprawdzą się wszelkie naturalne materiały. Na co warto zwrócić uwagę? Warto postawić na różne rodzaje drewna, metal, kamień lub szkło. W dodatkach mogą być to również wełna, len, bawełna lub skóra. Wystrój bazujący na takich elementach wspaniale uwydatni charakter samego domu z bali.

Rozświetlenie

Wnętrze domu z bali może wydawać się dość ciemne. Dlatego warto postawić na jasne elementy wystroju. Mogą to być meble pomalowane na biało lub wykonane z drewna sosnowego. Warto również pamiętać o podłogach. Można je rozjaśnić poprzez dywan w jasnych kolorach oraz jednolitym wzorze. Wszelkie dodatki także dobrze jest utrzymać w jasnej tonacji kolorystycznej, chociaż tutaj można już wprowadzić nieco szaleństwa i wyrazić swoją osobowość.

Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Świetnym pomysłem będą lampy o prostej formie i nieco industrialnym stylu. Upewnij się, że doświetlony jest każdy zakamarek domu – w ten sposób stworzysz przytulną atmosferę oraz uwidocznisz wszelkie formy, jakie na ścianach stworzyło naturalne drewno.

Bliżej natury

Dom z bali sam w sobie nawiązuje już do naturalnego otoczenia. Dlaczego więc nie urozmaicić go o rośliny? Prawdą jest, że soczysta zieleń liści oraz kolory kwiatów to coś, co z drewnem zawsze doskonale się komponuje. Dlatego w stylowym wnętrzu domu z bali nie powinno ich zabraknąć. Co przyniesie połączenie tych kilku rad? Z pewnością pomoże stworzyć otoczenie z wyjątkowym charakterem, w którym cała rodzina poczuje się jak w domu.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ