Pies czyli najlepszy przyjaciel człowieka. Jak o niego dbać

Nie od wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego warto odwzajemnić tę przyjaźń. Duża liczba sklepów zoologicznych sprawia, że mamy do dyspozycji wiele zróżnicowanych ofert karm dla psów, zabawek i innych przydatnych gadżetów.

Karma

Istnieje wiele rodzajów karm, zarówno tych suchych, jak i mokrych, ponadto w sklepach zoologicznych można znaleźć wiele karm specjalnych dla psów z problemami trawienia, alergiami czy innymi chorobami. Wbrew pozorom wybór nie jest tak prosty, jak by mogło się wydawać, odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na naszego pupila. Przy wyborze karmy szczególnie warto zwrócić uwagę na wartości odżywcze i skład. Wybierając odpowiedni pokarm dla naszego czworonoga, szczególnie należy wziąć pod uwagę produkty, które nie są zbyt mocno przetworzone, ponieważ zawierają najwięcej mikroelementów i najlepiej wpływają na zdrowie naszego psa.

Sucha czy mokra?

Karma sucha powstaje wskutek wielokrotnej obróbki poprzez mielenie, rozdrabnianie, osuszanie i wiele innych zabiegów. Proces powstawania karmy suchej sprawia, że pokarm traci wiele zdrowych mikroelementów, jak sama nazwa wskazuje ma dosyć niską wilgotność. Faszerowanie psa dużymi ilościami suchej karmy będzie miało zły wpływ na jego zdrowie a w szczególności na nerki, dlatego suchą karmę należy stosować jako urozmaicenie diety. Sięgając po karmę suchą, należy zwrócić uwagę na jej zawartość, dobrym wyborem są karmy marki Brit Premium. Karma mokra jest o wiele lepszym wyborem dla naszego czworonoga, ponieważ stopień przetworzenia nie jest aż tak duży, w dodatku duża wilgotność karmy sprawia, że jest o wiele przyjemniejsza. W selekcji karmy mokrej również należy zwracać uwagę na skład i wartości odżywcze, swojemu pupilowi należy dostarczać odpowiednią ilość wartości odżywczych, warto zwrócić uwagę rodzaj użytego mięsa. Należy pamiętać, że dobra karma będzie droższa, ponieważ do produkcji używa się prawdziwego mięsa, a nie tanich zamienników. Dobrym wyborem będzie karma Dolina Noteci Premium Energy, która zapewni odpowiednią ilość energii.

Zabawki

Dużą dawkę radości psom dostarcza odpowiednia ilość ruchu, ale i odpoczynku. W obydwu przypadkach sprawdzają się różnego rodzaju zabawki, najczęściej wybierane są:

– piłki

– zabawki pluszowe

– zabawki gumowe

– sznury

Zabawki dla psów są świetnym narzędziem do zabawy. Mają również bardzo pozytywny wpływ na rozwój naszego czworonoga. Zabawki do gryzienia sprawdzają się zarówno u szczeniaków, jak i starszych psów, największą zaletą jest, że w przypadku bardzo młodych psów prawdopodobnie przestaną obgryzać meble czy buty. Świetnymi gryzakami są zabawki konga, jedną z ciekawszych pozycji jest KONG Extreme Goodie Bone w kształcie kości. W zabawie z naszym czworonogiem przydają się bardzo popularne piłki i sznurki. W przypadku piłek często wybierane są piłki tenisowe  oraz piłki wykonane z materiałów nieszkodliwych, a zarazem trwałych. Jeśli chodzi o sznury, mają one podwójną funkcjonalność, mogą posłużyć do zabawy oraz mogą skutecznie wspomagać utrzymywanie właściwej higieny naszego psa.

Więcej produktów możesz znaleźć na stronie https://www.zoocentrum24.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ