Pościel z polikory

0
2001

Współcześnie nie mamy czasu praktycznie na nic, więc jego zaoszczędzanie jest niezwykle ważne. Mało osób ma również ochotę na czynności związane z pościelą, jak krochmalenie i prasowanie. Z pościelą z polikory nie trzeba się martwić o żadną z tych rzeczy.

Co to jest polikora?

Polikora to nic innego jak mieszanka bawełny z poliestrem, jedna z odmian pościeli bawełnianej. Przeważa tu pierwszy ze składników i może stanowić nawet do osiemdziesięciu procent zawartości. Wykonana jest z włókien o splocie krzyżowym. Jej charakterystyczną cechą jest wypukłość i gofrowana faktura. Pościel tego typu jest szczególnie doceniana przez właścicieli domków sezonowych, gdyż jest przystosowana do używania w każdych warunkach. W ciągu ostatnich lat została najczęściej kupowanym rodzajem powleczenia kołder i poduszek. Przyczyną tego jest jej niezwykła trwałość i łatwość w czyszczeniu.

Zalety polikory

Największą zaletą pościeli z polikory jest jej korzystna cena w stosunku do jej właściwości. Nie trzeba jej krochmalić ani prasować, a w dodatku jest niezwykle miła w dotyku. Gwarantuje również niezwykle długą trwałość. Właśnie te właściwości zadecydowały o tym, że jest wykorzystywana w miejscach, gdzie pościel wymaga częstego czyszczenia. Ponadto, kolory na takich produktach nie blakną, a są one najczęściej produkowane w atrakcyjnych, nowoczesnych i modnych wzorach. Plasuje się wśród najtańszych rodzajów pościeli na polskim rynku. Jako iż jest robiona z naturalnych składników, nie powoduje uczuleń i alergii. Nie trzeba jej wietrzyć, gdyż jest bardzo skutecznie oddychająca. Jest idealna szczególnie dla dzieci, gdyż nie ześlizguje się z łóżka zbyt łatwo i dla dorosłych, ponieważ stanowi zdrowy czynnik dla ludzkiej skóry i można przyjemnie spać pod nią całkowicie nago. Występuje w różnych rozmiarach i zestawach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wady polikory

Mimo iż pościel z polikory jest w większości miejsc miła w dotyku, jej wypukłe struktury już takie nie są. Nie nadaje się więc ona dla niemowląt i małych dzieci, które szczególnie mają wrażliwą, podatną na uszkodzenia skórę. Ze względu na jej charakterystyczną, bawełnianą strukturę, nadrukowane na niej wzory nie będą tak ostre i wyraźne. Nie powinno się więc drukować na niej postaci z bajek i motywów filmowych, gdyż nie odda ona zamierzonego efektu.

Jak widać, pościel z polikory wiernie służyć będzie każdemu, kto chce mieć zapewniony przyjemny sen i gwarancję zakupionego produktu. Polikora pokazuje, że nie trzeba wydawać dużo, żeby spać jak w najwygodniejszym łożu królewskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ