Profile wykończeniowe

Wyroby z PCV stosuje się w wielu dziedzinach naszego życia. Także w meblarstwie surowiec ten pełni ważną rolę. To z niego powstają bowiem profile wykończeniowe. Kiedy powinniśmy korzystać z takich rozwiązań?

Profile wykończeniowe – za co odpowiadają?

Elementy te mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą np. wypełniać wszelkie szczeliny między ścianą a blatem. Rozwiązanie to sprawdzi się także do uszczelnienia powierzchni przy zlewie. Nie chcielibyśmy przecież, by woda kapała nam za szafkę. Poza tym, profile wykończeniowe przydadzą się również do łączenia blatów leżących w linii prostej. Jeśli blaty są ułożone pod kątem prostym, to powinniśmy natomiast sięgnąć po listwy kątowe lub profile krawędziowe, które znajdą zastosowanie przy obu rodzajach połączeń. Dodatkowo zyskamy też ochronę krawędzi blatu, co w czasie eksploatacji jest niezwykle ważne. Tutaj podczas zakupu musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej strony.

Profile wykończeniowe – co oferują producenci?

Jak widać, profile wykończeniowe mogą pełnić rozmaite funkcje. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem listwy do swoich mebli. Profile wykończeniowe produkuje się z PCV, dzięki czemu można nadać im dowolny kolor czy strukturę. Niektórzy z producentów proponują nawet indywidualny dobór koloru, co jest kolejną zaletą. Nie musimy więc się martwić o to, że po kilku latach nie dostaniemy profili do naszych mebli, bo nie są już produkowane. Profile wykończeniowe to rozwiązanie ponadczasowe i niedrogie. Więcej o nich dowiesz się tutaj http://www.firmaskowronski.pl/17/profile-wykonczeniowe-do-wykladzin. Profile wykończeniowe to także różnego rodzaju obrzeża płaskie, listwy maskujące, profile C i T, a także cokoły meblowe. Odpowiedni kolor tych elementów uzyskuje się w wyniku zmieszania pigmentów ze stabilizatorami oraz środkami smarującymi. Kolejną formą są procesy foliowania, drukowania oraz koestrudowania. Te zabiegi pozwalają stworzyć strukturę zbliżoną do okleiny meblowej. Podsumowując, profile wykończeniowe to bardzo przydatne elementy. Sprawdzą się w każdym domu, dlatego warto o nich pamiętać, gdy nasze meble ulegną uszkodzeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ