Multiramka do zdjęć

Multiramki na zdjęcia są coraz popularniejszym sposobem na oprawianie fotografii rodzinnych lub w inny sposób powiązanych tematycznie. Zazwyczaj są przeznaczone do umieszczania na ścianach, ale istnieją także rodzaje fotogalerii wykonane z zamysłem postawienia na biurku. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na multiramkę do zdjęć i czym kierować się przy doborze?

Multiramka czy fotogaleria? Poznaj różnice!

Zarówno multiramki, jak i fotogalerie służą do oprawiania kilku, a nawet kilkunastu zdjęć lub obrazków. Istnieje jednak między nimi zasadnicza różnica – multiramki wyglądają jak kilka mniejszych opraw połączonych w jedną, natomiast fotogalerie to zwykłe, prostokątne obramowania z przygotowanymi miejscami na umieszczenie fotografii. Ze względu na prostszą, bardziej minimalistyczną formę, fotogalerie są używane przede wszystkim w biurach i wnętrzach, w których panuje prostota. Z kolei multiramki często tworzą nieregularną formę, dlatego najlepiej sprawdzają się w mieszkaniach, szczególnie urządzonych w stylistyce typu boho lub rustykalnej.

Jak wygląda multiramka na zdjęcia?

Multiramki występują praktycznie w dowolnym rozmiarze i kolorze. Można znaleźć zarówno warianty eksponujące naturalny wygląd użytego drewna, jak i malowane na jeden lub wiele kolorów. Poza tym, podobnie jak klasyczne obramowania, posiadają różne profile – zarówno złożone z prostych listewek, jak i bogato zdobione – różne rodzaje takich multiramek można znaleźć na przykład na stronie https://www.oprawiamy.pl/c79,multiramki-i-fotogalerie.

Przed zakupem warto zastanowić się nie tylko nad rodzajem oprawy, ale także jej kolorystyką oraz iością fotografii, jakie chcemy oprawić. Oczywiście warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy – mianowicie o tym, by sprawdzić rozmiar zdjęć. Istnieje kilka standardowych formatów, a fotografie najczęściej są drukowane na papierze fotograficznym w standardowym rozmiarze. Najlepiej się jednak upewnić i sprawdzić, czy nasze ulubione zdjęcia przypadkiem nie są skadrowane w niestandardowy sposób.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ