Stoliki do salonu w stylu skandynawskim. Jak wybrać nowoczesną ławę?

0
2123

Jesteś w trakcie urządzania salonu i brak Ci już pomysłów na nowoczesną, lecz jednocześnie funkcjonalną aranżację? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak wybrać stolik do salonu, który urządzony jest w stylu skandynawskim. Mamy też kilka konkretnych propozycji.

Jak wybrać stolik do salonu?

Styl skandynawski stał się bardzo popularny w ostatnich latach i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie z mody. Dlaczego? Ponieważ z jednej strony jest nowoczesny, z drugiej natomiast funkcjonalny, minimalistyczny – sprawdzi się zarówno jako motyw przewodni w dużym domu rodzinnym, jak i w małym mieszkaniu w bloku.

Wywołuje skojarzenia z wszechobecną bielą. Aby jednak całość wyglądała przytulnie, należy pamiętać o drewnianych meblach, dodatkach. A jeśli o meblach jest mowa, to warto od razu przejść do stolików do salonu. Jak je wybrać?

Największym zainteresowaniem cieszą się wersje drewniane, szczególnie jeśli chodzi o surowe drewno, na którym widać każdy słój. Ale równie dobrze sprawdzą się modele białe, szare czy granatowe. Ponadto zwróć uwagę na to, aby ława była funkcjonalna. Może mieć asymetryczne półki lub składać się z dwóch, trzech części, które wsuwa się pod siebie, aby zajmowały mniej miejsca na co dzień.

Raczej odradza się zakup szklanych stolików, chyba, że mają stanowić przełamanie stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Wspomniane wyżej oraz inne stoliki i ławy w stylu skandynawskim znajdziesz na Homebook, dlatego przed podjęciem decyzji sprawdź i porównaj różne modele, wersje. Jeśli będziesz wiedzieć, co znajduje się w ofercie wielu sklepów, co właśnie umożliwia Homebook, łatwiej będzie Ci określić swoje potrzeby. Ale zanim się do tego zabierzesz, zobacz jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy.

Biały stolik kawowy

Na początku mamy dla Ciebie mebel, który jednoznacznie kojarzy się ze stylem skandynawskim – jest to okrągła ława z białym blatem oraz drewnianymi nóżkami. Takich stolików znajdziesz naprawdę sporo, natomiast plusem tej konkretnej propozycji jest to, że pod blatem znajduje się schowek. Możesz tam więc przechowywać różne drobiazgi, które przydają się na co dzień, lecz niekoniecznie chcesz, aby były eksponowane.

skandynawska lawa ze schowkiem

Funkcjonalna ława do salonu

Ta ława to idealne rozwiązanie, kiedy jesteś posiadaczem niedużego mieszkania i liczy się dla Ciebie każda wolna przestrzeń do przechowywania. Jej nogi oraz rama są białe, natomiast blat jest drewniany. Jest stosunkowo duża, co będzie zaletą, gdy lubisz przyjmować gości, lecz ze względu na brak miejsca nie możesz sobie pozwolić na zakup klasycznego stołu. Natomiast półki oferują Ci wiele możliwości. Możesz w nich schować książki, które w tym wypadku pełniłyby również funkcję dekoracyjną, czy też to, czego potrzebujesz na co dzień. A gdy przyjdą goście, to we wnęki mogą schować talerze, szklanki, z których chwilowo nie korzystają – nie będą wtedy przeszkadzać na stole.

lawa arras

Nowoczesne stoliki kawowe

Na koniec mamy nowoczesną propozycję, o której wspominaliśmy już wcześniej. Jest to stolik kawowy, który tak naprawdę składa się z dwóch części. Jedna z nich jest niższa, umożliwia to wsunięcie stolika, dzięki czemu zajmuje on mniej miejsca. Można go jednak wysunąć, gdy przyjdą goście, a tym samym zyskać trochę więcej blatu. Nie wspominając już o tym, że całość wygląda stylowo, designersko.

stolik kawowy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ