oświetlenie do kuchni

Planujesz remont generalny kuchni lub urządzasz nowe mieszkanie? Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniego oświetlenia! Omów z projektantem wnętrz wszystkie najważniejsze kwestie lub sam dobrze przyjrzyj się projektowi pomieszczenia. Pamiętaj, że to właśnie od lamp kuchennych w dużej mierze zależy przyjemność z przyrządzania smacznych potraw. Czym zatem kierować się przy wyborze oświetlenia do kuchni?

Oświetlenie strategicznych miejsc

Sprawdź dokładnie na projekcie, w której części pomieszczenia będą ustawione szafki z blatami, aneks kuchenny, zlew czy też kuchenka. To właśnie te miejsca powinny być najlepiej oświetlone. Jeśli pomieszczenie jest dość duże lub niektóre meble mogą nieco utrudniać dostęp do światła w niektórych miejscach to dobrym pomysłem mogą okazać się kinkiety, reflektory i oczka wpuszczane w sufit nad najważniejszymi punktami w kuchni.

Stylowe lampy z jednym kloszem mogą wydawać się kuszącą wizją, która wprowadzi odrobinę przytulności do pomieszczenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w mniejszych wnętrzach. W dużej kuchni lepiej postawić na dwu-, trzy- lub nawet czteropunktowe lampy wiszące lub sufitowe ze strony https://skleplamp.pl/Lampy-do-Kuchni-c25. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza modele z opcją regulacji kąta padania światła.

Swobodne korzystanie z kuchni

Ten punkt dotyczy przede wszystkim niskich kuchni, w których lepiej unikać lamp z kloszami zawieszonymi na długich przewodach. Jeśli jednak domownicy nie mogą oprzeć się wiszącej lampie, to powinni sprawdzić przed montażem, na jakiej wysokości kończy się klosz. Oświetlenie nie powinno stanowić niebezpieczeństwa dla domowników, a tym właśnie może być lampa kuchenna znajdująca się na wysokości głowy.

Idealnym rozwiązaniem dla niskich kuchni są lampy sufitowe i plafony z oferty firmy Sklep Lamp. Takie modele mogą wyglądać nie mniej efektownie niż wiszące oświetlenie, a jednocześnie zapewnia maksymalny komfort korzystania z kuchni. Warto również zwrócić uwagę na to, żeby lampa nie była zbyt duża, ponieważ może zaburzyć harmonię całkiem udanej aranżacji i dać dość przytłaczający efekt.

Dopasowanie do stylu pomieszczenia

Jedna z najważniejszych zasad dotyczących wyboru oświetlenia głosi, iż lampa w żadnym pomieszczeniu nie powinna być dziełem przypadku. Ten element wyposażenia warto wybrać już na etapie planowania zakupu mebli. Prawie każdy dekorator wnętrz przyzna, że nic nie jest w stanie tak skutecznie zniszczyć modnej aranżacji jak niedopasowana lampa. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy surowiec i kolor lampy współgrają z meblami, podłogą i ścianami w pomieszczeniu. Do kuchni w drewnie może niekoniecznie pasować betonowa lampa, natomiast idealnym dopełnieniem z pewnością będzie plafon z drewnianą oprawą ze Sklepu Lamp. Warto również unikać mieszania ze sobą stylów – luksusowe oświetlenie glamour i minimalistyczna kuchnia skandynawska to naprawdę zły pomysł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ