Wiśnia Łutówka w donicy

0
1399

Wiśnia Łutówka należy do popularnych odmian, chętnie wykorzystywanych w uprawach przemysłowych. Okres zbiorów przypada stosunkowo późno w porównaniu do innych gatunków – pod koniec lipca. Wiśnia Łutówka w donicy wyróżnia się smacznymi owocami o wyrazistym, lekko kwaskowatym smaku. Mają dość dużą średnicę i charakteryzują się pięknym nasyconym czerwonym kolorem. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w produkcji przetworów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką tej odmiany!

Charakterystyka wiśni Łutówki

Odmiana wiśni Łutówki w donicy, taka jak np. https://drzewka-faworytka.pl/WISNIA-LUTOWKA-W-DONICY-p173 osiąga całkowitą wielkość od 3,5 do nawet 4,5 metra. Korona drzewa ma piękny kulisty kształt oraz dość luźne gałęzie. To sprawia, że zbiory są stosunkowo wygodne. W sprzedaży można dostać zarówno drzewka w doniczce, jak i te z odkrytym korzeniem. Sadownicy cenią ją przede wszystkim za to, że obficie owocuje każdego roku. Pierwszych zbiorów można dokonać już po 2-3 latach od posadzenia drzewka. Wiśnia Łutówka w donicy jest przystosowana do polskich warunków klimatycznych, dzięki czemu jej uprawa nie sprawia większych problemów. Drzewko jest odporna na mrozy. Jednak ze względu na skłonność do łapania chorób grzybiczych zaleca się regularne stosowanie oprysków, aby zabezpieczyć przez ewentualnymi stratami.

Owoce

Dojrzałe owoce mogą ważyć nawet około 7 gram. W momencie pełnej dojrzałości, wiśnie mają głęboki, ciemnoczerwony kolor oraz jędrny, kulisty kształt. W smaku owoce są kwaskowate i lekko cierpkie, bardzo soczyste. Plony zabiera się zazwyczaj pod koniec lipca. To doskonała odmiana do wykorzystywania w przemyśle owocowym oraz do robienia domowych przetworów. Odmiana wiśni Łutówki w donicy sprawdza się na soki, dżemy, powidła, koncentraty, kompoty.

Sposób uprawy

Wiśnia Łutówka w donicy preferuje stanowiska w pełnym nasłonecznieniu oraz żyzną, średniowilgotną glebę. Odmiana jest gatunkiem samopylnym.  Należy pamiętać też o cięciu, które jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wykonywanym u drzew owocowych. Odpowiednio przeprowadzone znacząco zwiększa ilość owoców oraz polepsza ich jakość. Systematyczne cięcie starszych gałęzi Łutówki wyrastających pod kątem prostym zapewni obfitsze plony w kolejnym roku. Warto usuwać wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 centymetrów ponad ziemią. Zapraszamy Państwa do zapoznania się także z pozostałą ofertą drzew owocowych dostępnych w tej kategorii. Jesteśmy przekonani, że szeroki wybór różnorodnych odmian sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiśnia Łutówka w donicy jest jedną z najpopularniejszych odmian w uprawach przemysłowych. Zawdzięcza to soczystym, smacznym owocom, które pojawiają się w dużych ilościach, zapewniając bogate zbiory.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ