Wanna czy kabina prysznicowa

Decydując się na urządzanie czy remont łazienki, musimy podjąć wiele ważnych decyzji, między innymi trzeba zdecydować się czy chcemy zamontować wannę czy kabinę prysznicową. Każde rozwiązanie ma pewne wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę.

Wanna

Miłośnicy długich, relaksujących kąpieli twierdzą, że nie mogliby żyć bez wanny. Jest to rozwiązanie dość popularne i choć jeszcze kilkanaście lat temu były standardem, obecnie ustępuje miejsca kabinom prysznicowym, które są uważane za bardziej praktyczne. Każdemu, kto ceni sobie długie kąpiele, z pewnością trudno będzie przyzwyczaić się do brania szybkich pryszniców – niestety wanna zajmuje dużo więcej miejsca, co może okazać się dość sporym problemem, jeśli łazienka jest małych rozmiarów.

Wanna pozwala na relaks, poza tym można zrobić w niej pranie, przygotować kąpiel dla dziecka czy podlać większe kwiatki. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie i warto się nad nim zdecydować. Alternatywą może okazać się wanna z parawanem nawannowym, który umożliwia również branie szybkich pryszniców bez zalewania łazienki.

Kabina prysznicowa

Kabiny prysznicowe są bardzo funkcjonalne, szczególnie nowoczesne modele bez brodzików, które są zaopatrzone jedynie w odpływ liniowy. W tym wypadku można zaoszczędzić sporo wody, poza tym będzie to świetne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, gdyż takie kabiny nie posiadają żadnych barier. Obecnie wybór kabin jest ogromny, warto zwrócić uwagę szczególnie na modele walk-in, które prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko, jednocześnie są bardzo praktyczne.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup wanny czy kabiny prysznicowe, trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania oraz materiał wykonania. Wanny i kabiny prysznicowe powinny być solidne, łatwe w utrzymaniu w czystości. Najlepiej wybierać modele z wyższej półki, które będą wytrzymałe, w tym wypadku można też liczyć na dłuższą gwarancję producenta. Jeżeli zależy nam na przystępnej cenie, warto zdecydować się na zakup online. W sklepie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/wanny-i-kabiny znajdziecie bardzo duży wybór wanien, kabin prysznicowych, armatury i ceramiki łazienkowej od renomowanych producentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ