Drzwi drewniane wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to istotny element w funkcjonowaniu każdego domu i mieszkania. Wbrew pozorom nie pełnią one wyłącznie funkcji praktycznych, ale również – estetyczne. Za pomocą odpowiednio dobranych drzwi możemy podkreślić styl danego pomieszczenia, dodać mu nieco domowej atmosfery lub elegancji. Jeśli zależy Ci na zakupie drzwi o wysokich parametrach estetycznych – polecamy zwłaszcza wybór drzwi drewnianych. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, jakie drzwi drewniane będą najlepszym wyborem oraz dlaczego warto stosować przede wszystkim drewno sosny.

Drzwi drewniane – dostępne rodzaje

Oprócz drewna często wykorzystywanymi materiałami są metal oraz tworzywa sztuczne. Znajdziemy również drzwi z przesłonami szklanymi, które występują w połączeniu z niemal wszystkimi rodzajami materiałów. Jednak to właśnie drewno pozostaje wciąż najpopularniejszym i najchętniej wybieranym materiałem na drzwi. Nie powinno to zresztą dziwić – drzwi drewniane wprowadzają przyjemną, przytulną atmosferę oraz wizualnie „ocieplają” wnętrze.

Najczęściej sięgamy po drzwi wykonane z drewna olchy lub dębu. Oba typy drewna wykazują wysokie walory estetyczne i głębokie odcienie brązu. W przypadku dębu – jest to intensywny, ciemny brązowy; olcha jest bardziej pomarańczowa, jednak również intensywna kolorystycznie.

Oprócz nich wykorzystuje się również mahoń oraz orientalny typ drewna – badi i teak. Nam jednak szczególnie do gustu przypadły drzwi wykonane z drewna sosnowego, o którego zaletach opowiemy poniżej.

Drzwi sosnowe – uniwersalne piękno i styl

Drzwi sosnowe występują w wielu wersjach, które można przede wszystkim podzielić na dwie grupy. Są to drzwi wykonane z drewna z sękami (drewno sęczne) oraz bez sęków. Oba rodzaje drewna mają swoje wyjątkowe i niepodrabialne zalety. W obu przypadkach drewno sosny prezentuje ten sam odcień – beżowo-szary.

Drzwi wykonane z drewna jednolitego są stosunkowo jednorodne kolorystycznie. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu ikeowskim, minimalistycznym oraz industrialnym. Ich dodatkową zaletą jest gładka, przyjemna w dotyku powłoka. Drzwi z sękami są nieco bardziej „ekstrawaganckie”, choć nie mniej eleganckie. Będą pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym i rustykalnym. Drzwi wykonane z obu typów drewna sosnowego znajdziesz w ofercie 4iQ Group.

Wybierając drzwi sosnowe, warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia materiału, z którego zostały wykonane. Szczególnie warte polecenia są drzwi wykonane z sosny skandynawskiej – nieco bardziej wytrzymałej odmiany sosny zwyczajnej. Drzwi takie będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania.

Drzwi sosnowe – do jakich pomieszczeń?

Sosnowe drzwi wewnętrzne można stosować w niemal wszystkich typach pomieszczeń. Szczególnie polecamy je do salonu oraz tych pomieszczeń, w których znajduje się dużo zieleni. Sosna stanowi idealne tło dla odcieni zielonego, potęgują ich uspokajające oddziaływanie oraz dodają pomieszczeniu aury naturalności.

Drzwi sosnowe warto też stosować w kuchni oraz sypialni nastolatka i dziecka, czyli w tych pomieszczeniach, gdzie są szczególnie narażone na uszkodzenia. Drzwi takie są odporne na wielokrotne otwierania i zamykanie, a nawet intensywne trzaskanie, uderzenia zabawkami o twardych krawędziach i kopnięcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ