Choć z pozoru wydaje się, że skakanie na trampolinie to jedynie dobry sposób na rozładowanie drzemiącej w maluchach energii, w istocie wywiera dobroczynny wpływ na kondycję całego ciała. Jednak jak pogodzić te zalety z ograniczeniami, jakie narzuca nam mały ogródek? Czy w związku z tym faktem jej zakup okazuje się niemożliwy? Oczywiście, że nie! Na rynku znajdziemy szeroki zakres trampolin ogrodowych, w tym również o mniejszych gabarytach, przeznaczonych do małych powierzchni.

Podstawowe pytanie – jaka będzie odpowiednia?

Wbrew ogólnym przekonaniom, o wyborze określonej trampoliny ogrodowej decyduje nie tylko wielkość jej średnicy oraz dopasowanie do posiadanego ogrodu, ale również kwestie związane z bezpieczeństwem i wyglądem swojej domowej przestrzeni. Najlepszym wyborem okazują się zatem modele wyróżniające się certyfikatem jakości – ISO, TUS lub GS, oczywiście wzbogacone o siatkę zabezpieczającą (https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html), która uniemożliwi wypadnięcie poza jej zakres. Trampoliny o małym przekroju oraz te przeznaczone do użytku domowego są pozbawione wspomnianej siatki, gdyż siła ich wybicia nie należy do wielkich. Rodzi się zatem pytanie, jaki model jest godny naszej uwagi?

Trampoliny ogrodowe o średnicy 140 cm

Mając małą powierzchnię, optymalnym wyborem okazuje się model o średnicy 140 cm, charakteryzujący się maksymalnym obciążeniem na poziomie 35 kg. Z uwagi na posiadane parametry techniczne, jest przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Pomimo swoich małych gabarytów jest stabilny, wytrzymały i bezpieczny, o czym dodatkowo świadczą dołączone do zestawu antypoślizgowe nóżki oraz siatka chroniąca przed wypadnięciem. Materiał odporny na działanie promieni UV nie narazi na odbarwienie czy spadek trwałości trampoliny, dzięki czemu z powodzeniem może być wystawiony na ekspozycję na słońce.

Nie ulega wątpliwości, że jest to godna zainteresowania propozycja, która pozytywnie wpłynie na koordynację ruchową naszej pociechy, wzmacniając jej mięśnie, stawy oraz ogólną wydolność organizmu.

Dmuchane trampoliny ogrodowe

Dysponując naprawdę małą przestrzenią, możemy zdecydować się na model dmuchany, który nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale również nie nastręcza problemów w przechowywaniu poza sezonem. Wystarczy spuścić powietrze i zwinąć. Model przeznaczony dla małych dzieci, przykuje ich uwagę niecodziennym wyglądem – zamku, ringu czy placu zabaw.

Trampoliny ogrodowe o średnicy 252 cm

Tego rodzaju modele mają charakter rodzinny. Stelaż z podwójnymi nogami i kołnierz z pianką na sprężyny zapewni stabilne i bezpieczne użytkowanie. Metalowa drabinka ułatwi wchodzenie i schodzenie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ