Każdy specjalista powinien posiadać pewien zespół cech, które świadczą o jego fachowości. Także instalator powinien charakteryzować się pewnymi zachowaniami i postawami, dzięki którym zyska zaufanie swoich klientów. Zebraliśmy je w poniższym poradniku, by pomóc potencjalnym klientom wybrać profesjonalistę w swoim fachu. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami, którymi powinien kierować się dobry instalator systemów zabezpieczeń.

Profesjonalny

Dobry instalator pojawiając się w miejscu swojej pracy gromadzi wszelkie niezbędne informacje i tworzy plan systemu. Taką propozycję później przedstawia tobie i mówi o wszystkich swoich uwagach. Dopiero później przedstawia swoją cenę za instalację np automatyki do bram – https://www.montersi.pl/automatyka-bram Jeżeli jest odwrotnie – lepiej poszukaj innego instalatora. Nie świadczy to dobrze o jego profesjonalizmie.

Punktualny

To pierwsza i zarazem bardzo ważna cecha. Jeśli twoje pierwsze spotkanie z instalatorem rozpocznie się od wpadki, jaką jest spóźnienie, zaufanie do niego z pewnością będzie mniejsze. Jego brak punktualności może świadczyć o tym, że twoja instalacja będzie bardzo przeciągnięta w czasie.

Zdjęcie-2-(8)

Zainteresowany

Przyznaj się, że zdarzyło ci się trafić na fachowca, któremu pokazałeś źródło problemu, a on po kilku spojrzeniach stwierdzał, że do zrobienia jest to i tamto bez jakiejkolwiek konsultacji z tobą. Polecamy trzymać się z daleka od takich fachowców. Zwracaj uwagę czy instalator rozmawia z tobą, pyta i interesuje się. Wtedy masz pewność bezpieczeństwa i fachowej obsługi.

Zaangażowany

Zaangażowanie instalatora wynika z troski o bezpieczeństwo swoich klientów. Dobry fachowiec zaproponuje dodatkowe rozwiązania, które zapewnią większą ochronę. Oznacza to, że zna się doskonale na swojej pracy i najnowsze technologie ma w małym palcu.

Zdjęcie-3-(7)

Zadbany

Mamy tu na myśli przede wszystkim schludny strój. Niedoczyszczone ręce, ubranie poplamione

olejem czy ubrudzone gipsem nie świadczy dobrze o instalatorze. Przyjeżdżając do klienta warto zadbać o to, by swoim wyglądem okazać mu szacunek. Może to świadczyć także o jego braku zaangażowania w kontakt z klientem i planowanie instalacji.

Zdjęcie-4-(9)

Wykwalifikowany i doświadczony

Warto zainteresować się czy instalator, z którym podejmujesz współpracę posiada odpowiednie przeszkolenie oraz podnosi swoje kwalifikacje na kursach. Nawet jeśli nie ma wieloletniego doświadczenia, możesz być pewien, że jest profesjonalistą w swoim fachu. Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego trzeba ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli twój instalator uzna, że wie wszystko najlepiej – poszukaj innego.

Zdjęcie-5-(3)

Kontaktowy

Jeśli kontakt z instalatorem jest łatwy i przyjemny, a on odpowiada na wszystkie twoje pytania, odbiera telefon i odpowiada na maile – możesz być pewien, że zawsze się z nim dogadasz.

Powyższe cechy to jedynie przykłady. Z pewnością mogłoby się ich znaleźć wiele więcej. Jednak najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i nie być nadmiernie podejrzliwym. Warto pytać o wszystko, co nas nurtuje, ale trzeba też potrafić zaufać fachowcom.

Jak znależć dobrego instalatora?

Warto kontaktować się z dystrybutorami systemów zabezpieczeń, a także szukać ich przez Internet. Często ludzie oceniają różnych fachowców, więc kierując się opinią innych możesz wybrać instalatora, który spełni twoje oczekiwania.

Wartościowych wskazówek przy wyborze dobrego instalatora udzielili nam fachowcy ze sklepu Montersi.pl – sklep oferujący monitoring, systemy alarmowe – https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe , automatykę bram i wiele wiecej!

Zdjęcie-6-(3)

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ