Grzejniki łazienkowe

Spośród wszystkich grzejników montowanych w gospodarstwach domowych, wybór grzejników łazienkowych jest najtrudniejszy. Do wyboru mamy rozmaite modele, różniące się nie tylko konstrukcją, wykonaniem, użytymi w produkcji materiałami, ale również – potencjałem aranżacyjnym. Poniżej postaramy się podpowiedzieć – jakie najmodniejsze wzory grzejników możesz znaleźć oraz jaki efekt aranżacyjny możesz za ich pomocą uzyskać.

Grzejniki łazienkowe – nie tylko ze względów praktycznych

Gdy mowa o grzejnikach łazienkowych, najczęściej przychodzą nam na myśl tak zwane grzejniki drabinkowe. Ich budowa i układ jest dość prosty, a zarazem bardzo praktyczny. Grzejniki takie przypominają swoim kształtem drabinki i mogą mieć różną długość jak i szerokość. Typowy grzejnik drabinkowy ma kilka lub kilkanaście szczebli poziomych, połączonych dwoma rurami pionowymi.

Grzejniki takie są praktyczne ze względu na możliwość wykorzystania ich w formie suszarek. Nadają się wówczas nie tylko jako miejsce do osuszania ręczników, ale również wypranej bielizny, ściereczek lub innych tkanin niedużych rozmiarów.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się grzejniki łazienkowe drabinkowe o nietypowych kształtach oraz barwach. Są nie mniej praktyczne niż ich standardowe odpowiedniki, a ponadto – mają olbrzymi potencjał estetyczny. Za ich pomocą możemy podnieść walory estetyczne naszej łazienki. Warto podkreślić, że niektóre z grzejników drabinkowych to swoiste dzieła sztuki, tworzące geometryczne, przyjemne dla oka konstrukcje.

Grzejniki łazienkowe drabinkowe – dla piękna i wygody

Wybierając grzejniki łazienkowe warto sięgnąć po te, których orurowania nie mają kształtów okrągłych w przekroju, lecz kwadratowe lub prostokątne. Do niedawna jeszcze takie grzejniki łazienkowe nie występowały w ogóle. Obecnie natomiast cieszą się olbrzymią popularnością wśród dekoratorów wnętrz i osób zajmujących się profesjonalnie aranżacją. Nie powinno to zresztą dziwić – ich potencjał estetyczny wciąż podlega eksploracji.

Szczególnie wart polecenia jest model grzejnika o nazwie DUBLON, którego poziome szczebelki zawierają niedużą wyrwę pośrodku. Dzięki temu, grzejnik wygląda jak nietypowa rama okienna lub drzwiowa. Nieco podobny do niego model grzejnika ENDO to wybór osób o podobnych preferencjach. Grzejnik ENDO złożony jest z rurki pionowej, od której odchodzą cztery poziome, tworzące zawijas w kształcie podłużnych prostokątów. Uzyskany w ten sposób efekt estetyczny jest oszałamiający.

Grzejnik HARUMI to wybór osób, które lubią łączyć elegancję z pomysłowością. Zaletą tego grzejnika jest jego kształt, który imituje wijącego się węża. Grzejnik jest w całości wykonany z jednej, bardzo długiej i kilkakrotnie zawijanej rurki.

Grzejnik AUREUS to hit ostatniego sezonu. Jest to grzejnik wyjątkowo nietypowy, który wygląda jak nowoczesna, minimalistyczna rzeźba. Jego kształt imituje trzy nakładające się na siebie framugi okienne. Powieszony na ścianie będzie nie tylko przyciągał uwagę osób korzystających z łazienki, ale również doda całemu pomieszczeniu elegancji i szyku. Ponadto, jak każdy grzejnik łazienkowy, nadaje się idealnie do osuszania ręczników lub szlafroków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ