Zakup drewnianych mebli jest bardzo dobrym pomysł, ponieważ nie tylko są one bardzo estetyczne, ale również trwałe. By jednak na długo zachowały swój oryginalny wygląd, muszą być odpowiednio konserwowane. Warto poznać kilka praktycznych wskazówek, które pomóc mogą w codziennej pielęgnacji mebli.

Co może zaszkodzić drewnianym meblom

Przede wszystkim my sami. Meble drewniane przez wiele lat mogą być wystawiane na różne próby i mimo trwałości tego materiału, przez nieuwagę łatwo je zniszczyć. Mokre kubki stawiane na nich, ozdoby trzymane na nich przez wiele miesięcy, a także ingerencja najmłodszych – to wszystko wpłynąć może na ich zniekształcenie. Jednak niektóre z tych czynników są nie do przeskoczenia. Najbardziej szkodliwa może okazać się woda, nawet na w postaci wilgoci. Wszelkie przebarwienia lub pęknięcia mogą pojawić się właśnie przez wodę. Dlatego na powierzchni mebli pojawić powinna się warstwa ochronna. Tu warto zwrócić uwagę na Pronto do mebli. Produkt ten działa bardzo szybko oraz skutecznie. Rozpryskując go na powierzchni całych mebli, nie uchronimy ich całkowicie w stu procentach, jednak będą one dobrze zaimpregnowane i chronione przed wilgocią, kurzem oraz zabrudzeniami. Można go zakupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak np. Clineo.pl.

Regularne czyszczenie

Chcąc zapobiec niszczeniu się drewna, musimy pamiętać, by regularnie czyścić meble. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą nam w tym pomóc, jednak nie wszystkie są jakościowe oraz skuteczne. Pronto Duster to ściereczki, które służą do szybkiego, ale też dokładnego ścierania kurzu. Jak wiadomo, kurz i drobne zabrudzenia w postaci okruszków znajdują się wszędzie i te muszą być usuwane codziennie. By stoły, krzesła, czy komody nadal wyglądały elegancko i świetnie się prezentowały, muszą być oczyszczane dobrymi środkami, np. wspomnianym już Pronto, jednak by dotrzeć do wszystkich zakamarków, warto zdecydować się na zakup skurzawek z tej marki. Są one bardzo delikatne, puchate i dobrze przyciągają kurz. Warto w nie zainwestować szczególnie wtedy, gdy w domu przebywają alergicy, którzy narażeni są na kaszel i inne dolegliwości powodowane kurzem. Warto też pamiętać, że detergenty oraz bardzo tłuste środki czyszczące mogą źle wpływać na meble. Detergenty spowodują, że kolor może ulec zmianie, tak samo tłuste produkty, te również mogą zniszczyć mebel poprzez przebarwienia. Czasem wystarczy jakościowa ściereczka zbierająca zabrudzenia, nasączona płynem do mebli. Godne polecenia są ściereczki Pronto. Są one wykonane z jakościowej tkaniny, która dokładnie zbiera wszystkie zabrudzenia, pozostawiając gładkie meble.

Sidolux do mebli

Kolejnym preparatem, którym dobrze oczyścimy meble drewniane, jest właśnie Sidolux. Produkt ten posiada delikatną konsystencję, która łatwo rozprowadza się po powierzchni. Można go stosować codziennie. Poza ochroną przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami Sidolux dokładnie oczyszcza meble oraz pozostawia na nich połysk. Dzięki niemu nie jest konieczne szorowanie mebli, wystarczy nalać małą jego ilość na ściereczkę i przetrzeć mebel.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ