Lodówki do zabudowy

Obecnie coraz częściej urządzamy kuchnię tak, by wszystkie fronty zabudowy do siebie pasowały – niezależnie od tego, czy mowa o meblach, czy o kuchennych sprzętach. W takim wnętrzu oczywistym wyborem będą więc lodówki do zabudowy, które wpasują się w wystrój całej kuchni. Na szczęście szeroki wybór tych urządzeń sprawia, że mamy naprawdę wiele możliwości. Jakie kwestie powinniśmy rozważyć przed zakupem?

Lodówka do zabudowy – jak wybrać?

Wymiary to jedna z najważniejszych kwestii, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki. W pierwszej kolejności warto pamiętać o wymaganej przerwie od ściany.

Co ważne, zewnętrzny rozmiar nie zawsze musi iść w parze z pojemnością, a jest to często istotna kwestia, kiedy mówimy o wielkości naszej rodziny. Czasami okazuje się, że dwie lodówki o tych samych wymiarach mają różne pojemności. Może to wynikać z zastosowania różnych technologii. Lodówka Samsung do zabudowy BRB26603EWW została wyposażona w technologię SpaceMax™. Dzięki wykorzystaniu specjalnej izolacji, ścianki są cieńsze, a w środku jest więcej przestrzeni na produkty.

Jeśli już mamy wybrane wymiary i pojemność, warto zwrócić też uwagę na dostępne funkcje i udogodnienia. Podstawą w lodówkach Samsung jest technologia No Frost, która eliminuje konieczność rozmrażania urządzenia. Lodówki do zabudowy powinny posiadać też różne ułatwienia w postaci wysuwanych tac czy regulowanych pojemników na drzwiach, które ułatwią nam organizację produktów w środku. Tego typu rozwiązania są dostępne w wybranych modelach Samsung.

Lodówki do zabudowy – najważniejsze funkcje i technologie

Oprócz technologii No Frost w nowoczesnych lodówkach marki Samsung znajdziemy również inne przydatne funkcje i rozwiązania. Lodówka Samsung do zabudowy BRB26603EWW została na przykład wyposażona w system All-Around Cooling, który odpowiada za równomierne rozprowadzanie zimna w każdym zakamarku urządzenia. Dzięki temu żywność przechowywana jest we właściwej temperaturze. Na świeżość produktów wpływ może mieć również specjalna szuflada Humidity Fresh, która oferuje optymalną wilgotność – odpowiednią do przechowywania żywności, która szybko się psuje. Z kolei szuflada Optimal Fresh o obniżonej temperaturze dedykowana jest mięsom i wędlinom. Wyżej wymienione technologie dostępne są w wybranych modelach Samsung.

Model BRZ22700EWW posiada z kolei ciekawą technologię Metal Cooling. Metalowa ścianka z tyłu lodówki kumuluje chłodne powietrze, by utrzymywać stale niską temperaturę – nawet gdy często otwieramy drzwiczki. Przydatnym rozwiązaniem, zastosowanym w tym modelu, jest też strefa Cool Select+, która pozwala na dużą elastyczność w przechowywaniu żywności. Wystarczy jeden przycisk, by wybrać jeden z czterech trybów ustawień temperatury: chłodzenie, podmrażanie, delikatne mrożenie i zamrażanie. Na uwagę zasługuje też tryb AI Energy Mode*. Lodówka pod zabudowę, korzystająca z tego trybu, może zaoszczędzić do 15% energii w skali roku**. Wystarczy, że włączymy odpowiednią funkcję w aplikacji SmartThings*** na naszym telefonie. Tam też będziemy mogli na bieżąco monitorować zużycie energii.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Reklama Samsung

* Tryb AI Energy Mode może różnić się w zależności od kraju, regionu lub urządzenia. Za pomocą tego trybu można przełączyć wszystkie kompatybilne inteligentne sprzęty AGD w tryb oszczędzania energii automatycznie lub wtedy, gdy szacowany miesięczny rachunek za energię elektryczną przekroczy ustaloną wartość (na przykładzie lodówki: optymalizacja prędkości i pracy sprężarki oraz dostosowanie temperatury zamrażarki). Zużycie energii i szacowany koszt wyświetlane w SmartThings Energy mogą różnić się od rzeczywistego zużycia i kosztów.

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings. Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania).

*** Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ